Prima întrebare

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
vassago076
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 80
Înregistrare: 14/09/05, 22:19




de vassago076 » 14/09/05, 22:46

Buna ziua tuturor,
pentru a începe trebuie să mă prezint.

Numele meu este Rayan, 27 de ani, căsătorit, un mic copil de 2 ani, trăiesc în Sene maritim în Haute Normandie. Lucrez în lanț pentru un mare brand de automobile al cărui logo este un diamant :D )
și hobby-urile mele: PC, motociclete, dar înainte de orice am grijă de mica mea familie: rolleyes:

de ceva timp am căutat informații despre biocombustibili și sisteme energetice pentru locuințe precum panouri solare și turbine eoliene etc.

Deci, prin această cercetare am dat peste asta forum Am studiat sistemul pantone și voi fi sprijinit pentru o primă fabricare (cu siguranță pe o mașină de tuns) de către un producător de cazane pentru asamblare, dar apoi aș dori să montez sistemul pe vechile mele R21 gts înainte de a merge la șantier ca este complicat pentru carburator și accelerator Am văzut că întrebarea a fost deja pusă, am înțeles că putem păstra carburatorul, dar cineva ar avea o diagramă pentru asamblarea cu sistemul de carburare și, de asemenea, să știe ce diametru de tub de utilizat, deoarece eu cred că ei vor trebui să fie mai mare de logică;)

multumesc al avence : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Hoëdic
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 18/12/04, 16:10




de Hoëdic » 15/09/05, 08:07

Văd în supapele de admisie pentru motoarele cu injecție pe benzină, le-am găsit ieftin pentru că nu se uzează și sunt din abundență în rupturi.
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 91