Pantone în țara soarelui răsărit?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
pb2487
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 03/08/09, 23:44

Pantone în țara soarelui răsărit?

de pb2487 » 10/08/09, 00:30

La sfatul unei persoane de contact din forum întrebându-mă ca mine, pun întrebarea aici:
De ce producătorii chinezi nu investesc în principiul PANTONE pentru vehiculele lor, în timp ce statul chinez cheltuiește (oricum scade) averi pentru a subvenționa petrolul utilizatorilor săi care nu au puterea noastră de cumpărare?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

de Christophe » 10/08/09, 09:50

a) Uh, țara soarelui răsărit nu este mai degrabă Japonia? :şoc:

b) Există o mulțime de motive pentru care producătorii nu investesc în dopajul cu apă, iată câteva dintre ele: https://www.econologie.com/industriels-e ... -3669.html

Încerc să nu-i „apăr”, ci să le înțeleg aparentul dezinteres ...
0 x
pb2487
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 03/08/09, 23:44

de pb2487 » 10/08/09, 10:14

a- Chiar sunt prea rău, îmi pare rău ... îmi este rușine.

b- M-am uitat la link:

- Sunt interesați, dar marketingul nu este încă planificat?
Trebuie să așteptăm puțin, tot e bine .... dar va veni:?

-Sistem prea simplu pentru a-i interesa pe ingineri?
Da, mă face la fel, nu mă duc, este prea simplu. Ei sunt prea inteligenți pentru acești ingineri și, mai rău, ei sunt cei care decid bugetul pentru cercetare și dezvoltare ....:?

-Inerție industrială sau mentală?
Acești industriali sunt prea proști ... Este o piață atât de promițătoare ...:?

-Îmbunătățirea duratei de viață nu este profitabilă pentru vânzătorii de motoare?
În ziua în care un agent de vânzări vinde un motor care depășește simultan peste 1 milion de KM, cred că face avere ... ei bine eu, cumpăr în orice caz. :?

-Se aplică motoarelor vechi care nu sunt favorabile achiziționării de motoare noi?
Cele noi, au un cip anti-panton?

- Înțelegere slabă a sistemului?
Sigur, nu ajută asta. Acest panton este foarte inteligent.


Mai mult, chiar dacă tinde să scadă, China, India, alte țări, în special din Asia de Sud-Est, subvenționează combustibilul, le costă o mulțime de bani, nu ar scuipa, ar fi o economie de combustibil foarte mică.
Din moment ce P. Pantone se pare că a ieșit din închisoare, probabil că îl vor recruta, nu?

Mi se pare suspect, această poveste ...... Nu există alt sprijin mai convingător?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

de Christophe » 10/08/09, 10:25

Pantone este un clovn, paranoic și alcoolic ... și un escroc la graniță ...
Aflați mai multe pe site ... cel puțin așa a fost în 2002 ...
Dacă merge la închisoare nu este din cauza „complotului mare” ...

Doar o întrebare despre remarca dvs.: motorul dvs. la 1 M km, cât de mult ați fi gata să cumpărați?

Pentru că, îmi pare rău, dar în lumea acționarilor în care trăim: ar trebui să plătiți de 4 până la 5 ori mai mult decât cel care face 0.2 până la 0.3 M km ...

Faptul este, de asemenea, că, potrivit cunoștințelor NOASTRE (nu LOR), dopajul funcționează bine în anumite condiții de utilizare a motorului și deloc în afara acestor condiții ... Presupun că câteva milioane de euro puse în dezvoltare dopajul ar schimba acest lucru ...

Atunci poți încerca oricând să numiți toți utilizatorii de doping un mincinos ... ceva unde vrei / va veni ... mă înșel?
0 x
pb2487
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 03/08/09, 23:44

de pb2487 » 10/08/09, 10:47

Christophe a scris:Pantone este un clovn, paranoic și alcoolic ... și un escroc la graniță ...
Aflați mai multe pe site ... cel puțin așa a fost în 2002 ...
Dacă merge la închisoare nu este din cauza „complotului mare” ...

Dar dacă P. Pantone nu a inventat sistemul Pantone?

Christophe a scris:[b] Pentru că, îmi pare rău, dar în lumea acționarilor în care trăim: ar trebui să plătiți de 4 până la 5 ori mai mult decât cel care face 0.2 până la 0.3 M km ...

Chiar așa?

Christophe a scris:Faptul este, de asemenea, că, potrivit cunoștințelor NOASTRE (nu LOR), dopajul funcționează bine în anumite condiții de utilizare a motorului și deloc în afara acestor condiții ... Presupun că câteva milioane de euro puse în dezvoltare dopajul ar schimba acest lucru ...

