Mahg-ul lui Jlnaudin (ajută-mă să-l înțeleg)

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
dudu x2
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 54
Înregistrare: 23/11/05, 14:08
Locul de amplasare: 49600

Mahg-ul lui Jlnaudin (ajută-mă să-l înțeleg)




de dudu x2 » 10/01/06, 02:32

Îmi place JLNAUDIN (scurtă opinie)

Am încredere în aceste experiențe, inclusiv în mahg care este cu siguranță unul dintre cele mai bune succese.

A reușit să obțină un randament mai mare de 1 ...

veți găsi mai multe informații pe site-ul său ...

http://jlnlabs.imars.com/mahg/index.htm

În fine, asta îmi doresc, cu ajutorul tău să îi înțeleg mai bine sistemul, să exploatez cunoștințele pe care pot încerca să le reproduc.

Acesta este motivul pentru care sunt interesat de mahg, este și pentru că sunt în proces de efectuare a unei electrolize optimizate cu NLC. (Uită-te la linkul din avatarul meu)

Consider că există o mulțime de informații interesante care nu sunt exploatate...


Nu este neapărat ușor să vorbești despre ceva ce nu știi
așa că îmi propun să mergem mai departe cu întrebări la care vom încerca fiecare să răspundem.

DACA te hotarasti sa incepi, mergi in timp ce astept sa studiez sistemul putin mai bine.

dacă sunt unii care sunt mai fluenți (atât din punct de vedere tehnic, cât și din punct de vedere al englezei) chiar le sugerez să detalieze cum funcționează. tensiunea folosită, frecvența, explicația asupra construcției mahg-ului etc...

scopul de a explica mai simplu operațiunea ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79361
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 10/01/06, 10:14

Acest proces joacă pe diferența de entalpie de reacție pe care ar exista la spargerea hidrogenului (atenție, nu este vorba de ardere!)... Adică H2 -> 2 H+

Într-adevăr ; Ar fi nevoie de mai puțină energie pentru a descompune H2 decât ar furniza energia din recombinarea a 2 atomi de hidrogen. (vezi lucrarea lui Langmuir)

https://fr.wikipedia.org/wiki/Irving_Langmuir

În ceea ce privește utilizarea, putem vedea o pompă de căldură fără schimbător... dar ce rămâne cu stabilitatea COP-ului în timp?
Dernière édition alin Christophe 10 / 01 / 06, 10: 33, editate 2 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 10/01/06, 10:20

Spune dudu, poate ar trebui să terminăm lucrurile în curs înainte de a trece la altceva, nu? : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:

Pentru că facem totul în același timp și nimic nu progresează;)

Terminăm pantone și electrolize și apoi ne întoarcem la Meyer și Mahg?

Ce crezi despre asta ? ;)
0 x
dudu x2
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 54
Înregistrare: 23/11/05, 14:08
Locul de amplasare: 49600




de dudu x2 » 10/01/06, 20:37

Tocmai îmi lucram creierul în timp ce așteptam să pot merge mai departe pe sistemul actual!!! : Hopa:

nu merge niciodata suficient c mica fiara acolo !!! : Lol:

Și din partea mea avansează dsl ... Chiar dacă nu este rapid. a meritat să așteptăm să economisim mai mult de 200 € din oțel inoxidabil ... : Evil:

iar din partea mea nu intenționez să-mi pun spatul înapoi pe tractorul prietenului meu pentru că sunt suduri care se desfac. Nu prea vreau să eliberez 2 sau 3 litri de apă din motor...

nu sapd-ul la care renunt ...

Avem mult mai bine la îndemână... Și doar încerc să înțeleg mai bine principiul mahg pentru a obține idei pentru electroliza noastră... : Wink:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nu Nu
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 22
Înregistrare: 22/11/04, 09:37




de nu Nu » 11/01/06, 10:21

Și ai dreptate.
Atât este de explorat
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79361
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 11/01/06, 10:28

dudu x2 a scris:Din partea mea, nu intenționez să-mi pun spatul înapoi pe tractorul prietenului meu pentru că sunt suduri care se desfac. Nu prea vreau să eliberez 2 sau 3 litri de apă din motor...

nu sapd-ul la care renunt ...

Avem mult mai bine la îndemână


Spad realizat de tine sau de Apte?
Mult mai bine, e ușor de spus... pe hârtie sunt dispus... în practică mă îndoiesc...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 11/01/06, 10:35

Nu, a făcut-o.

Și pentru electroliză, vom fi reparați în curând ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
wirbelwind262
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 238
Înregistrare: 29/06/05, 11:58
Locul de amplasare: Fouras
x 29




de wirbelwind262 » 26/01/06, 17:44

Bună dimineața!
Aș dori să știu natura radiației emise de MAHG deoarece
el spune că nu este emisă nicio radiație anormală (fără radiații alfa, beta, nici gamma și X), dar cum se întâmplă, atunci, ca contorul Geiger să măsoare o doză de radiații ionizante?
Dacă trebuie să puneți un strat de plumb în jurul lui, sunt suficiente emisii de radon și alte centrale nucleare!
Personal, sunt sceptic cu privire la inofensivitatea „bouzinului” lui radioactiv!
Dacă cineva poate explica ce cauzează acest lucru?
merci!
@ + si mult succes !!!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6991
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914




de gegyx » 27/01/06, 17:20

wirbelwind262 a scris:nu este emisă nicio radiație anormală (fără radiații alfa, beta, nici gamma și X), dar cum se întâmplă, atunci, ca contorul Geiger să măsoare o doză de radiații ionizante?

Citiți în altul forum:
un contor Geiger detectează de fapt ionizarea în tubul de gaz rarefiat care servește ca senzor, această ionizare poate fi cauzată în 4 moduri:
1) Miezuri de heliu (alfa)
2) Electroni (beta)
3) Radiografie sau UV puternic
4) Trecerea unui impuls radio HF foarte puternic


Putem filtra, cu un ecran precum o folie de aluminiu, care va intercepta primele 2.
0 x
dudu x2
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 54
Înregistrare: 23/11/05, 14:08
Locul de amplasare: 49600




de dudu x2 » 06/02/06, 23:59

continuă băieți, devine interesant (scuze băieți dacă nu sunt prea mult prin preajmă, dar lucrez din greu la sistemul meu de hidrogen)...


deci nu prea mult timp pentru a-și curăța sistemul


dar continuat asta mă interesează!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 218