Un alt motor de apă !!!!

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Trecerea
x 17

Un alt motor de apă !!!!




de Trecerea » 21/01/06, 10:52

Un coleg și un prieten mi-au dat două tăieturi dintr-un ziar, pe care le-am scanat și pe care le pun la dispoziție aici:

Imagine
Imagine
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 21/01/06, 11:02

: Cheesy:
O invenție strălucită, găsită singură fără ajutorul nimănui ... fără descriere sau numere ... Nu știu de ce, îmi amintește de ceva ...

Oricum, din câte știu eu ... voi lăsa tehnicienii să comenteze.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 21/01/06, 11:08

Normal Christine ... pentru informații tehnice trebuie să plătești 100 € ... Ei bine, se pare (vreau să cred jurnalistului) nu este pentru profitul său personal ... împiedică doar 100 € x 300, adică 30 000 € ... și nu 3000 ... Mă întreb pkoi că nu fac la fel ... Trebuie să fiu prea prost? Sau prea tânăr? În orice caz ... nu știu cât timp voi continua să mă "sacrific" pentru ca alții să poată face bani .... Obosit de ... Într-o zi economia nu va mai exista și probabil va fi din cauza recuperatorului din gen ... Dar, într-adevăr, am putea crede într-un sistem pantone / G, dar nimic sigur ...
0 x
Trecerea
x 17




de Trecerea » 21/01/06, 11:10

Se pare că electroliza cred.
0 x
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 21/01/06, 11:18

Nu te enerva, Christophe, și recitește semnătura ta: „Nu pentru că sunt mulți dintre ei care greșesc, au dreptate”
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 21/01/06, 11:27

Bonjour à tous,

Ar fi interesant de știut dacă funcționează după același principiu ca și pantonul? : Idee: : Mrgreen:
A încercat cineva să ajungă la acest descoperitor la telefon?
Când se gândește webmasterul / economistul nostru expert? :?:
A trimis Christophe testele sale de inginerie la Ministerul Mediului sau la ANVAR?
De ce să nu vorbim despre econologie la ziare și la televizor cu toți testerii care se străduiesc să testeze pantone?
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 21/01/06, 11:36

jean63 a scris:Bonjour à tous,
A trimis Christophe testele sale de inginerie la Ministerul Mediului sau la ANVAR?
De ce să nu vorbim despre econologie la ziare și la televizor cu toți testerii care se străduiesc să testeze pantone?


1) Anvar mi-a finanțat PFE-ul ... deci DA, ei sunt bine și cu adevărat conștienți de ... toate apelurile de ajutor pe care le-am făcut către ADEME, ANVAR, INRETS ( + greenpeace, verdele ...) ... după ce PFE-ul meu a rămas degeaba! (vezi mini autobiografia mea pe site) ... în cel mai bun caz răspunsul a fost: „Nu putem face nimic pentru tine” în cel mai rău caz am fost pur ignorat!

2) În ceea ce privește acest subiect sensibil, rolul mass-media nu este probabil acela de a spune adevărul, ci de a deruta oamenii sau chiar de a discredita sistemul ... Nu uitați că mass-media sunt finanțate de companii mari pentru o cota mare! Prin urmare, nu au niciun interes să meargă împotriva celor care le plătesc ...

Eu cred, fără mândrie excesivă, că economia (nu eu, ci site-ul și forum deci fiecare dintre voi care participă la acest lucru) a devenit REFERINȚA „științifică” pentru ceea ce privește pantonul sau sistemul G. Pkoi jurnaliștii nu-mi oferă un interviu? Pkoi nu transmite cuvintele site-ului? (în loc să arăt, iar acest lucru nu este inventatori peiorativi, mai degrabă nebuni? "O mulțime de întrebări ale căror răspunsuri mă fac să mă îndoiesc puternic de„ imparțialitatea "lor ...

3) Toate departamentele sunt conștiente de proiectul meu, pantone și econologie ... fii sigur pentru că am dovezile ....
Dernière édition alin Christophe 22 / 01 / 06, 11: 35, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 21/01/06, 11:51

Ei bine, dacă nu pentru a reveni la articol, voi vedea dacă tipul a depus un brevet ... deoarece se presupune că au trecut 20 de ani de când a inventat chestia (cam ca Alberic în raportul FR3 ...)
0 x
Sdc77
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 95
Înregistrare: 22/06/05, 16:52
Locul de amplasare: Franţa




de Sdc77 » 21/01/06, 12:43

cu respect,
Dacă ai fi mai curios, ai veni la forum esseciel și ați fi găsit un suflet caritabil în persoana lui Franck care a plătit suma menționată și a scanat și a pus la dispoziție întregul dosar ICI

În plus, a făcut destul de multe teste și până acum miroase a înșelătorie. Acesta este un proces care amestecă Pantone și bingofuel, apa este vaporizată într-un reactor de carbon încălzit (electric, totuși) și amestecul de carbon + apă + temperatură ridicată = crăparea apei (în teorie). Prietenii noștri Franck și-au împărtășit experiențele și dezamăgirile cu privire la acest faimos reactor. ICI

Să aveți o săptămână bună tuturor 8)

NDC
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 21/01/06, 12:47

Vă mulțumesc pentru linkuri, dar pentru remarcă ... îmi pare rău, dar din partea mea cred că econologie (site + forum ) îmi ia atât de mult timp (sunt aproape singur, chiar dacă semnez „echipa” este întotdeauna + „pro” lol) încât nu mai am cu adevărat pentru ceilalți forums...

În caz contrar, voi vedea scanările în detaliu (nu prea frumos pentru tipul care le-a publicat, dar dacă este o înșelătorie, nu-i păcat!) Dar primele pagini arată bcp ca bla bla ... Deci, du-te și privește în detaliu pe scanează + feedback XP ... fără să-l crezi cu adevărat ....

ps: retransmiterea mass-media a escrocilor de acest gen (pun pariu că se consumă carbon ... ce rost are?) CONFIRMĂ-MI HIPOTEZUL 3) al postării mele anterioare ... :strigăt: :strigăt:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 242