Reportaj TV, Ademe, Renault și ceilalți

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
nofy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 11/09/05, 21:08
x 1




de nofy » 22/09/05, 21:35

toată lumea bună seara,

În primul rând, sunt destul de mulțumit să văd că Aurélie „jurnalistul” nu a primit niciun răspuns în această zi. Oricum, cred că este încă prea devreme pentru a participa la rapoarte și că acestea nu aduc nimic bun. „Ei” au nevoie de aceste jurnale pentru a face niște hârtie sau „lingurițe”, pentru că este în aer în acest moment ... rahatul care urmează dacă vă vedeți agrafa la televizor, nu le pasă, și dacă nu vă vedem agrafa, nu este credibil ...
Am parcurs toate paginile forum în ceea ce privește Pantone și nu mă miră atitudinea lui Ademe sau Renault. Am lucrat ca consultant la un proiect de mega-demolare cu Sita și Peugeot ... Cutia care a realizat întregul proiect care a durat aproximativ trei ani nu avea spatele foarte puternic și a fost suficient că plățile mari sunt negociate într-o scădere accentuată, astfel încât această companie să depună falimentul ... Voi trece peste detalii, dar în orice caz Sita-Peugeot a cumpărat întregul proiect de la Syndic pentru o sumă mică și veți vedea că în curând proiectul va apărea: scopul acestui proiect este de a trata mașinile aflate la sfârșitul vieții precum coșurile noastre de gunoi (sortare selectivă etc.) Nu trebuie să uităm că Sita este un filială a fostei Lyonnaise des Eaux și că acum se ocupă de aproape toate coșurile noastre ... S-ar putea să mă abat puțin de la subiect, dar este pur și simplu să vă spun că este complet inutil acest lucru luați contact cu toate aceste grupuri .... nu veți fi niciodată câștigătorul !! De fapt, poate cineva să-mi spună dacă Ademe este sau a fost o filială a EDF?

Acum, ceea ce vă propun, dar poate că s-a făcut deja, de îndată ce încep să echipez „rezervorul meu”, așa cum spune André, este să măsoară poluarea înainte și după pantonizare în fața unui executor judecătoresc, precum și a consumului ... nu vă faceți griji, am un prieten executor (și da! ...) pasionat de mașini, care va fi fericit să vadă toate acestea, pentru a construi un caz serios pentru a începe să bată la mici uși bine țintite, și pe asta am ideea mea ...
Ce crezi?

Nofy (visul)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Hoëdic
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 18/12/04, 16:10




de Hoëdic » 23/09/05, 07:46

Ai perfectă dreptate.
Am trăit lângă oameni în locuri foarte înalte și care și-au spus reciproc cum au făcut-o și ce tehnici au folosit pentru a face lobby oamenilor buni pe care se lăudau că îi lăsau în paie și îi „descurajează” sau pur și simplu îi au. dezbrăcate de invențiile lor în beneficiul unor mari prea cunoscuți pentru a fi citați.
„-Ascunde luptătorul!”: Ph34r:
Va fi mesajul meu. Împotriva tâmpenilor celor mai mari, numai gherila va funcționa, este ceva împotriva căruia nu pot face nimic și care îi face să tremure.
Deocamdată, evitați pantonizarea vehiculelor rulante, există suficientă mașină de tuns iarba și tractoare pentru a nu echipa pentru a atrage atenția.

Numai știința îl va ajuta pe om.
Doar conștiința lui îl va salva.

YARGLA!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 23/09/05, 08:36

hi
Scuză-mă hoedic (nu ai fi Morbihan din întâmplare?) Pentru că nu ești de acord cu tine.
Cred că pentru prima dată în ani ne aflăm într-o situație de forță: guvernul de la sfârșitul liniei, oamenii exilați, aproape de alegeri, încălzirea dovedită a planetei și criza petrolului.
Deci, este un moment bine ales, pentru că, prin organizarea neascultării civile, a impus o decizie legislativă.
Permiteți-mi să vă explic dacă 10 băieți se blochează cu pantalonii, nu pot face nimic.
Dacă 1000 se blochează, întărim legislația și sperie oile.
Dacă 100000 de băieți se scotocesc de pe acoperișuri, se ridică pantone, fie legea se schimbă, fie escrocii care ne guvernează să sară (ceea ce nu îi va lăsa pe susținătorii lor să facă; este scump să înființeze un guvern).
Conduc HVB + pantone pentru o lungă perioadă de timp și îl instalez (sub masca unei asociații) foarte regulat.În domeniul meu de locuințe cei care nu sunt echipați trec în ochii vecinului lor ca niște poluatori oribili. : furios:
@+
ZAC
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
nofy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 11/09/05, 21:08
x 1




