construcție de motoare pantone pe mașini de tuns iarba

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Yugo
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 24/07/09, 08:35

construcție de motoare pantone pe mașini de tuns iarba




de Yugo » 26/07/09, 17:51

bonjour,

Sunt nou la asta forum Încerc să construiesc o mașină de tuns pantone dar am probleme în timpul construcției trebuie să filet țevi pentru a le înșuruba pe fiting.

L-am fixat pe o menghină și când încep să filet țeava mea se mișcă. Am încercat să pun o cârpă în jurul țevilor, dar se continuă să se miște.

Nu știu cum să-mi fixez corect țevile fără ca aceasta să se miște pentru a-mi file în sfârșit țevile.

Stie cineva cum sa ma ajute? Vă mulțumesc pentru ajutor. :D
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 26/07/09, 18:49

Bună ziua

Sunt nou la asta forum Încerc să construiesc o mașină de tuns pantone dar am probleme în timpul construcției trebuie să filet țevi pentru a le înșuruba pe fiting.

L-am fixat pe o menghină și când încep să filet țeava mea se mișcă. Am încercat să pun o cârpă în jurul țevilor, dar se continuă să se miște.

Nu știu cum să-mi fixez corect țevile fără ca aceasta să se miște pentru a-mi file în sfârșit țevile.

Stie cineva cum sa ma ajute? Vă mulțumesc pentru ajutor.


Iată câteva posibilități pe care poate nu le-ați încercat deja:

Strângeți țeava mult mai ferm în menghină, chiar dacă înseamnă să puneți un „miez” în interior pentru a nu se zdrobi.

Dacă țeava este foarte dură și greu de tăiat cu un ferăstrău și, prin urmare, greu de filetat, încercați să o încălziți cu un pistol de suflat la 500-850° (culoare roșu cireș) în piesa de filetat + răcire lentă în aerul ambiant pentru a o recoace . Ar trebui să devină mult mai tandru și mai cooperant. : Mrgreen:

Verificați dacă matrița dvs. nu este puțin lipsită de dinți. : Mrgreen:
A+
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Yugo
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 24/07/09, 08:35

Re: construcția motorului pantone pe mașina de tuns iarba




de Yugo » 27/07/09, 11:00

vă mulțumesc pentru sfat : Cheesy:
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 105