Inerția de stat blochează sistemul Pantone?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.

INERȚIA DE STAT BLOCĂ SISTEMUL PANTONE

oui
5
56%
nu
4
44%
 
Numărul total de voturi: 9
pb2487
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 03/08/09, 23:44

Inerția de stat blochează sistemul Pantone?

de pb2487 » 12/08/09, 01:32

Conform:
https://www.econologie.com/les-principaux-resultats-du-moteur-pantone-articles-1314.html
În cele din urmă, credem că inerția societății noastre, ai cărei piloni financiari se bazează pe combustibili fosili impozitate cu blândețe de către statele din întreaga lume, este mare! Am văzut-o în 2004: o scădere a consumului de combustibil de 1% are ca rezultat o pierdere netă pentru statul francez de 1 miliard de euro ... blocarea inovațiilor ecologice se poate datora ... destul de simplu .

Imposibil de impozitat de statele din întreaga lume?
Nu, un mic trib încă rezistă:
http://www.radio86.fr/decouvrir-et-apprendre/business/economiques/6626/petrole-chine-comment-le-desequilibre-chinois-affecte-l-economie-mondiale
Scăderea piețelor bursiere chineze se datorează parțial pierderilor grupurilor PetroChina și Sinopec, grupuri care cumpără petrol la prețul pieței internaționale și care îl revând în China cu pierderi din cauza plafonului de preț.

prețurile la pompele chineze sunt încă departe de cele de pe piața liberă

China este în prezent al doilea importator din lume ulei


Aparent, la ei, nu este impozitat, este subvenționat și îi costă bani.
O idee?
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3

de Alain G » 12/08/09, 04:59

Ne puteți spune care este obiectivul dvs. și ce faceți pentru a trăi?

Putrizi forum cu intrebarile tale stupide !!!!!!

Mai multe site-uri iau Pantone ca obiect ezoteric, ceea ce nu este nimic, supapa EGR îmbunătățește deja consumul prin returnarea gazelor de eșapament în camera de ardere, umiditatea relativă externă crește puterea de ardere și dacă nu îți poți da seama de acest lucru în timp ce conduci, că ai încă experiență de câștigat sau mergi cu bicicleta.

Acum nu mai evacuați frustrarea blocajelor începând o nouă postare pe subiect, totul a fost spus despre subiect, luați ceea ce vă face fericit și respingeți ceea ce nu.

Acum aș vrea să știu motivul încăpățânării tale cu privire la acest subiect, care începe să spargă co! # &! Es pentru toți. : Evil:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 12/08/09, 10:13

Chiar ai o problemă cu China ... pb2487!

Maloche ar trebui să-l pui curat într-un subiect, albumul este foarte puțin vizionat ... dar mă tem că explicația ta, chiar dacă este extrem de corectă, pb2487 nu dă naiba!

Capt_Maloche a scris:acum, alimentarea cu combustibil + un rezervor de apă nu este ușor pe autostradă

Acesta este motivul pentru care Pantone nu este panaceul și că întrebarea dvs. nu este bine direcționată


Ok ... pentru fiecare litru de combustibil, se „creează” 1 kg de apă, deci condensarea a 20% în evacuare nu ar fi o problemă cred că ...

În plus, există brevete de producător în această direcție!

Capt_Maloche a scris:Acum, că filtrele de particule sunt obligatorii începând cu luna viitoare, va fi mai ușor să recuperați vaporii de apă din evacuare, aceasta este întrebarea corectă


Ei bine, aici este ... a trecut mult timp de când nu a fost gândit de producători ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42

de Capt_Maloche » 12/08/09, 10:22

Dacodac :D

L-am luat de la diferitele mele subiecte „arzător cu flacără albastră”, „consumă mai puțin cu SP95” etc ..., dar la urma urmei, iată subiectul pentru evoluția logică a Pantone
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 12/08/09, 10:26

Nu, vorbeam despre crearea unui subiect cu un titlu explicit precum:

"Explicație Pantone: reformarea particulelor / ars de apă"

Ar completa această pagină: https://www.econologie.com/synthese-des- ... -3589.html

c) aspecte chimice:

- Transformarea apei prin fisurare în timpul arderii prin termoliză. Acest lucru este posibil și benefic dacă această reacție folosește căldura din caloriile pierdute în mod normal în ciclul motorului.

- Apa ar fi un catalizator sau un reactiv al unei alte reacții?

De exemplu: reacția cu carbonul din combustibil (C + H20 -> H2 + CO). În acest fel, se obține hidrogen care va favoriza foarte mult arderea. CO este un combustibil care va fi transformat înapoi în CO2.

Un alt avantaj: folosește și, prin urmare, reduce prezența carbonului solid care apare în motor. Cu alte cuvinte: funinginea și particulele sunt mult reduse.

Cu toate acestea, un experiment a fost observat de toți experimentatorii: motorul fumează mult mai puțin. Prin urmare, această ipoteză de reacție este foarte credibilă.

