Instalator de sistem Pantone

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
maxfloos
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 22/04/06, 23:11

Instalator de sistem Pantone




de maxfloos » 22/04/06, 23:19

bonjour
Caut pe cineva care să-mi poată instala sistemul pantone pe un ibiza tdi sau R21 2L turbo în 22 sau bretanie.
merci
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 23/04/06, 00:20

Iată ce cred despre instalația comercială pe vehicul rutier: https://www.econologie.com/a-propos-des- ... -1520.html

:?
Dernière édition alin Christophe 03 / 04 / 15, 12: 09, editate 1 ori.
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2

instalator de sistem pantone




de denis » 23/04/06, 08:46

salut, cel puțin asta e clar! : Cheesy: deci aveți: mașină de sudat + fier vechi +forum economie și curaj, vor fi adunări goale (vezi să arunci : Cheesy: )

Dacă găsiți vânzătorii / instalatorii mulțumiți sau rambursați sau cu plata, după rezultat, anunțați-ne! mulțumesc.
Vedeți persoana care a făcut americanul (quanthome), poate, dar este în sud, ȘI pare foarte sigur de el însuși (prea ??), este un individ (nu comercializează), dar să văd ... Am încă nu pun în practică aceste sfaturi (Ni, 1mm chiar și 0.5mm) vă mulțumesc pentru sfaturi) Trebuie să încerc, dar sunt îngrijorat de „ȘTIU” : Lol: : Lol:
0 x
maxfloos
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 22/04/06, 23:11




de maxfloos » 23/04/06, 10:06

Vă mulțumim pentru link.
este păcat că atunci când mergem pe site-uri precum: www.quanthomme.com nu putem contacta persoanele care își duc mașina.
Vă voi ține la curent dacă găsesc pe cineva .... mai ales în Bretania, nu este ușor.
0 x
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2

instalator de sistem pantone




de denis » 23/04/06, 11:31

poți ajunge la o persoană prin e-mail, așa am făcut, mi s-a răspuns cu un număr de telefon: : Arrow: : Arrow: 1:15 dimineața la telefon a fost foarte frumos. lucruri de luat, altele să plece, cum ar fi punerea gazului butanic pe furtunul de alimentare. pe o esență :?: :?: (GPL nou : Lol: )
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2

Re: instalator de sistem pantone




de ZAC » 23/04/06, 11:35

denis a scris:Dacă găsiți vânzătorii / instalatorii mulțumiți sau rambursați sau cu plata, după rezultat, anunțați-ne! mulțumesc.
:


salut

Asociația mea, deci eu însumi; dar sunt la întâlnire.

Sfatul este gratuit și instalarea completă merge de la un pachet de beri la 750 € în funcție de condiții! (Evident mulțumit sau rambursat).
@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
bolț
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 357
Înregistrare: 01/02/06, 20:44
Locul de amplasare: Pas-de-Calais

Re: instalator de sistem pantone




de bolț » 23/04/06, 12:03

zac a scris:Sfatul este gratuit și instalarea completă merge de la un pachet de beri la 750 € în funcție de condiții! (Evident mulțumit sau rambursat).
@+

buna zac
Dacă nu este intruziv, câți ați rambursat?
din câte în total?
bolț
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 23/04/06, 12:27

25 cutii goale cu capsule ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 23/04/06, 13:19

gegyx a scris:25 cutii goale cu capsule ...


LOL

Cu mult mai serios ... există încă un risc serios (pentru vânzător și pentru cumpărător) să efectueze o tranzacție comercială pe un produs neacceptat ... în special în ceea ce privește asigurarea.

Dar fie că respectăm legea, fie că facem lucrurile ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2

Re: instalator de sistem pantone




de ZAC » 23/04/06, 16:03

bolon a scris:buna zac
Dacă nu este intruziv, câți ați rambursat?
din câte în total?
bolț


Aproximativ treizeci de instalate le-am rambursat 2, inclusiv unul care s-a întors 4 ore mai târziu cu banii lui, astfel încât să ne putem întoarce la el; evident că i-am trimis rahat.
Când la celălalt a trebuit să citească postări nebunești, pentru că a crezut că, cu un sax diesel, avea să ajungă cu un Ferrari care consuma 2l / 100.
Asigurăm serviciul post-vânzare și pe unele vehicule am avut suduri care s-au prăbușit sau slăbit pe conexiunile dintre panton și admisie (garantăm un an sau atâta timp cât tipul plătește contribuția la asociație; 20 € pe an) .
@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)

Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 145