Cerere de proiecte ADEME

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Mamut
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 28/03/07, 22:10

Cerere de proiecte ADEME




de Mamut » 28/03/07, 22:13

http://www2.ademe.fr/servlet/getDoc?cid ... 42363&p1=1

Data limită pentru primirea dosarelor: 30 la ora 03

Acest apel „vehicul curat și economic” pentru proiecte lansate de ANR și ADEME în cadrul Predit își propune să stabilească cercetări legate de cele trei obiective majore din domeniul transportului terestru:

* reducerea emisiilor de gaze cu efect de seră și a emisiilor de poluanți gazoși și particulari, reglementate sau nereglementate
* reducerea consumului de energie al vehiculului (automobile, două roți motorizate, vehicule utilitare ușoare și grele, autobuze și autocare, tramvaie, metrou ușor, trenuri)
* reducerea poluării fonice cauzate de diferitele moduri de transport terestru

Cererea de proiecte este organizată în jurul următoarelor trei axe tematice:

* Structura vehiculului și abordarea generală
* Motor termic
* Motoare electrice și hibride

Termenul limită pentru depunerea dosarelor: 30 martie 2007 la 12:00

Pentru fiecare proiect, un coordonator unic este numit de către parteneri. Fișierul conține toate elementele necesare pentru evaluarea științifică și tehnică a proiectului:

* Un formular financiar al proiectului care conține informații generale referitoare la proiect
* O foaie de sinteză scrisă în franceză și engleză care rezumă obiectivele și scopurile proiectului
* Un formular detaliat care prezintă proiectul

Pentru formularul detaliat, coordonatorul trebuie să furnizeze ADEME o traducere în limba engleză a anexei tehnice în termen de zece zile dacă comitetul de evaluare desemnează experți străini care nu vorbesc franceza.

Proiectele urmează să fie trimise de coordonator către unitatea de animație și coordonare:
pe hârtie în duplicat înainte de 2 martie 30 miezul nopții (ștampilă poștală) la următoarea adresă:

ADEME
Departamentul Transport & Mobilitate
Pentru atenția dlui Stéphane BARBUSSE și a doamnei Séverine BOULARD
500, route des Lucioles - 06560 VALBONNE

în format electronic înainte de 30 martie 2007 la prânz (fișiere Excel și Word) la:
anr-aap-vpe@ademe.fr

O confirmare de primire va fi trimisă coordonatorului de proiect de către ADEME. Coordonatorii de proiect pot fi contactați pentru a clarifica anumite puncte din dosar.

Contacte :

pentru orice informații de natură tehnică, științifică sau administrativă referitoare la cererea de proiecte (AAP):

Manager program ADEME:
Stéphane Barbusse și Sévérine Boulard
ADEME 500, ruta des Lucioles
06560 VALBONNE
anr-aap-vpe@ademe.fr Manager program ANR:
Ludovic Valadier
Agenția Națională de Cercetare
212 rue de Bercy
75012 Paris


Dacă doriți să înghesuiți un motor Pantone, acesta ar putea fi momentul.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046

Re: apel pentru proiecte ADEME




de Christophe » 29/03/07, 12:05

Oh, un apel frumos pentru proiecte, cu siguranță urmând acest lucru știri

Mamouth a scris:Dacă doriți să înghesuiți un motor Pantone, acesta ar putea fi momentul.


Pkoi? Adema blochează (din nou și întotdeauna) dezvoltarea pantonei, precum și utilizarea uleiurilor brute... atât de bine dracu ', o să meargă o vreme ...

Iată 2 pagini pentru a „demonstra” cuvintele mele:

Adema cunoaște pantonul din (cel puțin) 2002 (a nu ajuta este blocarea)

Cine îl controlează cu adevărat pe Ademe?
0 x
ThierrySan
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 406
Înregistrare: 08/01/07, 11:43
Locul de amplasare: Regiunea Sud-Vest




de ThierrySan » 29/03/07, 16:20

Ce este cel mai fabulos este că ADEME îți trimite un fax prin care îți spune să te contactezi la școala din care ai venit ... LOL !!! MDR !!! Dacă asta nu e pusti !!!

Hei, mă face să mă gândesc că am sunat la unul prea charlot la telefon, acum doar câteva săptămâni ... Mi-a oferit un CNE de 6 luni, plătiți nu știu cât, la celălalt capăt din Franța (la mai mult de 800 km de casa mea), nevrând să-mi garanteze măcar un apartament indecent. A trebuit să merg să locuiesc într-un cămin pentru tineri muncitori pentru o perioadă în care nu știu rezultatul real de când am fost CNE! Mi-a spus apoi că este imposibil să lucrăm împreună. I-am spus că, în orice caz, nu mă interesează să lucrez pentru prostituate ... Vă pot spune că nu i-a plăcut !! Dar i-am confirmat că a auzit corect!

Presupus CNE, a fost o soluție doar pentru persoanele care nu aveau diplome ... Deci, de ce, pentru bac + 5, deoarece există, oferim câteva pe care le doriți, iată câteva ?! :şoc:
Vă pot răspunde foarte ușor pe câteva subiecte:
1- Proiectele noi durează în medie nu mai mult de 2 ani sau au nevoie de studii specifice. Acest lucru face posibilă returnarea elementului cu lucru de unde provine, după finalizarea proiectului ... Contractele pe durată determinată fiind prea scurte (18 luni)!
2- Argumentul cu care mi s-a furnizat: „Contractele pe durată determinată pot fi reînnoite o singură dată, este mai ușor să creezi un CNE!”, La care adaug „... și îl las să trăiască, deoarece poate fi terminat la orice dată! ".
3- Concurență de elemente pentru un proiect ONE, plătindu-le doar cu jumătate de normă, pentru o perioadă de 6 luni ... că mi s-a oferit și eu, la peste 500 km ... Cel mai rău, asta că angajații din CNE au fost plătiți de stat și detașați să lucreze la proiectul unei companii private (unde a fost tot de făcut! chiar și scrierea brevetului!). Știm foarte bine tu și eu, că elementele care ar fi funcționat (sau ar fi ... astăzi) în această cutie, ar fi funcționat ore suplimentare, mai mult decât de obicei fără a fi plătiți ...