Da, dar atunci de ce China, care trimite bani pe canal pentru a subvenționa petrolul acestor utilizatori care nu își permit, nu investește în acest fel? Care este scopul?
De când nu mai este nou ca sistem.
Nu știu, dacă nu reușesc, lăsați-i să împărtășească cunoștințele „DUMNEAVOASTRĂ”. Cel puțin vor polua mai puțin.

Christophe a scris:Atunci poți încerca oricând să numiți toți utilizatorii de doping un mincinos ... ceva unde vrei / va veni ... mă înșel?

Deci, acolo exagerați despre mine. Nu este în regulă să mă prefac că sunt trollul serviciilor doar pentru că pun o întrebare relevantă.
Socrul meu, care este foarte la îndemână, încearcă el însuși să fabrice acest „tip” de motor pentru o mașină de tuns iarba, chiar a primit un R5 vechi pentru a vedea mai mare.
Dar nu-l consider un mincinos în nici un fel, dar nu înțeleg cum ar putea funcționa și de ce nimeni nu îl dezvoltă?

Apropo, ați pus o întrebare despre una dintre remarcile mele. Si ceilalti?
0 x
pb2487
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 03/08/09, 23:44

de pb2487 » 10/08/09, 11:13

Mai adaug și (prin care constat că se repetă și că mă „deranjează” spun), că:
Doar pentru că acolo sunt mii de oameni care încearcă să se ocupe de asta în garajul lor, nici măcar nu-i consider proști sau mincinoși.
(Aș putea face același lucru, dar în acest caz specific, nu)
Dar pentru mine asta nu dovedește eficiența sistemului ... atât.
Iese dintr-un modo pentru a „demoniza” un interlocutor atunci când el nu gândește ca el sau doar vă este teamă că forum se discredita pe sine?
În schimb, răspundeți la întrebările mele, va fi mai constructiv, nu credeți?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

de Christophe » 10/08/09, 11:17

pb2487 a scris:Chiar așa?


Hei, da, coboară pe pământ ...

Credeți că prețul i-Miev de 40 € este justificat tehnologic?

În rest nu aș răspunde pentru că totul este deja pe site sau forum trebuie doar să cauți răspunsurile ... ca un adult!
0 x
pb2487
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 03/08/09, 23:44

de pb2487 » 10/08/09, 11:37

Christophe a scris:Hei, da, coboară pe pământ.

Mulțumesc, .....

Christophe a scris:Credeți că prețul i-Miev de 40 € este justificat tehnologic?


Dar de când este tehnologia care face prețul ???
Mai degrabă am crezut că este cerere și ofertă !!!!

Christophe a scris:În rest nu aș răspunde pentru că totul este deja pe site sau forum trebuie doar să cauți răspunsurile ... ca un adult!

Da, ușor .... Și apoi eu sunt cel care derulează, cel care schimbă interlocutorul, cel care acționează trollul ?????
Ei bine, nu l-am găsit, dar probabil sunt un pic prost și mai rău, văd că este un pic deranjant. prietenos.....
Tanpis, pot exista și alți oameni care vor provoca cei care își vor posta ipotezele ... pentru moment, nimic nu-l infirmă pe al meu.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79295
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11028

de Christophe » 10/08/09, 11:39

pb2487 a scris:Mai degrabă am crezut că este cerere și ofertă !!!!


Imagine
Stop? Sper că nu ești serios ...


Christophe a scris:Ei bine, nu l-am găsit, dar probabil sunt un pic prost și mai rău, văd că este un pic deranjant. prietenos.....


Ești în mare parte leneș ...

https://www.econologie.com/forums/search.php
0 x
pb2487
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 03/08/09, 23:44

de pb2487 » 10/08/09, 11:56

Christophe a scris:
pb2487 a scris:Mai degrabă am crezut că este cerere și ofertă !!!!

Stop? Sper că nu ești serios ...

Când vedeți prețul unui microprocesor gravat la câțiva microni ...
Cred că sunt suficient de serios, da ... și nu îmi bat joc de tine sau de mine sau de ceea ce crezi tu.
Nu? la fel nu ți se pare ciudat ...

Christophe a scris:Ești în mare parte leneș ...

mulțumesc din nou bunul meu mod.

Am văzut deja majoritatea articolelor pe acest subiect și nu mă convinge de nimic, așa că îmi pun încă câteva întrebări simple.
Nimeni care să-i răspundă?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 91