Cum puteți economisi combustibil? HHO Celulă uscată

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
gromo74
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 26/01/10, 13:40

Cum puteți economisi combustibil? HHO Celulă uscată




de gromo74 » 07/01/14, 19:29

Știați că noi francezii consumăm în jur de 40 de milioane de tone de combustibil pe an? Destul de impresionant nu-i așa? Într-o societate în care combustibilul este esențial pentru călătoriile noastre și care se confruntă cu creșterea prețului petrolului în ultimii ani, cum să economisim combustibilul? Compania Hydrogèn Plus a dezvoltat un generator de hidrogen care optimizează arderea combustibilului. Adevărată tehnologie alternativă, generatoarele Hydrogèn sunt soluția de a reduce consumul de combustibil al francezilor și emisiile de CO2.


Imagine


Sistemul de hidrogen pentru economia de combustibil:
Generatoarele Hydrogèn sunt o tehnologie alternativă care răspunde nevoilor francezilor care doresc să economisească combustibil. Necesitând intervenția unui mecanic și cu un cost mai mic, un kit de hidrogen poate fi instalat de unul singur în vehiculul dvs. Odată operațional, generatorul de hidrogen produce, printr-un proces de electroliză, hidrogen care se va amesteca cu combustibilul obișnuit. Amestecul astfel obținut se duce în camera de ardere a motorului unde hidrogenul promovează combustia aproape totală a combustibilului.
Principalul avantaj al tehnologiei Hidrogen este de a reduce consumul de combustibil al motorului, dar și:
> creșteți performanța motorului
> reduce emisiile de CO2
> elimina depunerile de carbon
> reduceți temperatura motorului
> reduceți nivelul sonor al motorului
> prelungiți durata de viață a motorului
Hidrogenul, o energie alternativă și ecologică, răspunde perfect la nevoia societăților moderne de a reduce poluarea aerului și contribuie astfel la dezvoltarea unui mediu durabil. De asemenea, consumatorii europeni își găsesc calea prin adoptarea acestei tehnologii care le permite să economisească din facturile lor la combustibil.
Combustie de combustibil optimizată cu hidrogen:
Cum economisește hidrogenul combustibil? Motorul are pistoane care se mișcă înainte și înapoi la o viteză rapidă și constantă. Când un piston se face înapoi, un spațiu gol este creat pentru a atrage aer și combustibil în interiorul motorului. Când avansează, amestecul aer / combustibil este comprimat și o bujie se aprinde și provoacă arderea. Într-un motor perfect, combustia trebuie declanșată numai atunci când compresia pistonului este la maxim. Dar în majoritatea motoarelor, combustia începe prea curând, iar combustibilul nu este consumat complet.
Acest defect de combustie poate fi rezolvat cu adăugarea de hidrogen în combustibil. Printr-o creștere a octanilor și prin compresia amestecului aer / combustibil, arderea se realizează la maximum. Hidrogenul are ca efect promovarea combustiei, reducând astfel emisiile de CO2 și depozitele de carbon legate de combustia parțială a combustibilului.
Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 07/01/14, 20:09

0 x
Avatar de l'Utilisateur
1360
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 26/07/13, 07:30
Locul de amplasare: Elveția
x 36




de 1360 » 07/01/14, 20:46

:P

Un alt lucru care este atât de extraordinar încât se întreabă de ce nu a fost montat inițial de producătorii de mașini.
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 08/01/14, 05:42

bonjour

3 postări pe 26 ianuarie 2010
2 postări pe 5 ianuarie 2012
1 post 7 ianuarie 2014

Pe tema hidrogenului pentru economia de combustibil
este interesant, dar din 2010 cred că ați pus acest sistem pe o mașină? am dori să avem ceva criptat
înainte de instalare, după instalare (nu este necesar ca acestea să fie valori de laborator), dar observațiile privind comportamentul vehiculului, consumul de apă și electricitate pentru electroliză consumul său în combustibil.
sau mi-a fost dor de câteva postări?

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/01/14, 10:25

+1, Andrew

și, întâmplător, demonstrează că nu există interese comerciale! : Mrgreen:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 08/01/14, 12:34

Toate aceste kituri ar trebui să permită economii uriașe pentru toți acești ani ...
Mă felicit pentru că am „sărit peste acest pas” în procesul meu de dezvoltare personală. : Mrgreen:
Conducerea cu GPL va fi avut adevăratul avantaj de a mă face să descopăr acest minunat forum...

