Grup hidraulic pentru piston automat

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
Lakhdar
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 06/06/09, 18:51
Locul de amplasare: Puy de Dome

Grup hidraulic pentru piston automat




de Lakhdar » 09/11/12, 16:08

Bună dimineața tuturor! Sper să mă aflu în locul potrivit. Tocmai am recuperat o mică unitate hidraulică, pe care o voi folosi pentru a transforma o tachetă manuală într-o mașină, dar nu știu dacă comanda o permite. Prin urmare, vă cer ajutorul.

Imagine

Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
iepure
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 823
Înregistrare: 22/07/05, 23:50
x 2




de iepure » 09/11/12, 19:33

Un împingător de ce?
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 09/11/12, 20:08

Presiunea maximă Pmax 700 bar este enormă, gigantică, echivalentă cu 7 km de apă deasupra, cea de la fundul oceanelor la 7 km adâncime și, prin urmare, există o eroare pe această etichetă ????
Dacă sunt mbar, este scăzut cu doar 0; 7bar sau 7m de apă mas ???

Deci totul este de neînțeles, pentru acest motor de pompă !!!

Vă rugăm să furnizați cât mai multe informații, istoricul utilizărilor anterioare, diverse fotografii etc.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16184
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263




de Remundo » 09/11/12, 22:55

Este o pompă hidraulică cu presiune ridicată și debit foarte mic

Debitul indicat x presiunea oferă o putere de 480 W

Cu aceasta, puteți ridica munții, dar foarte încet. :P
0 x
Imagine
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 10/11/12, 11:42

Remundo a scris:Este o pompă hidraulică cu presiune ridicată și debit foarte mic

Debitul indicat x presiunea oferă o putere de 480 W

Cu aceasta, puteți ridica munții, dar foarte încet. :P


Deci, este necesar să se utilizeze un întreg material special de fitinguri și țevi de înaltă presiune, de exemplu pentru hidraulică.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16184
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263




de Remundo » 10/11/12, 11:47

da, trebuie să aibă țevi de oțel și fitinguri bine înșurubate ...

700 Bar nu este nimic, este echivalentul a 700 kg pe 1 cm² : Idee:

Mă întreb dacă aceasta nu este o pompă HAWK
http://www.hawkpumps.com/fr/
0 x
Imagine
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 10/11/12, 12:18

Remundo a scris:da, trebuie să aibă țevi de oțel și fitinguri bine înșurubate ...

700 Bar nu este nimic, este echivalentul a 700 kg pe 1 cm² : Idee:

Mă întreb dacă aceasta nu este o pompă HAWK
http://www.hawkpumps.com/fr/


Imposibil de știut fără fotografiile din interiorul cutiei !!!

În laboratoare, urcăm cu mult mai mult de 10 până la 15 KB cu acest tip de material, pentru bombă de înaltă presiune !!

Cu celulele diamantate, urcăm spre megabar pentru a afla proprietățile materialelor spre centrul pământului.
0 x
Lakhdar
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 06/06/09, 18:51
Locul de amplasare: Puy de Dome

cine știe ?




de Lakhdar » 10/11/12, 16:34

salut, pentru a fi mai precis, am un împingător orizontal de cârnați și m-am gândit să pun un cilindru mic la capătul acestei unități hidraulice, care a fost folosit pentru sertizarea armăturilor.Imagine Imagine
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 10/11/12, 18:10

Ei bine, văd că este nevoie să vă familiarizați cu hidraulica!

Această pompă este dublă față de presiunea utilizată de obicei în hidraulică, dar nu este o raritate pentru aplicarea sa, care permite ușurarea instrumentului de prindere permițând un cilindru mai mic cu o cursă mai scurtă și o presiune de ieșire echivalentă.

Da lakdar este posibil să folosiți această pompă de 250 wați pentru a acționa un cilindru!

Puteți să-mi dați aplicația dvs. reală cu presiunea de ieșire utilă de care aveți nevoie și calculez diametrul cilindrului de care aveți nevoie pentru a obține de la un producător de cilindri hidraulici.

Dă-mi, de asemenea, capacitatea rezervorului de ulei pentru a calcula lungimea cilindrului pe care este posibil să îl ai.


De asemenea, puteți duce dispozitivul la un dealer hidraulic
care va face calculul pentru dvs. în cel mai scurt timp și vă va oferi cilindrul potrivit pentru aplicația dvs.


Bună Remundo!

Pompele cu piston Hawk pe care le cunosc sunt destinate apei și în special pentru spălării sub presiune.




Deci totul este de neînțeles, pentru acest motor de pompă !!!

Deci, este necesar să se utilizeze un întreg material special de fitinguri și țevi de înaltă presiune, de exemplu pentru hidraulică.


Ei bine, este hidraulică!


Dédélecon și-a pus din nou nasul într-o zonă pe care nu o cunoaște, dar hei ne-am obișnuit!

PS: Când nu înțelegi, nu-ți bagi nasul în el !!!
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 10/11/12, 18:24

hidraulica clasică a excavatorului este de 200 bar, dar echipamentul hidraulic la 700 bar nu este atât de rar

cilindrii enerpac au 700 de bari, cu conexiuni flexibile și automate care merg bine
http://www.enerpac.com/fr/outils-indust ... ous-usages

mufele mici pentru sticle funcționează adesea la mult mai mult de 200 bar
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 106