Motor trilobic și altele (mesaj către Remundo și Pascal ...)

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
dds78
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 29/04/10, 23:30
Locul de amplasare: Mantes orașul
x 2

Motor trilobic și altele (mesaj către Remundo și Pascal ...)




de dds78 » 11/05/10, 19:05

Bună Pascal, Remundo și toți ceilalți care citesc și împărtășesc recenziile,

Pascal este minunat să-l găsesc pe domnul Lefeuvre, am căutat de mai bine de douăzeci de ani să ajung la el, dar nu am reușit niciodată să-i găsesc urmele.
Inventator și pasionat de motoare, la 19 ani am făcut furcă pentru motocicletă, aproape că am vândut-o BFG, producător francez de motociclete, dar iată un an după ce acordul nostru nu mai este cu BFG. Apoi am făcut un motor fără motor cu came al arborelui cotit, nicio modalitate de a-l dezvolta, trebuie spus că acum 20 de ani în Franța inventatorii și creatorii de companii nu au ajutat, atunci a fost timpul să trece, iar apoi în 2007 am lucrat din nou la un motor cu raport de compresie variabil și dezactivarea cilindrilor. În 2008 am propus ideea mea unei companii, pentru această companie am reușit să înființez un dosar de credit fiscal pentru cercetare, care a fost acreditat, am obținut creditul fiscal pentru cercetare, dar care a fost prea bun pentru ca să fiu adevărat, în 2008 trece criza acolo, demiterea etc. … CEO-ului i-a fost frică să meargă mai departe și povestea se termină acolo.

Inventatorul este un general, o persoană izolată care este luată pentru un nebun și căreia i se spune că nu va funcționa niciodată!
Inventatorul își cheltuiește toată energia, banii și sănătatea, viața de familie uneori are și el lovitura, uneori se spune că este nebun.
Ideea de geniu, cea care va revoluționa lumea sau o caută.

Bine, pentru a reveni la lucrarea lui Pascal, acest nebun acest geniu, dacă pot să-l spun prietenul meu, trebuie să fii nebun ca și cum ți-aș plăcea ca să cheltuiești atât de multă energie în cercetarea ta, cred că ești pe drumul cel bun, trilobic cu potențial ridicat, dacă am timp voi lucra din nou la el.

Și tu Remundo, marele tău sistem de distribuție, îmi place foarte mult, dar încă nu am avut timp să-l studiez în profunzime.

Pentru a reveni la întrebarea cum să ne dezvoltăm ideile și să le vindem, propun să ne unim forțele și să creăm un birou de cercetare și dezvoltare. Cu toate abilitățile noastre împreună, cred că am putea avansa schmilblick așa cum a spus atât de bine prietenul nostru Coluche.
Vă sugerez ca toți utilizatorii de internet interesați de acest subiect să ni se alăture devenind acționari.

Deci, nu spune că nu va funcționa niciodată! Dar spune mai degrabă că voi face asta cu toții, astfel încât să funcționeze, dacă în Franța cineva nu are petrol, are idei.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
pascal HA PHAM
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1461
Înregistrare: 30/01/06, 14:56
Locul de amplasare: soleil
x 25

carte de presă




de pascal HA PHAM » 12/05/10, 07:55

Buna Daniel,

va trebui să ne întâlnim pentru a vorbi despre toate acestea repede.
Îmi imaginez că ați creat deja o „carte de presă” care să rezume întreaga poveste (expoziție, fotografii, prototipuri etc.?)
A+


cu amabilitate.

Imagine
Pascal
0 x
În jurul valorii de munca mea, videoclipuri complete pe web:
https://www.google.fr/webhp?source=sear ... 80&bih=672
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16086
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5231




de Remundo » 12/05/10, 09:58

Deci Daniel? :D

Ce faci ? a trecut mult timp de când nu ne „vedeam”.

Foarte frumos să te citesc pe econo 8)

@+
0 x
Imagine
dds78
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 29/04/10, 23:30
Locul de amplasare: Mantes orașul
x 2




de dds78 » 15/05/10, 21:40

Bună Remundo

Și da, timpul zboară puțin prea repede după demiterea mea în 2007, trebuie să mă lupt pentru a obține un loc de muncă, apoi pentru o misiune interimară, contract CD, din octombrie 2009 lucrez la BLOIS (41) oferind servicii pentru o companie care produce pompe hidraulice de direcție (JTEKT) este o companie japoneză, este prima dată când lucrez într-o fabrică japoneză. Pentru puțin este curat, pătrat, este o companie ecologică, una dintre primele din Franța. Dar aici, la sfârșitul lunii mai, misiunea mea se oprește pentru că sunt prea bătrân, prea scump. Așa că mă găsesc în căutarea unui alt loc de muncă sau mă instalez singură într-un birou de proiectare, dar situația economică din Franța nu este strălucitoare pentru întreprinzători, nu știu ce să fac.
Acestea sunt motivele pentru care nu sunt prea mult pe forum, dar nu te uit până acum. Îți urmez munca cu mare interes, ai idei bune, continuă așa.

Ei bine, voi încerca să vorbesc puțin mai mult despre asta forum Așadar, iată fotografia primei mele furci pentru motociclete din 1980
Imagine
Imagine
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16086
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5231




de Remundo » 15/05/10, 22:31

frumoasa furca articulata cu suspensie.