Rezultate: mai puțin fum negru, camere de ardere mai curate și ulei pentru mai mult timp. Posibilă îmbunătățire a uleiului și a duratei de viață a motorului.
0 x
pb2487
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 03/08/09, 23:44

Re: Inerția statului blochează sistemul Pantone?

de pb2487 » 12/08/09, 10:42

Dimpotrivă, principiul supapei EGR mă interesează foarte mult, dar nu face obiectul acestui subiect. Acolo, în legătură cu una dintre concluziile dvs., am notat pe linkurile pe care mi le-ați spus să citesc și, la sfârșitul prezentării, este scris:
Comentariile sau comentariile dvs. la acest articol: forum energie, izolație, încălzire și mediu

Asta e:

pb2487 a scris:Conform:
https://www.econologie.com/les-principaux-resultats-du-moteur-pantone-articles-1314.html
În cele din urmă, credem că inerția societății noastre, ai cărei piloni financiari se bazează pe combustibili fosili impozitate cu blândețe de către statele din întreaga lume, este mare! Am văzut-o în 2004: o scădere a consumului de combustibil de 1% are ca rezultat o pierdere netă pentru statul francez de 1 miliard de euro ... blocarea inovațiilor ecologice se poate datora ... destul de simplu .

Imposibil de impozitat de statele din întreaga lume?
Nu, un mic trib încă rezistă:
http://www.radio86.fr/decouvrir-et-apprendre/business/economiques/6626/petrole-chine-comment-le-desequilibre-chinois-affecte-l-economie-mondiale
Scăderea piețelor bursiere chineze se datorează parțial pierderilor grupurilor PetroChina și Sinopec, grupuri care cumpără petrol la prețul pieței internaționale și care îl revând în China cu pierderi din cauza plafonului de preț.

prețurile la pompele chineze sunt încă departe de cele de pe piața liberă

China este în prezent al doilea importator din lume ulei


Aparent, la ei, nu este impozitat, este subvenționat și îi costă bani.
O idee?
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79120
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 12/08/09, 10:44

Nu înțelegem ce spuneți!

Esti nou sau complet prost sa te autocitate pe aceeasi pagina !!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
renaud67
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 638
Înregistrare: 26/12/05, 11:44
Locul de amplasare: marseille
x 8

de renaud67 » 12/08/09, 10:47

Bună Christophe,
: Mrgreen: Răbdarea și durata timpului
Fă mai mult decât forță sau furie. : Mrgreen:
Fântână

dar te inteleg
0 x
Absurditățile de ieri sunt adevărurile de astăzi și banalitățile de mâine.
(Alessandro Marandotti)
boubka
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 950
Înregistrare: 10/08/07, 17:22
x 2

de boubka » 12/08/09, 10:56

Imposibil de impozitat de statele din întreaga lume?
Nu, un mic trib încă rezistă:
http://www.radio86.fr/decouvrir-et-appr ... e-mondiale


articolul are mai mult de un an (înainte de criză) este complet depășit

și chiar dacă China își susține creșterea printr-un sistem ilegal în ochii OMC (dumping), nu este singurul, deoarece în multe țări producătoare un litru de combustibil costă 1 cent euro.

și apoi fiecare tehnica lui suntem în băncile pe care le injectăm bani
0 x
pb2487
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 121
Înregistrare: 03/08/09, 23:44

de pb2487 » 12/08/09, 11:01

Christophe a scris:Nu înțelegem ce spuneți!

„Nu” înțelegem nimic sau „ne” pretindem că nu înțelegem?

Christophe a scris:Esti nou sau complet prost sa te autocitate pe aceeasi pagina !!!


Da, sunt prost și prost, dar încă nu până la punctul de a-mi da seama că opinia generală a acestui site vă favorizează afacerea, așa că vă rog să vă opriți jignirile. Provenind de la un moderator (de fapt un cenzor de fapt) și un comerciant, mi se pare foarte neplăcut. Un bun ascultător ....

În caz contrar, mă voi întoarce la subiectul principal care este legat în mod direct de anchetă:

Conform:
https://www.econologie.com/les-principaux-resultats-du-moteur-pantone-articles-1314.html
În cele din urmă, credem că inerția societății noastre, ai cărei piloni financiari se bazează pe combustibili fosili impozitate cu blândețe de către statele din întreaga lume, este mare! Am văzut-o în 2004: o scădere a consumului de combustibil de 1% are ca rezultat o pierdere netă pentru statul francez de 1 miliard de euro ... blocarea inovațiilor ecologice se poate datora ... destul de simplu .

Imposibil de impozitat de statele din întreaga lume?
Nu, un mic trib încă rezistă:
http://www.radio86.fr/decouvrir-et-apprendre/business/economiques/6626/petrole-chine-comment-le-desequilibre-chinois-affecte-l-economie-mondiale
Scăderea piețelor bursiere chineze se datorează parțial pierderilor grupurilor PetroChina și Sinopec, grupuri care cumpără petrol la prețul pieței internaționale și care îl revând în China cu pierderi din cauza plafonului de preț.

prețurile la pompele chineze sunt încă departe de cele de pe piața liberă

China este în prezent al doilea importator din lume ulei


Aparent, acasă, nu este taxat, este subvenționat și de peste un an și le costă bani.
O idee?
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 129