Pantone, generator de turbulență, plasă conică de cupru,

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
nofy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 11/09/05, 21:08
x 1

Pantone, generator de turbulență, plasă conică de cupru,

de nofy » 21/12/05, 19:16

toată lumea bună seara,
Aici sunt pe cale să atac Pantone-ul, am cumpărat totul, dar când am citit un pic toate postările, nu prea știu ce ar trebui să fac ... Într-adevăr, Pantone nu este atât de simplu, în timp ce un generator de turbulență, mod André, pare mult mai ușor de realizat și aduce dacă am înțeles corect, aproximativ aceleași rezultate ... ca să nu mai vorbim de ecranul conic din cupru din admisie care realizat în mai puțin de două și care aduce și rezultate spectaculoase ... și dacă le combinăm pe cele două, mă întreb dacă înmulțim economiile ... Deci spuneți-mi dacă îmi lipsește placa și dacă Atac Pantonei?
Nofy (visul)
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12

de Andre » 21/12/05, 20:12

bonjour,
Da, sunteți alături de piesă
ce trebuie să știți cu conul de sârmă, chiar și la tensiune înaltă rezultatul nu poate fi măsurabil, așa că am renunțat să încerc și am eliminat asta.
În ceea ce privește turbulența, acest lucru nu se aplică tuturor vehiculelor, funcționează foarte bine la un motor de injecție cu mai multe puncte (spun foarte bine în călătoriile lungi, dar conducerea în oraș nicio îmbunătățire sau foarte puțin în funcție de distanțe de călătorii.
Magneții sunt, de asemenea, câștig minim, dar există unul măsurabil.
Pentru panton este puțin la fel în călătoriile lungi, există un câștig, dar conducerea în oraș și iarna este mai degrabă ca și cum nu ar fi cel puțin lumânările să fie curate, precum și , ulei de motor (în mod evident, vorbesc despre frig real de la -10 la -20)
Deși lucrurile de mai sus lucrez la o soluție pentru plimbarea pantonului rece.
Acum, dacă puneți toate aceste îmbunătățiri în același timp, câștigurile nu sunt cumulate, așa cum sunt luate separat,
deoarece toate acționează mai mult sau mai puțin asupra combustiei din motor.
Este ca niste straturi de vopsea protectoare pentru izolarea ruginii, chiar dacă așezați 20 de straturi, nu va proteja ...

André
0 x
nofy
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 164
Înregistrare: 11/09/05, 21:08
x 1

de nofy » 22/12/05, 20:52

Bună seara André,
Vă mulțumesc pentru răspunsul dvs. și, prin urmare, voi ataca Pantone.
Vă voi ține la curent când mergeți.
Nofy
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

de Christophe » 14/08/06, 13:26

0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 71