Aspecte juridice tehnologice

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Kedar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 74
Înregistrare: 06/09/05, 15:33
x 1




de Kedar » 09/09/05, 15:15

salut, m-am gândit cu atenție la un panton din R21 dacă sunt accident și companie
1
, M-am întâlnit cu un prieten asigurător și mi-a spus că, în 15 ani de practică, nu a văzut niciodată dezmembrarea unui epav sau un cec de asigurător
2 în ceea ce privește legea și respectarea acesteia: nu vă va dovedi niciodată dreptate, deoarece procesul consumă cu 20% mai puțin ușor (deși mi se pare că cineva are dreptul de a „verifica” crește puterea vehiculului tău cu x / 100)
3 în viață dacă nu faci ceea ce ești profund convins pentru binele tuturor: este o pierdere de timp și îți pierzi viața
4 AM ACȚIONAT: FUNCȚIONEAZĂ. ESTE MARE ȘI ATÂT MAI RĂU DACĂ MĂ OPRIȚI

o zicală africană spune: este mai bine să trăiești o singură zi ca un leu decât toată viața ta ca sclav
0 x
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 09/09/05, 15:26

zac a scris:hi

Legea este legea, dar este atât de complexă încât o putem face să spună totul; depinde doar de competențele avocatului.
Bun tehnic eu este simplu:
1: Orice combustibil în afară de cei suplimentați este ilegal; dar aditivul care nu modifică performanța este legal 5/100 de motorină +95/100 de aditiv (ulei de floarea-soarelui) sau este problema. 'origine.
2: pentru buleur (în spatele scaunului șoferului de pe Mercedesul meu 207) este un scaun încălzit; am arătat bine și, în afară de obligația de protecție electrică, dacă este necesar; nu am găsit nimic care să-l interzică; mai mult ce judecător ar condamna o săracă suferință din spate?
Când ușa este închisă trebuie să treci prin fereastră. În cele din urmă, să nu uităm niciodată că unora dintre strămoșii noștri li s-a tăiat capul, astfel încât să putem fi bărbați liberi; deci câteva amenzi sau câteva luni de tole sunt prea mari pentru a salva planeta și viața copiilor noștri.
@+
ZAC

Da, cu excepția faptului că în lege procentul de aditiv dintr-un combustibil este limitat la 20% mi se pare, așa că 95% din aditiv sunteți cu mult peste maximul autorizat;)

SixK
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.
Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 09/09/05, 19:22

SixK a scris:
zac a scris:hi

Legea este legea, dar este atât de complexă încât o putem face să spună totul; depinde doar de competențele avocatului.
Bun tehnic eu este simplu:
1: Orice combustibil în afară de cei suplimentați este ilegal; dar aditivul care nu modifică performanța este legal 5/100 de motorină +95/100 de aditiv (ulei de floarea-soarelui) sau este problema. 'origine.
2: pentru buleur (în spatele scaunului șoferului de pe Mercedesul meu 207) este un scaun încălzit; am arătat bine și, în afară de obligația de protecție electrică, dacă este necesar; nu am găsit nimic care să-l interzică; mai mult ce judecător ar condamna o săracă suferință din spate?  
Când ușa este închisă trebuie să treci prin fereastră. În cele din urmă, să nu uităm niciodată că unora dintre strămoșii noștri li s-a tăiat capul, astfel încât să putem fi bărbați liberi; deci câteva amenzi sau câteva luni de tole sunt prea mari pentru a salva planeta și viața copiilor noștri.
@+
ZAC

Da, cu excepția faptului că în lege procentul de aditiv dintr-un combustibil este limitat la 20% mi se pare, așa că 95% din aditiv sunteți cu mult peste maximul autorizat;)

SixK

salut sase

Nu m-am dus la școală, deci calculele procentuale nu merg bine.
poate treaba înclinată nu-mi cunoaște votul meu judecătorul !!!!!!!!
@+
ZAC :P
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 09/09/05, 20:55

bonjour,
Legile sunt făcute de oamenii bogați, pentru a restricționa săracii.
Nu săracii se revoltă, ci cel care nu mai are apă fierbinte în piscina sa.
Legile fine nu afectează niciodată oamenii bogați.
Guvernul devine atât de răsucit, încât folosește companiile de asigurări private pentru a face reglementări, de exemplu controlul încălzirii cu lemne, ceea ce evident îi face să piardă taxele pe combustibil.
Personal, nici nu citesc legile, folosesc simțul big ben și încerc să nu-i deranjez pe cei din jur, fac ceea ce cred că este logic fără să mă îngrijorez prea mult de legalitate. Cred că aveți prea mulți polițiști, prea mulți politicieni care fac legi noi și încă îi păstrează pe cele vechi, plus că el vă acuză și sunteți forțați să demonstrați că sunteți nevinovați. slaba libertate .... egalitate, mai ai fraternitate.
Aici legile sunt aproape asemănătoare cu ale voastre, dar nu avem mijloacele de a plăti personalul pentru ao pune în aplicare, o țară prea mare, este mai util să aveți mai multe asistente medicale și pompieri decât polițiști.
Ca piesa TEX Lecor (atâta timp cât îmi mai rămâne bere în frigider, închid gura și iau metroul)
iar concluzia este că, dacă ne uităm la statistici, nu avem mai multe infracțiuni sau accidente fatale decât alte țări industrializate.

