Experimentați feedback-ul cu apă

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12

Experimentați feedback-ul cu apă




de Andre » 08/05/09, 03:35

bonjour

După 47500 km de mers pe jos în dopajul cu apă, am observat o pierdere de performanță, ca și cum aș opera fără dopaj, fără economii și o pierdere de energie
După verificare
Vela mare a blocat parțial reactorul foarte blocat, un pasaj slab de aer, am trecut aerul comprimat în sistem o îmbunătățire a puterii, dar totuși o restricție în reactor, am luat marile mijloace.
Încălziți motorul, umpleți reactorul și vela principală cu acid
Cloridric, lăsați să stea 10 minute, apoi clătiți cu apă și suflați în aer, consumul a devenit normal economii de 28% până la 30% pe o curte de testare de 110 km, tot trebuie să fac teste mai lungi pentru vezi dacă găsesc 33% 35% pe care le-am făcut deja și verifică și faptul că chiar și o tijă curățată pe metalul viu este funcțională în comparație cu un reactor acoperit cu calcar

Ceea ce mi se pare surprinzător este că cei care operează reactoare de lungă durată nu au menționat această problemă?

André
0 x
jeff2410
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 38
Înregistrare: 21/02/06, 22:35
Locul de amplasare: EURE




de jeff2410 » 08/05/09, 09:52

buna andré,
Nu am la fel de multe kilometri ca tine în pantone, mai ales că în noiembrie anul trecut am schimbat motorul de pe 106 (începutul defectării garniturii de cap) și că nu l-am remontat încă de atunci. aproximativ 8000 km în pantone tija mea a rămas curată, poate acest lucru se datorează faptului că este liber în reactor, astfel încât vibrațiile împiedică toate depunerile.
a+
0 x
JEFF2410

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 90