Ce părere aveți despre PMC-ul pantonei?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
noelkiller
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 03/12/04, 18:41
Locul de amplasare: NANTES




de noelkiller » 06/12/04, 13:14

Dă-ți părerea despre PMC-ul pantone.
O crezi: temeinic, puțin, deloc?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
noelkiller
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 03/12/04, 18:41
Locul de amplasare: NANTES




de noelkiller » 06/12/04, 13:30

Iată răspunsul meu:
(Poate că l-aș fi adăugat la lista posibilelor răspunsuri la sondaj ... :( )

Cu tot ce am citit pe acest site și celelalte site-uri de referință pe această temă, chiar vreau să cred!



Deocamdată mă lasă să visez toate comentariile entuziaste despre acest sistem ...

Voi începe mai întâi cu mașina de tuns-model de bază pentru a pune mâna pe un prieten
(Sunt rău la mecanică și motoare)
pentru a încerca apoi să se îmbunătățească și să se adapteze la alte motoare, pentru a încerca alte sisteme
(motor cu apă, hidrogen), atingeți poluarea zero, ...
Oulà încet totul la timpul său! : Lol:
Deja explorez lista materialelor necesare pentru fabricarea mașinii și pentru o
nulos-mecanicos ca mine nu este ușor ...

@+
mult noroc și bravo tuturor celor care avansează cercetarea acestui sistem
și # § £ àç @ # către toate lobby-urile care încearcă să înăbușe / ascundă / oprească / ascund
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79118
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 07/12/04, 21:10

I-am răspuns: „DA DAR funcționează doar cu benzină, apa este inutilă!” cu excepția faptului că este inexact, deoarece apa participă foarte mult la depoluare (în 100% sau la dopaj) ... Vezi pe pagină https://www.econologie.com/mesures-de-la ... s-321.html citirile supapei de apă deschise / închise ....

Este sigur că depoluarea este mai mult decât confirmată și reconfirmată de sistem ... acum nu am reușit niciodată să depășesc 20 până la 30% din câștig cu dopajul cu apă (Zx) ... care este deja nu chiar așa de rău ... dar o trecere pe o bancă a tractorului nu a arătat diferențe evidente între ON / OFF .... Deci toate acestea rămân misterioase ... ei bine, nu atât: https://www.econologie.com/analyse-des-t ... s-458.html
Dernière édition alin Christophe 03 / 04 / 15, 12: 12, editate 2 ori.
0 x
norocos.luc
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 19/01/05, 21:19




de norocos.luc » 26/01/05, 23:03

SALUT
Am spus că funcționează Am văzut mai multe prototipuri cu și fără racord de gaz pe motorul diesel.
Deci DA sunt CONVINS.
NOROCUL LUC :D :P
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 134