HIDROGEN

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
jelupan
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 25
Înregistrare: 31/07/05, 11:00




de jelupan » 09/10/05, 01:14

André se va bucura din nou: Canada este în centrul atenției cu această companie care produce o aprovizionare continuă cu hidrogen la cerere, fără a rupe sarcina în funcție de nevoile de pe drum. Poate puțin cam voluminoasă pentru o mașină, dar foarte potrivită pentru camioane și alte mașini, șantier, generatoare, bărci.
http://www.hy-drive.com

Potrivit documentului lor, ei vor exploata tehnologia Eloflux dezvoltată de Gaskatel GmbH în Germania pentru a crea o nouă generație de electroliză pentru mașini.
Dacă au succes, sistemul lor cuplat cu o cvasiturbină poate oferi motorul viitorului.

PUTEM VISA, .... NU ??

Pentru că, eu, cred în această Quasiturbine !! AICI ESTE!!
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 09/10/05, 05:16

Buna seara jelupan
Da, sunt fericit pentru cvasiturbina pe care au pus-o în ambele limbi oficiale, este adevărat că un Quebec a creat acest motor,
dar ceilalți pe hidrogen, nu sunt mândru, capetele pătrate de alături (vorbesc alb) Pentru că pentru ei vorbirea în franceză este limba metisilor. Doar în Quebec este bilingv, în timp ce așteaptă să fie asimilat unilingv.
în plus, este o glumă ... ei bine, este irelevantă ... Nu știu engleza și vreau să-mi păstrez limba și cultura mea. El ar putea face un efort pentru a putea avea acces la aceste informații în limba noastră. Toate documentele pe care le primesc de la guvern, dacă sunt doar în limba engleză, merg direct la coșul de gunoi.

André
0 x
MichelM
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 411
Înregistrare: 14/02/05, 13:13
Locul de amplasare: 94 Val de Marne




de MichelM » 09/10/05, 11:46

bonjour
Mereu uimitor și îmi pare rău pentru acest rasism anti-francez al „anglo-canadianului”. Cu siguranță este prea dificil pentru ei (capete pătrate! Vorbește alb) să vorbească limba diplomatică oficială ... Și nu sunt „mestizii”!?! De fapt nu este subiect, dar hei. Curaj André.
Dar marea lor cutie pentru a furniza hidrogen motorului nu este nimic extraordinar, nu?
Nu văd unde este progresul ... La început, înainte de a intra în Pantone și dopajul cu apă, am început cu o mică editare Meyer, într-adevăr și este normal că producem H și O, dar este nevoie de atât de mult pentru a alimenta un hub care necesită mult spațiu și energie electrică ...
Michel
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 09/10/05, 11:54

Andre a scris:Vreau să-mi păstrez limba și cultura

[HS]
Ai dreptate.

Quebecienii, acadienii (cajuunii ...) au avut și trebuie să lupte pentru a păstra bogăția culturii lor.

Eu, sunt fericit că există o apropiere a Quebecului de alte țări vorbitoare de franceză și în special de Franța.
Îmi plac foarte mult limbile străine, dar franceza este o limbă frumoasă plină de bogăție și subtilități.

În orice caz, vă mulțumim pentru internet că ați permis schimbul cu verii noștri din Noua Franță.

[/ HS]
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 09/10/05, 13:46

Pentru a reveni la proces ... este acesta un nou sistem à la Moreau?
Nu am găsit încă ce era în „cutia neagră” .... dar cred că 1/2 ...

Chiar și în broșură nu există cu adevărat informații tehnice:
http://www.hy-drive.com/main/FileLib/HyDri...eBookletsin.pdf
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 200