Încă aveți experiență în proiectarea industrială și, în plus, aveți idei, un BE mic ar putea avea nevoie de asta. Trebuie să propunem asta. : Idee:
0 x
Imagine
dds78
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 29/04/10, 23:30
Locul de amplasare: Mantes orașul
x 2

motor




de dds78 » 15/05/10, 23:23

Văd că încă nu dormi și că ești foarte receptiv.

Da din experiență nicio problemă, dar aici am 50 de ani sunt bătrân anii cincizeci cuvântul că nu-mi place voila mea este așa pentru compania actuală.

În ceea ce privește BE pe care nu vor să îl plătească, sunt prea scump pentru BE Petits, chiar dacă îmi scad salariul.

Dar, după cum spui, am idei și nu renunț.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16086
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5231




de Remundo » 16/05/10, 09:34

buna Daniel
dds78 a scris:Salut prieteni

Mulțumesc Remundo pentru complimentele pe site-ul meu, voi încerca să-l refac, astfel încât să fie și mai bun și mai puțin dezordonat, nu este ușor.
În urma unor îngrijorări din viața profesională, dacă se poate spune că nu am avut prea mult timp de dedicat forum, De asemenea, am terminat de scris două cărți, trebuie doar să le public, (dacă cineva are la îndemână un editor, altfel se va face în numele autorului).

A reveni la brevetul Bernardd nu este în totalitate greșit, am urmărit software-ul gratuit de multă vreme, am realizat unele programe și nu am depus niciodată nimic, pe de altă parte am publicat și comercializat mai repede.
Dar Remundo ai dreptate și dacă ideea este bună, brevetul este în continuare cel mai bun mod al acestui protejat în această lume a hoțului de idei. Ce ar putea fi mai simplu să îți faci propria idee?

Astăzi, cu internetul, este ușor să publicați acest lucru pentru a face cunoscut, dar și pentru a face ca ideea să fie zburată atât de rapid.

Un mic text pe motor

Oda Motors
Oh, frumosul meu motor, bucuria pasiunii mele, exiști așa cum este și nimeni nu este capabil să te detroneze,
1000 și 1 invenție, dar nu una care să vă înlocuiască.
Haide, haide ce naiba, puțină imaginație ne-ar face bine
suntem în aerul computerelor, în aerul poluării
cine va prelua provocarea, cine va detrona motorul Bielle Crank
Haide, du-te cu toții la manivele tale

Contribuția mea
Imagine
Trilobiquian, Trilobiqienne, unul pentru toți .. toate pentru unul

Va urma

Daniel dds78

Ps: Dacă cineva are o slujbă de oferit sau o idee bună pentru a începe o afacere, eu sunt cumpărător.

Acesta este un design pe care îl așteptăm cu nerăbdare la restul ... Piesa de schimb de gaze îmi amintește de supapele rotative sferice, genul sistemului COATES.

Printre paginile site-ului dvs., acesta reunește o mulțime de legături bune : Idee:

@+
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 16/05/10, 18:02

există substanță cenușie în șomaj ...

și s-ar putea să fiu parte din el în scurt timp ...

să ne întâlnim pentru a face ceva ar fi o idee bună, dar trebuie să alegeți lucrul potrivit pentru a-l putea vinde rapid, nu pentru a face ceva prea scump care nu poate fi vândut direct celui care are nevoie de el, ci trebuie vândut unui constructor care nu-l dorește, deoarece câștigă deja prin vânzarea a ceea ce există

prin urmare, nu există motor pentru mașină sau avion: chiar mai bine este de nevândut

fără motor de tuns iarba sau generator mic: chinezii o fac deja și toată lumea este mulțumită de asta

este necesar să se facă ceea ce nu există deci ceea ce unii caută și sunt gata să plătească

de exemplu motor pentru cogenerare mică: încălzire și electricitate a unei case, mai multe versiuni, motorină sau ulei de prăjit, explozie cu metan sau gaz de gazificare: ar fi de dorit ca versiunile pe benzină și diesel să fie foarte apropiate și ușor de comutați de la unul la altul cu un spațiu minim

chiar dacă unele revânzări de tip motor original, cred că pentru acest proiect este necesar să fie foarte clasic: calitatea acestui motor va fi ușurința demontării pentru a înlocui cu ușurință piesele de uzură

piața acestor „motoare de încălzire” va fi bună de luat și există speranța de a le vinde cu mult înainte de a fi copiate.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
orbs
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 156
Înregistrare: 15/09/05, 20:21




de orbs » 16/05/10, 19:50

salut a tu

chatelot16 arată pragmatism.
Nu mai suntem la sfârșitul secolului al XIX-lea, când visele s-ar putea transforma în realitate.
ingineria creativă care poate fi realizată este accesibilă doar cercetării și dezvoltării mari. Chiar dacă lucrătorii independenți sunt la fel de creativi, se lovesc de zidul de interese.
Cred că ingineria adaptivă este mai accesibilă mai ales pentru
TP&ME, al cărui know-how, receptivitate și gust pentru provocare permit inovarea proiectelor de la descoperitori independenți sau grupuri de descoperitori.
chatelot16 ai dreptate.
@+
orbs
0 x
ARMAN
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 92
Înregistrare: 18/09/12, 21:14
x 2

Motorul tri-lobului: Originile




de ARMAN » 22/12/12, 17:05

Motor tri-lobic: brevetul 1903 „Motor cu abur rotativ Cooley”: motor epitrocoid cunoscut și sub numele de „tri-lob” : Mrgreen: (LAUGH OUT LOUD)
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot] și oaspeții 114