PMC-GEET Pantone + BingoFuel reactor ???

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
MobyleX
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 51
Înregistrare: 03/12/04, 18:37
Locul de amplasare: Meudon - Franța




de MobyleX » 03/12/04, 19:01

hi,
Știți cu toții reactorul PMC-GEET Pantone și reactorul de combustibil Bingo? Dacă nu, uitați-vă la următoarele link-uri:
http://quanthomme.free.fr/pantone.htm
http://jlnlabs.imars.com/bingofuel/index.htm
<a href='http://www.bioeco.org/cgi-bin/index.pl?action=VoirPage&Page=6&arbo=1&te=1&text=73' target='_blank'>http://www.bioeco.org/cgi-bin/index.pl?act...=1&te=1&text=73</a>

Dacă da, mă întrebam: de ce să nu montăm reactorul PMC-Pantone pe un motor alimentat de BingoFuel? Va exista doar consum de apă (pentru că cele două reactoare consumă apă) și numai descărcarea de apă în atmosferă.
Datorită acestui fapt, nu am avea nevoie de o electroliză mare pentru BingoFuel (PMC-GEET ar compensa fierbinte electroliza scăzută), deci o pierdere de energie mică și poluare zero.

Asa de????? : nesigur:
0 x
Vis, e libertate adevărată, este speranță, nimeni nu te poate opri.
Avatar de l'Utilisateur
noelkiller
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 03/12/04, 18:41
Locul de amplasare: NANTES




de noelkiller » 03/12/04, 19:44

hi,
Într-adevăr, mi-am pus aceeași întrebare ...
Numai reactorul de combustibil Bingo funcționează datorită unui aparat de sudură care funcționează ... la electricitate!

Nu sunt deloc un expert în mașini de sudat, dar se pare că consumă o mulțime de amperi și, prin urmare, multă putere în wați

S-ar putea să mă înșel, dar mă îndoiesc că un generator (modernizat sau nu) poate furniza atât de multă putere ...

Spune-mi dacă mă înșel!
0 x
MobyleX
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 51
Înregistrare: 03/12/04, 18:37
Locul de amplasare: Meudon - Franța




de MobyleX » 03/12/04, 19:58

Într-adevăr, mi-am spus că există o pierdere de energie ... Dar J Naudin mi-a spus că, de fapt, reactorul BingoFuel a consumat mai puțin decât a produs.
În cele din urmă, prin altoirea PMC-GEET pe el, pierderea de energie ar putea fi redusă (prin adăugarea unui modul electronic pentru a crea o electroliză care consumă mai puțin sau chiar pe http://www.bioeco.org/cgi-bin/index . pl? act ... 6 & te = 1 & text = 1) . Dar ce spun, nu am experimentat-o ​​!!! (Din păcate ...)
0 x
Vis, e libertate adevărată, este speranță, nimeni nu te poate opri.
Avatar de l'Utilisateur
noelkiller
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 03/12/04, 18:41
Locul de amplasare: NANTES




de noelkiller » 03/12/04, 22:24

La fel și pentru mine fără experiență ...
Văzusem și pagina bioeco,
Am o pregătire electronică de bază, astfel încât componentele indicate în planuri îmi vorbesc, dar să știu dacă funcționează ...

Nu este același sistem ...
combustibil pentru bingo: cei doi electrozi se ating unul de celălalt și ... „se topesc” și degajă gaze inflamabile (CnH2n + 2?)
motor cu apă: disocierea H2O în H2 + O2
site-ul xogen a oferit un sistem similar, dar se pare că și-a închis ușile ....
0 x
MobyleX
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 51
Înregistrare: 03/12/04, 18:37
Locul de amplasare: Meudon - Franța




de MobyleX » 04/12/04, 00:13

:D Vrei să spui că pe diagrama paginii bioeco ansamblul oferă electrozi care se topesc în timpul electrolizei? Deci, la ce folosește asamblarea electronică dacă J. Naudin poate face fără ea și electrozii se topesc cu sau fără? Nu există nicio modalitate de a găsi electrozi rezistenți la căldura arcului electric sau care nu participă la reacție?

