Motor cu magnet de ciclone

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
tigrou_838
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 573
Înregistrare: 20/10/04, 11:25
Locul de amplasare: frontiera Lorraine luxemburg

Motor cu magnet de ciclone




de tigrou_838 » 14/09/05, 14:28

salut tuturor, o întrebare rapidă pentru regii web-ului, oricât de greu ar arăta, nu găsesc prea multe informații despre motorul cu magnet magnet, tipul, tehnica, puterea, viteza, greutatea, construcția etc.

dacă cineva mi-ar putea spune un pic.

multumesc tuturor.

;) blugi;)


încă un motor magnetic.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 14/09/05, 21:50

vrei să spui că: motorul magnetic Cycclone ?

ALTE legături: http://peswiki.com/index.php/Directory:Cycclone
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 14/09/05, 22:34

Nu este ușor să aveți planuri, deoarece până la o dovadă contrară, acest tip de motor nu funcționează și nu poate funcționa.

Vă reamintesc că chiar și cei mai puternici magneți generează forță mare la distanță, dar fără energie. Desigur, până nu se dovedește altfel, dar videoclipul nu este suficient; Ar putea fi orice și nu vedem cum este oprit alternatorul.

Nu spun asta pentru a descuraja sau altceva, ci doar pentru a evita înșelătorii de la cei care ar cumpăra planuri sau motoare care nu necesită energie.

Altfel nu costă nimic să încerci de fapt, dar mă gândesc la acționarul sărac care de fapt are buletine minunate de pe prima pagină a site-ului, dar încă nu este un motor funcțional, doar un proiect ...: rolleyes:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tigrou_838
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 573
Înregistrare: 20/10/04, 11:25
Locul de amplasare: frontiera Lorraine luxemburg




de tigrou_838 » 15/09/05, 10:11

:o Buna ziua tuturor,

multumesc pentru micile comentarii, pentru cele doua adrese loxo pe care le-am vizitat deja si nu gasesc prea multe la nivel tehnic, nici macar nu stiu daca exista un brevet mai sus, tot caut.

pentru a răspunde mai personal la (nono robotul frumos), nu sunt complet de acord cu tine cu privire la cuvintele tale și așa cum spui în prima teză
(Nu este ușor să aveți planuri, deoarece nu s-a dovedit altfel acest tip de motor nu funcționează și nu poate funcționa)
răspunsul este acolo, atât timp cât nimeni nu a dovedit că nu este posibil, există întotdeauna speranța de a avea o energie care nu provine din petrol.

și cum spun adesea, dovedi-mi că nu funcționează și te-aș crede (poate)

B) ne vedem curând pentru un motor xxx B)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 15/09/05, 12:51

Nu mă voi întoarce la dezbaterile pe care le-am avut deja în cantitate, doar avertizez că unii câștigă bani pentru vânzarea de planuri nefuncționale.

Nu caut nimic de demonstrat de când am spus până nu am dovedit altfel.

În caz contrar, dovada că nu există este o dovadă a faptului că Moș Crăciun nu există Nu văd cum să merg despre asta, nici măcar interesul. Vreau doar ca oamenii să nu renunțe la soluții mai puțin extraordinare, dar mult mai concrete, cum ar fi Pantone, de exemplu, și să evite escrocherii care discredită invențiile reale.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
tigrou_838
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 573
Înregistrare: 20/10/04, 11:25
Locul de amplasare: frontiera Lorraine luxemburg




de tigrou_838 » 15/09/05, 15:30

salut nono,

Nu vreau să intru în acest tip de dezbatere, că a existat deja aici, așa că sunt de acord cu tine până la capăt, mai ales prevenirea înșelătoriei, sunt de acord și pentru pantone, ca ulei, hidrogen sau similar, solar, etc ...,

dar, mai ales, nu abandonați alte surse posibile de energie.

părerea mea personală, este necesar să căutăm cu toate energiile și în toate direcțiile posibile și mai ales să nu renunțăm, deoarece se spune că nu funcționează (acum).

vom vedea când uleiul este peste 100 USD dacă nu există tehnologii noi care vor ieși foarte repede de la toți producătorii. (casetele sunt pline, dar nu sunt profitabile în acest moment)

Mă opresc acolo; :D

:( pentru a reveni la subiect, nimeni nu știe ce tehnică este folosită pentru ciclonă ?? :(

salutări :D
0 x
Avatar de l'Utilisateur
holowman
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 25
Înregistrare: 07/02/10, 07:17

sistem de ciclon ...




de holowman » 07/02/10, 07:22

Răspunsul este ... doar scalează magneții și alternatorul la putere ...

http://www.youtube.com/watch?v=yf1IesrHBh0
0 x

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 211