În curând 130.000 km de călătorie FĂRĂ combustibil datorită electricității. :D
Sunt foarte enervat să citesc în cuvântul de cuvânt al acestei reclame :: rău:
Într-o societate în care combustibilul este esențial pentru călătoriile noastre

Mindsets-urile vor fi mult mai lent pentru a evolua decât tehnologia ... :|

Puternic că prietenul nostru NLC, vă povestește despre marea mașină electrică pe care o așteaptă de câteva săptămâni.
Are 500 km de autonomie, are performanțe sportive germane sau italiene, un aspect sportiv englezesc (cele cu un faun pe capotă), confortul unui Rolls, până la 7 locuri, un seif AR, dar și un portbagaj în partea din față și zero emisii de gaz de evacuare, deoarece este ELECTRIC ...
: Mrgreen:
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491




de Janic » 08/01/14, 13:04

bonjour
Are 500 km de autonomie, are performanțe sportive germane sau italiene, un aspect sportiv englezesc (cele cu un faun pe capotă), confortul unui Rolls, până la 7 locuri, un seif AR, dar și un portbagaj în partea din față și zero emisii de gaz de evacuare, deoarece este ELECTRIC ...
cu toate acestea, nu trebuie să cădem în angelism. Momentan electricitatea = nucleară în cea mai mare parte și deci cu poluare de mii de ani. Cu toate acestea, poluarea nu este doar CO2, plus bateriile și reciclarea lor îl poluează și pe acesta. Motorul electric este cu adevărat „justificat” doar în orașele mari cu o concentrație mare de consum de combustibili fosili.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/01/14, 13:10

citro a spus:

Are 500 km de autonomie, are performanțe sportive germane sau italiene, un aspect sportiv englezesc (cele cu un faun pe capotă), confortul unui Rolls, până la 7 locuri, un seif AR, dar și un portbagaj în partea din față și zero emisii de gaz de evacuare, deoarece este ELECTRIC ...


Cu greu îndrăznesc să-mi imaginez prețul, scăderea autonomiei la sfârșitul duratei de viață a bateriei și prețul schimbului standard al bateriilor : Mrgreen:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
1360
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 26/07/13, 07:30
Locul de amplasare: Elveția
x 36




de 1360 » 08/01/14, 13:11

citro a scris: un aspect englezesc sportiv (cei cu un faun pe capotă) [.......]] până la 7 locuri


Cele două lucruri sunt compatibile doar, după părerea mea ...

;-)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Am citro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5129
Înregistrare: 08/03/06, 13:26
Locul de amplasare: Bordeaux
x 11




de Am citro » 08/01/14, 17:56

Janic a scris:cu toate acestea, nu trebuie să cădem în angelism. Momentan electricitatea = nucleară în cea mai mare parte și deci cu poluare de mii de ani. Cu toate acestea, poluarea nu este doar CO2, plus bateriile și reciclarea lor îl poluează și pe acesta. Motorul electric este cu adevărat „justificat” doar în orașele mari cu o concentrație mare de consum de combustibili fosili.
Acesta este exemplul tipic de răspuns condiționat de mass-media ...
Așa că am să vă refămez cuvintele și să vă reamintesc realitățile ... :?

1 / „Deocamdată” nu este științific și se poate înlocui energia nucleară cu energie regenerabilă în același ritm decât înlocuirea flotei. În prezent, mașina electrică oferă servicii consumând excedentele producției nucleare nocturne (doar în Franța) nu este o problemă.

2 / Da, poluarea nu este doar CO2 (care nu este un gaz toxic) și care reprezintă doar 20% din ceea ce iese dintr-o conductă de evacuare. CO2 este folosit pentru a ascunde restul de 80%, ceea ce reprezintă mai mult de 1 kg de emisii pe km, adică mai mult de 100 kg pentru 100 km. care nu sunt reciclabile și sunt diseminate în mod scandos, chiar și în plămâni.

3 / Bateriile, spre deosebire de ceea ce iese dintr-o conductă de evacuare sunt perfect și complet reprocesabil și reprocesat (reciclat) în funcție de mai multe cicluri de viață. Astfel, vor avea un prim ciclu de viață în mașini, un al doilea ciclu în aplicații staționare și vor fi în final demontate și materialele lor vor fi recuperate ... (aproape 100% reciclate)

Acest lucru este IMPOSIBIL cu combustibilul care îl pune într-un rezervor care va polua doar.

4 / Mașina electrică din oraș este o erezie pedepsită de ignoranți ... Știu mai mult de o sută de utilizatori de lungă durată a mașinilor electrice, mai puțin de 5% trăiesc și își folosesc mașina electrică în oraș ... mașina electrică este mijlocul ideal de transport pentru călătoriile cu naveta în mediul rural în care benzinăriile devin rare, precum și pentru călătoriile suburbane și suburbane unde transportul public este adesea inexistent.

Studiile americane au arătat că utilizatorii de mașini electrice conduc cu 25% mai mult decât utilizatorii de mașini termice (20 la 25.000km / an comparativ cu aproximativ 15.000 km / an în termic).

Primii utilizatori de mașini electrice trebuie să aibă un loc de parcare PRIVATIV, echipat cu o priză, puțini locuitori ai orașului au acest privilegiu ... Adaug că municipalitățile încearcă să alunge mașinile din centrele urbane, etc. „sunt electrice nu schimbă nimic, este o problemă despre LOCUL OCUPAT pe spațiul public.
:?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 188