Viitorul auto

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 19/09/05, 14:45

Iată un site care oferă o viziune bună despre ce vor fi mașinile „curate” pentru anii următori ...

http://www.leblogauto.com/bio_carburantsvh...pres/index.html

Vedem deja drifturile producătorilor, motoarele hibride sunt din ce în ce mai utilizate pentru a obține mai multă putere pentru un consum neschimbat comparativ cu aceeași mașină fără hibrid! :(

SixK
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.
Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 19/09/05, 15:31

Haide, doar pentru distracție urmăriți cum evităm cu atenție să vorbim despre uleiul de rapiță în dezbaterile actuale :)

http://www.ouest-france.fr/ofeconomie.asp?...250406&idCLA=3634

Vorbim despre biocombustibil referindu-ne în principal la etanol ...
O tehnologie care necesită câteva modificări în vehiculele actuale care sperie suficient consumatorii ...

Sau cum să păstreze dezbaterea pentru a economisi timp ...

SixK
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.

Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.
SixK
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 670
Înregistrare: 15/03/05, 13:48
x 272




de SixK » 27/09/05, 12:54

Câteva vești interesante de la ultima dată pe blogul auto, și anume:
- Postul tocmai a cumpărat 2 vehicule electrice renault (Cleanova III bazată pe scenic)
- Cea de-a 8-a provocare Mondială Solar a început doar 3010 km fără un motor cu ardere internă
- un eco-permis în tokyo, cu cât poluează mai puțin șofatul, cu atât mai puțin plătești asigurarea ...
- un solex electric: autonomie (cu excepția loviturilor pedalei) de la 30 km la 35 km / h
- există alții care vor vedea direct pe site;)
0 x
Optimistii inventeaza avioanele, pesimistii, parașutele. George Bernard Shaw.

Gândurile mele personale, înțeleg mai bine de ce marii șefi au inventat parașutul auriu.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 172