Cercetare și panton?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
faaab
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 30
Înregistrare: 03/01/08, 09:55
Locul de amplasare: Brest

Cercetare și panton?




de faaab » 04/01/08, 12:08

Bună dimineața.

Cu forța de a naviga, de a citi toate aceste lucruri, îmi pun multe întrebări. Și poate că există unul care merită să se încheie cu un subiect. (s-ar putea să fie deja procesat, dar nu am găsit nimic în Rechercher... încă nu sunt suficient de familiarizat cu site-ul)

Problema mea este următoarea:

Nu credeam că există atât de mulți „motivați de pantone” în toată Franța. Există chiar și oameni care vând truse, subiectul a fost deja tratat de media de mai multe ori etc ...

A fost auzit în mod necesar la un moment dat sau altul de oameni influenți și / sau întreprinzători, capabili să propună un subiect de studiu care ar putea fi de interes pentru institute precum CNRS, L 'IRD sau chiar CEMAGREF.

Evident, interesul economic și ecologia (economic ce! 8) ) nu există nici o îndoială. Primul care poate înțelege intrările și ieșirile procesului pantone va fi primul care va dezvolta o grămadă de tehnologii și brevete. Există o piață mare în spatele ...

:?: :?: :?:

Întrebările mele care mă bântuie sunt, prin urmare, următoarele:

Există „laboratoare pantone”?
: Arrow: daca da, va rog sa imi trimiteti linkul !!
: Arrow: dacă nu, există persoane care s-au frământat deja cu laboratoare (publice sau private) pentru a readuce cercetările în materie de pantone?
: Arrow: : Arrow: dacă da, unde suntem?
: Arrow: : Arrow: dacă nu, Sunt căpitan voluntar! : Lol:

Mă distrez prezentând lucrurile cu zâmbete, dar sper că am fost clar?
: Arrow: daca nu, bine ... ma pot descurca mai bine!
: Arrow: dacă da, un mic răspuns / idee / punct de vedere ar fi binevenit!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 04/01/08, 12:13

a) Bineînțeles că sunt conștienți, dar nu este în prioritatea lor să analizeze aparent această tehnologie.

b) În ceea ce privește dezlegarea „secretului”, suntem aproape acolo: https://www.econologie.com/ionisation-de ... -3324.html

c) Pentru lipsa de interes a industriașilor, iată câteva căi de reflecție:

Dezinteresul aparent al industriașilor

a) Înțelegere slabă a sistemului prin studii „private”?

b) Sistem din domeniul public, dificil de brevetat

c) NIH (Nu a fost inventat aici)

d) Inerția industrială

e) Durata de viață îmbunătățită nu este profitabilă pentru vânzătorii de motoare


De completat pe această pagină: https://www.econologie.com/wiki-moteur-p ... au_pantone
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 04/01/08, 16:09

bonjour


c) Pentru lipsa de interes a industriașilor, iată câteva căi de reflecție:

Referirea:
Dezinteresul aparent al industriașilor

a) Înțelegere slabă a sistemului prin studii „private”?

b) Sistem din domeniul public, dificil de brevetat

c) NIH (Nu a fost inventat aici)

d) Inerția industrială

e) Durata de viață îmbunătățită nu este profitabilă pentru vânzătorii de motoare


Ai uitat

Trebuie să alimentezi un mic rezervor de apă
eficiență scăzută în utilizarea orașului, deoarece majoritatea își folosesc mașina
Pentru poluare (care nu este principala lor preocupare)
el preferă ERG mai simplu și mai scump capcană de particule Catalyst.

Aceștia obțin rezultate similare cu injecția electronică
Captivați piața auto cu tehnicienii lor și cu combustibilul și piesele lor exclusive.
Rulează mașini moderne în țările africane. Cel mai mic geam și rămâne pe marginea traseului deșertului
Prea sensibil la calitatea combustibilului.

André
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 90