Pentru André

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
nofy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 11/09/05, 21:08
x 1




de nofy » 07/11/05, 11:02

Bună ziua André,
După cum știu, cunoașteți bine aviația, aveți elemente de bază pentru construirea unui hidrofil (airboats).
Vă mulțumim anticipat.

Nofy (visul)
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 07/11/05, 12:45

Buna ziua Nofy
Pe măsură ce tocmai mi-am formatat computerul, am pierdut câteva fotografii și câteva date, voi căuta și încărca câteva fotografii ale unei bărci cu care am lucrat pentru elice.
Este nevoie de mai mult decât elementele de bază pentru a întreprinde acest tip de mașină, este aproape la fel de dărăpănată ca un avion pe greutate și echilibru, cel pe care l-am văzut întâmpinat probleme cu accelerația, a fost necesar să cer o paletă din spate pentru a preveni partea din față. de la ridicarea în aer cu viteză mare.
Unde locuiesc, există zone mari de apă la nivel scăzut pe insulele Lacului St Pierre, dar, în general, acestea nu funcționează cu mașini, există 4 în circulație, compararea bărcilor este foarte mică ..
André
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 201