de nofy » 23/09/05, 11:57

Buna ZAC,

Ești un visător dulce, dar este foarte bun ...
Vă rog să mă citiți din nou, pentru că, ca în orice democrație, există legi și asta e bine, și nu cu Pantoni a fost adus de către un guvern ...
Așadar, puneți-vă picioarele înapoi pe Pământ și înțelegeți că PMC trebuie să fie validat și recunoscut oficial în Franța sau într-o altă țară, și acolo vom fi făcut un mare pas înainte ... Și apoi evitați politica țării noastre , pe de o parte nu este subiectul și credeți-mă, eu care călătoresc mult, spuneți-vă că nu suntem atât de răi în Franța și spuneți-vă încă un lucru că nu ar trebui să fie ușor să guvernăm o astfel de companie ... Nu există un sistem perfect, altfel s-ar ști!

Nofy (visul)
0 x
lelectron
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 25
Înregistrare: 18/09/05, 01:02




de lelectron » 23/09/05, 12:05

zac a scris:hi
Scuză-mă hoedic (nu ai fi Morbihan din întâmplare?) Pentru că nu ești de acord cu tine.
Cred că pentru prima dată în ani ne aflăm într-o situație de forță: guvernul de la sfârșitul liniei, oamenii exilați, aproape de alegeri, încălzirea dovedită a planetei și criza petrolului.
Deci, este un moment bine ales, pentru că, prin organizarea neascultării civile, a impus o decizie legislativă.
Permiteți-mi să vă explic dacă 10 băieți se blochează cu pantalonii, nu pot face nimic.
Dacă 1000 se blochează, întărim legislația și sperie oile.
Dacă 100000 de băieți se scotocesc de pe acoperișuri, se ridică pantone, fie legea se schimbă, fie escrocii care ne guvernează să sară (ceea ce nu îi va lăsa pe susținătorii lor să facă; este scump să înființeze un guvern).
Conduc HVB + pantone pentru o lungă perioadă de timp și îl instalez (sub masca unei asociații) foarte regulat.În domeniul meu de locuințe cei care nu sunt echipați trec în ochii vecinului lor ca niște poluatori oribili. : furios:
@+
ZAC


+1
Cred că am pus ca tine
salut
dacă o persoană a lansat o grevă generală în Franța, nimeni nu-și părăsește vehiculul pentru ziua respectivă

și-a imaginat speria guvernului

într-o zi fără taxe pe petrol și toate celelalte taxe
taxă mai mică de plătit pentru că o zi întreagă a pierdut pentru ei
pe scurt pib palma științificului, Franța paralizată și 0000 pentru bercy

Sunt sigur că capetele cad și se va face o reformă completă, pentru o credință guvernul va înțelege că acești oameni care decid așa cum spun ei, dar nu o fac
funcționează invers deoarece, luându-l la sursă, rupe puterea de cumpărare și rezultatul, iar fabricile funcționează mai mult
iar recolta și risipită parțial

din păcate francezii fiind o oaie cu două picioare, acesta este un vis, dar putem visa, revoluția celui de-al 5-lea de către oameni
mă încurcă faptul că toată lumea certă și nimic nu se mișcă din cauza solidarității

amintiți-vă în Anglia vițelul care se aprinsese cu aproximativ 15 ani în urmă, gospodinele engleze au decis să cumpere mai mult vițel, după 3 până la 4 zile prețul și au revenit la prețul normal

iar francezii ar trebui să nu mai ceară o prelungire, altfel nu vom mai exporta, suntem prea scumpi,
singurul lucru de cerut pentru scăderea foarte accentuată a IMPOZITELOR

solidaritate și un zid de netrecut, mai ales național
0 x
Avatar de l'Utilisateur
louphil
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 278
Înregistrare: 22/07/05, 01:20
Locul de amplasare: Gironde (Ste Foy-la-Grande)
x 4




de louphil » 23/09/05, 17:47

Nu trebuie să uităm că Sita este o filială a fostei Lyonnaise des Eaux și că acum se ocupă de aproape toate coșurile noastre ... S-ar putea să mă abat de la subiect, dar este pur și simplu sa va spun ca este complet inutil sa luati contact cu toate aceste grupuri .... nu veti fi niciodata castigatorul !! De fapt, poate cineva să-mi spună dacă Ademe este sau a fost o filială a EDF?