André
0 x
skyfish
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 18
Înregistrare: 16/04/05, 23:24




de skyfish » 15/09/05, 10:31

wow André, ai înțeles totul și chiar ești aproape departe de realitate. sunt nebuni acolo sus, pentru că înțeleg că nu mai stăpânesc nimic și că societatea noastră nu mai știe să se adapteze sau să suporte, ci se zbate în zadar să vrea să stăpânească totul, mai ales bărbații ... ce prostie!
Rulez grăsime (GO + ulei de prăjit reciclat), mă gândesc să cobor pe traseul pantonei, iar pentru lege, uh ... vom vedea când vor ajunge !!! Voi vorbi cu ei despre sănătatea copiilor noștri (în franceză în text, nu în Quebecois :D :D :D )
văr ciao și vă mulțumesc pentru ajutor
Luc
0 x
titus02
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 18/10/05, 18:56
Locul de amplasare: Aisne




de titus02 » 24/10/05, 19:04

salut

legile sunt în mare parte făcute de oameni care își permit să le ocolească sau chiar să le ignore
pur și simplu.
dragii noștri deputați ne umplu de mult timp cu mare viteză, nu îi împiedică
nu se prăbușește ca bolnavi în mașinile lor de companie (dacă este extraordinar
pentru a fi supus unui control ar fi permisul șoferilor lor care ar sari).
unii chiar își permit să urce în direcții greșite (de teamă să nu ajungă târziu la sesiune
a adunării de joi, singura care merge la televizor, pentru ceilalți au timp) să se împiedice
un moped (veridique) și după care să ne dea o lecție.

sistemul pantone este o posibilitate pentru „cetățean” de a prelua controlul
a utilizării enegie (parțial), este un caz legitim și suficient de „neascultare civilă”
(in plus nu este foarte rau)

pa
0 x
Prefer un con care functioneaza doar trei scaune intelectuale (multumesc Audiart).
Kedar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 74
Înregistrare: 06/09/05, 15:33
x 1




de Kedar » 03/11/05, 22:19

bună seara
dacă un panton care îmbunătățește un motor deoarece este mai puțin poluant
cereți tuturor tinerilor crescuți diavolului, asediului, kitului de admitere directă și co, pe care îl numim TUNING
există magazine specializate care au o vitrină, care promovează cai suplimentari și toată clica ...........
Deci, nu vă faceți griji: creați-vă Pantone!
este fericirea aceea de a pune apa de ploaie într-un rezervor, de a vedea că miroase mai puțin, de a reduce consumul de combustibil ............
@+
0 x
titus02
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 18/10/05, 18:56
Locul de amplasare: Aisne




de titus02 » 04/11/05, 10:44

bonjour

Sunt de acord cu voi în legătură cu Cedrul de jos, dar toate aceste „truse”, chiar ilegale, sunt vândute în
magazinele, deci supuse impozitului, umplu în continuare buzunarele statului.

sistemul Pantone este adesea „auto-construit” cu echipament de recuperare, deci TVA = 0,
TIPP jos (din cauza consumului redus sau a funcționării „roșii”) vezi = 0 dacă recuperezi ulei vegetal
folosit și ca nu mai poate merge.
Atunci când cineva nu respectă legea, dar acela rămâne un „porc plătitor”, beneficiază de toleranțe, atunci când nu mă respectă și că, în plus, nu plătești mai mult, care riscă să se răsfețe.
0 x
Prefer un con care functioneaza doar trei scaune intelectuale (multumesc Audiart).
dje41
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 04/11/05, 17:48




de dje41 » 04/11/05, 17:53

Bonjour à tous,

Da, cu excepția faptului că în lege procentul de aditiv dintr-un combustibil este limitat la 20% mi se pare, așa că 95% din aditiv sunteți cu mult peste maxium wink autorizat.gif


Mi se pare că HVB este autorizat de UE ca combustibil, chiar dacă în Franța guvernul încă nu îl ia în considerare, dar nu am putea considera motorina ca un aditiv la HVB, având în vedere legile europene.

aceasta a fost prima mea contribuție la forum.
0 x
Kedar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 74
Înregistrare: 06/09/05, 15:33
x 1




de Kedar » 04/11/05, 21:15

Bună seara
este adevărat că Franța este în afara legii, dar face ce vrea pentru că este acasă ....
Ca si mine !
nu, să fim rezonabili: orice facem, suntem guvernați de diverse impozite de tot felul, dar, este normal, trebuie să plătim salariile pompierilor, urgențelor și ale companiei
dar ar fi timpul să punem lucrurile în perspectivă:
1 mașină poluează (asta e sigur)
2 cu reactor panton și apă: mașinile poluează mult mai puțin
deci dacă știi să sudezi nu mai gândi ..... pentru generațiile viitoare!
@+
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 123