Pantone ce mat 'pe Franța Inter = Vulcano

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
freddau
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 641
Înregistrare: 19/09/05, 20:08
x 1

Pantone ce mat 'pe Franța Inter = Vulcano




de freddau » 20/04/06, 09:12

Raport despre France Inter în această dimineață la 8:10 - 8:15:

Un fermier pe nume Albertix din nordul Franței a montat un sistem pe tractorul său care funcționează cu 20% motorină și 80% apă, potrivit acestuia. :)
Apa a fost încălzită cu gazele de la toba de eșapament ....

Și și-a brevetat sistemul ........ pe nume Vulcano.

Atât de mult pentru informații.
0 x
JLS
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 14
Înregistrare: 20/04/06, 14:32

Pantone / France Inter




de JLS » 20/04/06, 14:58

hi,

Și eu am reacționat la raportul Inter în această dimineață

Am trimis imediat un e-mail către redacția Franc inter pentru a le reaminti o mică obiectivitate în legătură cu procedurile detaliate pe internet de câțiva ani și rareori informate de mass-media (vezi site-ul „Quanthomme”)

Poate fi o modalitate pentru ei de a face o scoop ieftină, dar sincer se limitează la caricatură, în timp ce subiectul merită o altă acoperire.

În ceea ce privește „Vulcano”, brevetul nu va trece de etapa studiului de relevanță, întrucât ar fi nevoie de ceva infernal pentru a torpila brevetul „Pantone”

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 20/04/06, 18:25

Ahh din nou o lovitură de „stăpân” a acestui curajos Almeric ... (vezi raportul de la FR3 pe această pagină: https://www.econologie.com/video-sur-fr3 ... -1770.html )

Citez comentariul meu despre acest raport: "Vom regreta:
1) Aproprierea flagrantă și „jignitoare” a procesului de către fermier la începutul raportului (este un țesut de minciuni)


În ceea ce privește numele "vulcan", am crezut că este numele companiei sale ... Dar dacă a încercat să breveteze dopajul cu apă, asigurați-vă că brevetul său va fi anulat ...

Încă o dată repet: problema energiei vine din inimile oamenilor ... și nu din soluțiile tehnologice ...

Și nu sunt sigur că toate acestea nu sunt dorite în mod deliberat de către mass-media (și cei care le „plătesc”) ... doar pentru a crea confuzie ... și pentru a discredita procesul (80% din apă este este orice)
Dernière édition alin Christophe 13 / 06 / 07, 12: 45, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 21/04/06, 23:31

Tocmai am văzut videoclipul: are inginerul David o legătură cu paginile domnului David pe quanthomme sau ale domnului David Dieulle de la APTE?
De asemenea, am observat că planul explicativ arată ca un duplicat de la apt.
Mi s-a spus deja despre David în legătură cu acest videoclip pe care nu l-am văzut niciodată, pot spune cu siguranță că această persoană frecventează forum econo și că știe bine Fendt-ul pe care l-am pus aici https://www.econologie.com/forums/revue-de-p ... 65-50.html

În interviu, fermierul vorbește despre înlocuirea 1L. de apă la 13L. de motorină ... oricum împinge capacul puțin departe, cu excepția cazului în care consumă mai puțin de un litru pe oră, dar atunci paralela este puțin ambiguă!
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 22/04/06, 11:14

lau a scris:Tocmai am văzut videoclipul: are inginerul David o legătură cu paginile domnului David pe quanthomme sau ale domnului David Dieulle de la APTE?


Este David Dieulle și din câte știu eu nu este inginer .... cu excepția autoproclamării ... este destul de grav ca fapt.

lau a scris:Pot doar să spun sigur că această persoană frecventează forum econo


Vorbești despre același David? Că ea este sursa dvs. „sigură” (în privat, dacă este necesar). Dacă e la fel nu mă surprinde deloc ... au făcut la fel cu quanthomme, nu-i așa?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6980
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2905

Re: Pantone this mat 'on France Inter = Vulcano




de gegyx » 22/04/06, 14:34

freddau a scris:Raport despre France Inter în această dimineață la 8:10 - 8:15:
Un fermier pe nume Albertix din nordul Franței a montat pe tractor un sistem care funcționează cu 20% motorină și 80% apă conform declarațiilor sale ...... Și și-a brevetat sistemul ....... pe nume Vulcano.

Concentrați-vă pe Quant'homme și pendula la timp ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 22/04/06, 16:30

Am găsit acest link cu fotografii și videoclipuri, cred că este același tip:

Cod: Selectați toate

http://huilecarburant.free.fr/divers/ch'ti%20pantone/reunion08/

http://huilecarburant.free.fr/divers/ch'ti%20pantone/reunion02/


Videoclipurile își merită greutatea de arahide cu 2 puncte tari: aburul care arde în testul torței și ieșirea bulei bogată în testul cu torță cu flacără albastră o2
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 22/04/06, 19:25

În urma știrilor de la quanthomme, am decis să reacționez:

„Un mincinos pe France Inter - de Christophe le 22/04/2006: 19:22

Extracte verificate de pe site-ul Quanthomme:

"În această dimineață (joi, 20 aprilie 2006), pe France Inter am prezentat o nouă invenție! ... ghiciți cine ... dintr-un anume Alberic! Procesul depus se numește Vulcano! Și am auzit pe Alberic .. el însuși, în persoană ... spune-ne că a dezvoltat acest sistem și că va pune în curând totul pe internet. Suntem pe aceeași planetă? am ratat câteva episoade. Cu toate acestea, auzisem de un anumit Pantone ... care l-a pus deja pe Internet acum câțiva ani și de site-ul Quanthomme care a transmis informațiile pentru țări Vorbitori de franceză ... etc ... etc ... Încă o dată jurnaliștii noștri nu își fac treaba! Este deplorabil! " RF

Și iată-te! În timp ce domnul Alberic ne anunțase pe 06 martie 2006 că nu dorea ca numele său să apară pe site-ul nostru (iar XXXX-urile din caseta de mai sus arată că am fost respectuosi cererii sale), același domn cine vrea să fie atât de discret, participă acum la un program radio, după ce i-au fost publicate datele de contact în articole, inclusiv unul datat 3 martie 2006 (extras mai jos)! Gaseste greseala !

La urma urmei, vorbește despre sistemele Pantone, la televizor, radio și în mass-media, este destul de pozitiv, dar totuși, o mică onestitate intelectuală nu l-ar sufoca! Pentru cei care nu ar avea nici o idee despre „Vulcanul” său și care ar fi ratat articole și / sau emisii, ar trebui să se știe că această idee a fost dată de Michel David în pagina sa 4 din 20 februarie 2001 și experimentatorii o au. mai mult, deja inclus ca în realizarea nr. 44 publicată la 6 martie 2004 ...


Concluzie personală: problema energiei (așa cum a spus Einstein) este într-adevăr ... în inimile oamenilor!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 159