Ramjet ... știi?

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

Ramjet ... știi?




de jean63 » 12/01/06, 18:04

Am pus întrebarea și iată răspunsul ===>

Bună Jean,

Nu, nu are nicio legătură cu reactorul Pantone pe care îl cunosc foarte bine.

Ramjet este o mini-cameră de compresie / decompresie, care va permite revenirea amestecului neprocesat să fie mai mult în stare gazoasă atunci când revine la „admisie” prin „supapa PC”. În Ramjet, există, printre altele, 2 bile cu diametre diferite care permit o anumită vaporizare, precum și o supapă care blochează sau permite accesul la amestec.

Bonne Journée,

Jacques Nadeau
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 12/01/06, 19:49

Nu am auzit niciodată de acest proces, ai avea o legătură cu o diagramă explicativă?

Asta e?

statoreactor-la-andre-pic326.gif
ramjet-pour-andre-pic326.gif (228.54 KiB) Vizualizat de 1790 ori
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

drept de sechestru




de jean63 » 12/01/06, 20:55

Nici nu știu unde am găsit această adresă ... Cred că este într-o forum aici ... dar nu sunt sigur! în cele din urmă aici ==>
http://www.autoplusecono.com/
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 12/01/06, 22:59

Bună, Cristophe
Ei bine, să vedem, așa că tu îl pui pe forum în brevet pentru a salva (încă un altul)
Citind cifrele ca acestea sunt vehicule americane și știu bine consumul pe aceste vehicule, găsesc cifrele un mic impuls înainte de teste,
J, am o mică dificultate în ceea ce privește micile vapori de ulei care trec în PCV și crearea unei pulsiuni în admisie, care oferă cifre atât de spectaculoase.
Cum se vinde local în Quebec, voi încerca să îi cunosc pe cei care au încercat, este singura modalitate de a evalua
Sunt gata să urmăresc totul, dar să nu încerc totul, nu am suficient timp pentru a trăi ...

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

Înșelătorie?




de jean63 » 12/01/06, 23:06

Deci nu este neapărat o înșelătorie ???
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 12/01/06, 23:13

0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

sa termin .....




de jean63 » 12/01/06, 23:35

sistemul lor de comunicare este bine stabilit: cer documentația și o primesc instantaneu în căsuța mea de e-mail ==>

LOMBARD,

Vă mulțumim pentru interesul dvs. pentru Ramjet.

Aș dori să-l prezint pe partenerul meu Eric Éthier. El deține
experiență excelentă în domeniu și cu siguranță vei fi tu
oferă sfaturi profesionale cu privire la dumneavoastră
RENAULT R25 GTX injecție electronică pe benzină 1989 B29E (tip) 2,2 litri

El va intra în legătură cu tine în scurt timp ...

Cu sinceritate,

Jacques Nadeau
jacques@autoplusecono.com
Tel: 1-866-220-3391
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 13/01/06, 08:40

http://www.autoplusecono.com/ ai vazut fata acestui site ???

Cum vrei să îi dai credibilitate?

ps: subiect mutat
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4

acest site?




de jean63 » 13/01/06, 10:34

Ai uitat că tu ai dat informațiile din știri cred că (îi cere lui André confirmare, el știe unde este).
Bună.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 13/01/06, 15:29

Bună Ioan 63

Cel mai bun mod de a ști dacă este bun, cumpărați unul, instalați-l și rulați-l, este mult mai puțin complicat de instalat decât un pantalon și este ușor de eliminat, costă doar o sută de dolari
și acolo vei avea timpul potrivit (ne vei spune dacă te-ai machiat)
Personal nu pot spune, sunt doar sceptic
așa cum am spus mai sus, cu vaporii de ulei pe care motorul le respinge putem face astfel de economii.
Dacă vorbim despre un motor nou, descărcările de vapori de ulei sunt la minimum.
Este adevărat că pe lângă vaporii de ulei există vapori de apă
În general, un vechi motor uzat cu segment (pentru o deplasare de 6 litri), stropește 80 cl de apă pe oră de respirație
Știu pentru că am un avion de recuperare în avion
ca să nu untăm partea inferioară a fuzelajului.

André
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 315