Și nu se îmbunătățește cu timpul și cu „scutirea” fiscală. Trebuie să luați banii acolo unde sunt: ​​am aflat dintr-o sursă neoficială că serviciul Mines nu mai era un organism de stat. Ar fi fost achiziționat de compania DEKRA (știți, controalele tehnice auto ....). Întrebare: Cine deține această companie sau din ce grup mare este o filială?
0 x
http://wunic.fr

Acest lucru se datorează faptului că viteza luminii este mai mare decât cea a sunetului,
Unele arată strălucitor, înainte să se uite ...:D :D :D
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 23/09/05, 19:37

Sunt surprins. Minele fac parte din DRIRE (Direcția regională pentru industrie, cercetare și mediu, una pe regiune).
Instrument de desconcentrare, atât de mult folosit de stat pentru a monitoriza îndeaproape aplicarea legilor pe un teritoriu.
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 23/09/05, 19:47

Pe de altă parte, pe site-ul DRIRE putem citi:

Zona practică a vehiculului

Transferul controlului tehnic al vehiculelor grele de marfă
sectorului privat

Ca parte a abordării „Bercy on the move”, ministrul economiei, finanțelor și industriei Francis Mer a decis, la 24 iunie 2003, transferul controlului tehnic al vehiculelor grele de marfă către sectorul privat. Această măsură a intrat în vigoare în prima jumătate a anului 2005.

Controlul acestor vehicule este asigurat, ca și pentru vehiculele ușoare, de inspectori privați autorizați de stat, în aplicarea articolului L 323-1 din Codul rutier. Statul asigură un control de nivel secundar, orientat în principal spre monitorizarea conformității cu standardele de control, asigurându-se că se menține un nivel ridicat de calitate a controlului.

Reforma a impus o modificare a Codului rutier.




De exemplu aici
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 24/09/05, 05:31

Bună ziua Zac și Nofy
Zac, tu și cu mine, care trăim în altă parte, suntem plecați din Franța, evident că avem caracterele unui nonconformist, respectăm doar legile care ni se par logice, este rezonabil, așa cum un vechi cebecoian ar spune bunul simț, așa că avem o viziune diferită a reglementărilor pentru noi reglementările nejustificate sunt restricțiile privind crearea și îmbunătățirea.
Oamenii ca noi sunt considerați rezistenți, marginalizați.
trebuie să înțelegem și oamenii de principiu care respectă toate legile
bine sau rău, deoarece autoritatea îi pune pe loc, noi le respectăm, poate fi și frica de a fi prinși, sancțiuni, amenzi ect .. Fiecare țară are propria sa metodă de a-și spune oamenii de aici sunt cel mai bun loc de locuit, trezește un anumit sentiment naționalist
vezi patriotici, în timp ce ei sunt liderii, aleșii colaborează și își vând țara către multinaționale, Macdo, totalul ect.
Patriotiștii acestor companii sunt $ nimic altceva, dragi alegători, nu sunteți nimic după alegeri și dacă puneți apă în motoarele dvs., sunteți hoți, furați taxe de la guvern. sunt îndoieli, uitați-vă la cea mai puternică țară de pe pământ, cum se comportă în fața tratatului de la Kyoto,
Sfidarea legii este un risc, îl înțeleg pe Nofy când spui că pantonul nu va doborî guvernul, dar nu este doar pantonul, mersul pe ulei, mersul pe alcool sau amestecat cu el „apă, interzisă,
scoateți convertorul catalitic, puneți altceva care poluează mai puțin interzis. Problema este aplicarea legilor restrictive pe care oficialii voștri v-au făcut să suferiți, cred că vecinii dvs. belgieni sau germani, permițând utilizarea uleiului în motoare, sunt cu un pas înainte în materie de mediu în Franța, nu este un reproș pe care îl fac cetățeanului simplu, săracului diavol pe care îl suferă, dar cel puțin că își arată puțin nemulțumirea.
În principiu, guvernele procedează astfel: vorbesc despre o lege, fac publicitate la televizor, pregătesc oamenii, fac sondaje discrete și, dacă acest lucru nu provoacă prea multă agitație, nu ridică valuri. protestează, le adoptă legile și adesea sunt legi largi imprecise, din nou, acest lucru nu deranjează prea mulți oameni, unde se complică, este atunci când ordinele vin de sus, aplicarea regulilor cu exemple pentru a speria micii infractori, nu îndrăznesc să fac o asemănare cu metodele folosite pentru a controla rezistența, asta ar fi cam exagerat, am prea mult respect pentru toți acești bărbați care au sfidat legile în vigoare la preț din viața lor.
Nofy, nu poți înțelege când nu ai locuit în altă parte în vacanță. Mergeți în alte țări industrializate, nu există o diferență flagrantă între ele, dar nu credeți că sunteți cei mai buni și nu cred că acolo unde sunt suntem cei mai buni, un lucru este important, nu lăsați politicienii tăiind libertatea ta. Strămoșii tăi au luptat pentru asta.
André
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 24/09/05, 05:39

Bună ziua computerul s-a prăbușit nu-i place ceea ce scriu .........
André
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 106