Atât de multe întrebări ... Am doar 17 ani, dar sper ca într-o zi să călăresc în apă datorită ajutorului tău !!!
0 x
Vis, e libertate adevărată, este speranță, nimeni nu te poate opri.
Avatar de l'Utilisateur
noelkiller
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 03/12/04, 18:41
Locul de amplasare: NANTES




de noelkiller » 04/12/04, 12:05

: huh:
Ei bine, ne abatem mult de la subiectul inițial ...

Ptet că moderatorul va muta subiectul în altă parte
drăguț: www.econologie.com -> Motoare neconvenționale -> Alte procese

Deci, din ceea ce am citit, este posibil să nu fi explorat totul, dar hei


bioecomotor de apă

2 * H 2 0 + "energie electrică sub formă de impuls la o frecvență precisă" => O 2 + 2 * H 2 deci hidrogen și oxigen

combustibil pentru bingo

n * C (carbon) + H 2 0 + "energie electrică cu multă putere" => C n H 2n + 2 sau COH 2 , în orice caz o hidrocarbură ...


caracterele albastre sunt caractere de indice

De asemenea, am citit (provenind de la un detractor al sistemului) că a fost nevoie de mult mai multă energie decât o simplă baterie pentru a reuși să descompună apa în hidrogen + oxigen ...
Deci întrebarea mea este:
A încercat cineva motorul cu apă și funcționează ???

La rândul meu, intenționez să fac în curând o mașină de tuns iarba adaptată,
cu ajutorul unui prieten deoarece cunoștințele mele despre mecanică sunt aproape de 0 absolut
De asemenea, îmi este greu să găsesc piesele necesare ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 04/12/04, 13:56

Nu sunt expert în combustibil pentru bingo.

Cu toate acestea, una dintre „frânele” Bingo Fuel este că își consumă tijele de carbon. Prin urmare, pentru a menține producția de gaz, sistemul trebuie să fie alimentat cu carbon.

Așa că are întrebările:
- cum furnizăm carbon sistemului (electrozii săi)?
- cum (din ce, energie fosilă ...) sunt realizați acești electrozi? Acest lucru are o consecință asupra cantității de carbon care este eliberat prin arderea acestui gaz.


În caz contrar, este adevărat că, conform experienței JLN, sistemul ar fi supraunitar.
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
MobyleX
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 51
Înregistrare: 03/12/04, 18:37
Locul de amplasare: Meudon - Franța




de MobyleX » 04/12/04, 19:48

Și cineva știe puterea care trebuie administrată electrozilor pentru motorul de apă bio-eco, precum și unele cifre (ce cantitate de H2 și O2 produse, numărul de distanță și compoziția electrozilor, ...)? Pentru că în acel moment, acest motor poate deveni interesant să-l combine cu reactorul Pantone. : huh:
0 x
Vis, e libertate adevărată, este speranță, nimeni nu te poate opri.
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 05/12/04, 12:26

Nu pot răspunde la aceste întrebări pentru că nu am experimentat nimic, dar cred că veți putea găsi câteva răspunsuri pe http://www.moteuraeau.fr.fm/ unde experimentatorul a realizat un montaj (modificat de el).

Există, de asemenea: http://www.moteuraeau.fr.st


@+
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
MobyleX
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 51
Înregistrare: 03/12/04, 18:37
Locul de amplasare: Meudon - Franța




de MobyleX » 05/12/04, 12:37

Vă mulțumesc foarte mult pentru aceste legături, cu asta sunt gata să încep antrenamentul !!!

Vă voi ține la curent cu rezultatele,

ELP
0 x
Vis, e libertate adevărată, este speranță, nimeni nu te poate opri.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 87