Guvern: Nelly Olin va fi în curând fără adăpost?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
A. YASSINE
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 20/10/05, 23:46

Guvern: Nelly Olin va fi în curând fără adăpost?




de A. YASSINE » 06/04/06, 13:15

Printr-o abordare simbolică a ecologismului, contribuind în același timp la distrugerea oricărei idei de ecologie politică sau dezvoltare durabilă (cf. Nelly Olin ecologie sumbru ), Nelly Olin a ajuns să fie uitată în ochii lui Chirac, care se gândea recent să încredințeze birourile ministrului său lui Abdou Diouf, următor.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 06/04/06, 14:37

O ecologie artificială de dreapta
După scurta lună de miere cu ecologistul Corinne Lepage, prietenia alibi a lui Nicolas Hulot și bunele intenții exprimate în discursul său la summitul mondial privind dezvoltarea durabilă de la Johannesburg, se pare că J. Chirac nu mai găsește trucuri pentru a scoate la iveală o ecologie de dreapta care de fapt nu a existat niciodată. În timp ce problema conservării mediului este în prim-planul știrilor, am văzut că guvernul nu a făcut din aceasta o preocupare majoră.


Corinne Lepage a fost singura care a încercat să facă țara să evolueze către o conștientizare a problemelor legate de poluare.
Acum este mult mai eficientă ca avocat.

În ceea ce-l privește pe Nicolas Hulot, acesta nu-și mai afișează „legăturile” cu Jacques Chirac. Lobby-ul petrolier și tot ce merge cu el este prea puternic.

Nu sunt sigur că stânga aliată cu Verzii s-ar descurca mai bine. Vom vedea în 2007 după alegeri.

Voi lua o miză mult mai mare pentru instalarea colectoarelor solare (apă caldă și producție fotovoltaică), dar pentru moment încă ezit din cauza perioadei de amortizare. Germanii și alții sunt mult mai avansați în acest domeniu.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
nofy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 11/09/05, 21:08
x 1




de nofy » 13/04/06, 20:55

toată lumea bună seara,
Mă simt obligat să răspund, pentru că eu cred că ecologia nu are nici o margine politică. Nici ecologia nu aparține stângii, când ne gândim la Voinet care râdea ca o balenă deasupra Erika, mi se pare ... Verzii, dacă le putem numi așa, fac absolut nimic, în afară de lupta pentru putere sau de căsătorie cu homosexuali ... Nu am nimic împotriva homosexualilor, departe de asta, dar asta îmi explică unde se află ecologia acolo .. De grace nu amestecați mai multe politici în proiectele noastre ... Stânga-dreapta aceeași luptă, ca să nu mai vorbim de extremiștii din jurul lor ...
Nofy (visul)
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 149