Bujii care consumă mai puțin ...

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
paotop
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 139
Înregistrare: 15/11/05, 11:35
Locul de amplasare: sud-vest

Bujii care consumă mai puțin ...

de paotop » 10/01/07, 10:55

salut tuturor, petrec din când în când doar o privire la econo (lucrez mult de un an ...)
dar când văd că se întâmplă ceva, am promis. : Cheesy:

și este ceea ce sora mea a auzit în Franța informații:

Un mecanic ingenios din Nisa a găsit o modalitate de a consuma mai puțin combustibil datorită bujiilor, care fac posibilă utilizarea reziduurilor de gaz ne-arse de bujiile convenționale și astfel obținerea unui consum mai bun de combustibil.
Rezultat: o treime mai puțin consum în oraș și de până la 3 ori mai puțin pe autostradă! Aceste informații au fost verificate de un ofițer judiciar (sursă: ziarul France Info din 4 ianuarie, ora 8:30, am sunat la radio pentru a obține coordonatele: garaj Garaj BSAM - 14, av St Augustin - 06012 NICE - Tel: 04 93 211 006).
La început am găsit această strălucită invenție, apoi mi-am pus următoarea întrebare: cum reușește ca un mecanic de la Nice să reușească să dezvolte acest tip de echipamente revoluționare în timp ce toți inginerii din întreaga lume continuă să lucreze la el. Dezvoltarea vehiculelor cu bujii clasice ?
O lovitură de geniu din mecanicul sau veto-ul lobby-urilor petroliere împotriva industrialiștilor pentru a preveni acest tip de descoperire care le-ar determina să piardă cifra de afaceri. Veți admite că întrebarea este legitimă. În orice caz, municipalitatea Nisa începe să fie dotată cu acest mecanic, iar carnetul de comenzi este întotdeauna plin (conform France Info).



Am sunat doar pentru a vedea dacă există o modalitate de a hash unii pentru a încerca ............. robot telefonic ......... mesaj ......... 'voi vedea.

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

de Christophe » 10/01/07, 10:57

Vorbim despre asta aici: https://www.econologie.com/forums/tf1-20-heu ... t2837.html Prin urmare, blochez acest subiect.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 172