În cele din urmă, voi opri citatele acolo ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
toto65
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 490
Înregistrare: 30/11/06, 20:01




de toto65 » 29/03/07, 18:46

este revoltător.

În revista de ziar „capitală” din această lună au pus dereglementarea muncii ca soluție la problema ocupării forței de muncă.
Te-ai descurcat bine cu ThierrySan.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lio74
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 333
Înregistrare: 15/03/06, 23:16
Locul de amplasare: HTE-SAVOIE și Viena

Re: apel pentru proiecte ADEME




de lio74 » 29/03/07, 19:03

Christophe a scris:Oh, un apel frumos pentru proiecte, .......
Pkoi? Adema blochează (din nou și întotdeauna) dezvoltarea pantonei, precum și utilizarea uleiurilor brute... atât de bine dracu ', o să meargă o vreme ...


hi!

Ben spune că aceasta este a doua ediție ... exact aceeași cerere de proiecte în 2006 ANR (agenția de cercetare Nationele) și ADEME!

eu, care vrea să încep într-un proiect pantone, m-am gândit deja la asta .... dar după reflecția zidului și sfaturile lui Chris și Camel ... nu este prea multă problemă să le întreb ... mai ales în lansare proiect ...

pe scurt, este margoulins ... și dixit chris: odată ce ai pus un deget în ele te țin de bile .... nu mai ai controlul total asupra proiectului tău ...

oricum .... mai multe comentarii .... :se încrunta:
0 x
„A face ceva este scump, a nu face nimic va costa mult mai mult”. Koffie Annan
următoarea specie pe cale de dispariție: Omul ... și va fi bine făcut pentru el!
OMUL ESTE UN POLUANT NATURAL FOARTE PERICULOS!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 29/03/07, 19:05

toto65 a scris:este revoltător


+1 (mouuuh nan nu e putred de ademe ... puțin raport senatorial privind funcționarea Ademe)

toto65 a scris:În revista de ziar „capitală” din această lună au pus dereglementarea muncii ca soluție la problema ocupării forței de muncă.


Nu am auzit niciodată acest termen de dereglementare a muncii, ce înseamnă?

Salariile chinezești în Franța (cu prețuri și chirii foarte franceze, desigur!)?

toto65 a scris:Te-ai descurcat bine cu ThierrySan


Hiphiphip Hourax! (bun venit la clubul bac +5 care se luptă pentru cariera lor ...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 29/03/07, 21:51

de fapt, depinde de sectoarele ADEME

Sectorul care lucrează la RT2005 și remunerarea a 50% din materiale (panouri solare, pompe de căldură ...) funcționează destul de bine, promovează așa-numitele energii „regenerabile” și reglementează construcțiile noi: este bine

Celălalt sector, cel care vizează dezvoltarea de noi energii, este anti-INPI, unde ideea bună va fi exploatată în cele din urmă de producătorii cu numerar.

Bani, bunii mei prieteni, vor primi cele mai bune urări


AH și, pentru înregistrare, sugerez mașina cu pedale
Răspuns de la ADEME: Da, dar încă discriminăm persoanele cu dizabilități, deci nu sunt viabile : Mrgreen:
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
ThierrySan
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 406
Înregistrare: 08/01/07, 11:43
Locul de amplasare: Regiunea Sud-Vest




de ThierrySan » 29/03/07, 23:47

Vă mulțumim toto pentru sprijin! : Wink:

Chris, nu caut o carieră ... Caut un loc de muncă decent în ceea ce iubesc! Dar, cred că așa ai vrut să spui asta!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lio74
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 333
Înregistrare: 15/03/06, 23:16
Locul de amplasare: HTE-SAVOIE și Viena




de lio74 » 30/03/07, 00:43

Christophe a scris:............;
Hiphiphip Hourax! (bun venit la clubul bac +5 care se luptă pentru cariera lor ...)


ha, bine, asta te face să vrei să termini aceste studii ..... Cred că voi face din nou un M2 anul viitor .... hihihi : Lol:

De fapt, deja mă lupt pentru un stagiu .... Am început un stagiu dar a fost pipo ... după o săptămână l-am scurtat !!!

Am trecut prin catalogul ADEME în punctul de informații energetice, dar acum toate lucrurile sunt în plină desfășurare !!!
pffff chiar contact CRER nimic .... :se încrunta:
așa că sunt bun pentru a doua rundă anul viitor dacă nu găsesc cu adevărat nimic
pe scurt, m-am întins puțin ....

De acord cu căpitanul, aruncăm cu ușurință și cu nerespectare piatra către ADEME, dar au niște laturi bune ... mai ales pe RT ...
există și acest document pe pereții de paie de exemplu .... :P

@+
0 x
„A face ceva este scump, a nu face nimic va costa mult mai mult”. Koffie Annan

următoarea specie pe cale de dispariție: Omul ... și va fi bine făcut pentru el!

OMUL ESTE UN POLUANT NATURAL FOARTE PERICULOS!

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 105