Metoda Grander

Lucrări referitoare la apă sanitară sau sanitară (caldă, rece, curată sau folosită). Gestionarea, accesul și utilizarea apei la domiciliu: foraj, pompare, puțuri, rețea de distribuție, tratare, salubrizare, recuperare a apei de ploaie. Procese de recuperare, filtrare, depoluare, depozitare. Repararea pompelor de apă. Gestionați, utilizați și economisiți apă, desalinizare și desalinizare, poluare și apă ...
lalito
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 19/02/05, 13:50




de lalito » 05/09/05, 08:59

bonjour,

website www.grander.com este acum disponibil în franceză

oferă o cantitate bună de informații despre principiul de acțiune al acestei tehnologii,
utilizările sale și mărturiile utilizatorilor în multe sectoare de activitate.

Corecție: principiul vortex descris de Schauberger nu este utilizat direct în tehnologia Grander.

mai mult
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 05/09/05, 16:25

bonjour,
Acest proces poate fi foarte bun, dar nu am înțeles nimic despre ce fac ei cu apa. Citind pe site ai fi crezut că este discursul unui politician.
plin de cuvinte înalte pentru a nu spune nimic, o coajă goală.
Nu adauga nimic, nu ia nimic, dau informatii al, apa?
Voi încerca să dau informații barbotorului meu!

André
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1




de Misterloxo » 05/09/05, 20:19

natural a scris:bonjour
Aș dori să știu dacă cineva are informații despre dispozitivele de purificare a apei ale lui Johann Grander.
Metoda care (daca am inteles bine) consta in aplicarea vortexurilor Schauberger
Dispozitiv care se conectează după apometrul și care îi redă acestuia din urmă puritatea „originală”.

Vă mulțumim pentru informații

Vorbesc engleza foarte prost, dar pentru cei care o pot intelege
http://www.grander.com


După părerea mea te înșeli, metoda lui Grander nu folosește vârtejuri (Schauberger). Metoda este un pic ca cea a lui Plocher. Apa este revitalizată prin intrarea în contact (nu chiar, dar bine) cu apa informată.

Citez site-ul:

Procesul Grander implică un efect de câmp care este generat de apa foarte structurată (așa-numita apă „informată”). Detaliile tehnice ale metodei prin care Johann Grander produce această apă informată sunt un secret comercial.
Apa informată, conținută în compartimentele dispozitivelor de vivificare (în roșu pe imagine), își transmite informațiile prin rezonanță moleculară altor lichide din apropiere, situate în zona de influență a câmpului său electromagnetic. Structura apei care trece prin cutie (circuit albastru din imagine) este modificată: este revitalizată.
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Gestionarea apei, instalații sanitare și igienizare. Pompare, găurire, filtrare, puțuri, recuperare ... "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 145