Comunicarea legumelor de-a lungul anilor

Agricultură și sol. Controlul poluării, remedierea solului, humus și noi tehnici agricole.
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Comunicarea legumelor de-a lungul anilor




de Adrien (ex-nico239) » 27/07/17, 17:53

Un subiect al umorului (fără starea proastă de spirit) care urmează cursul mai multor site-uri diverse și variate care au înflorit în ultimii ani, dar care sunt acum vagabond.

Nu voi menționa un nume, dar observ peste linkurile de trimitere de la Google că mai multe site-uri de grădină de legume au cunoscut un anumit boom de câțiva ani și sunt în prezent latente, unele articole datând de acum câțiva ani.

Este doar o remarcă trecătoare care mă face să mă întreb despre moda sau efectul fugar asupra acestui subiect.

Ce se va întâmpla cu noi (mă refer la noi toți în general) peste 4 sau 5 ani ??? :şoc:

Vom fi dat pagina?
Ne vom plictisi?
Am pierdut dorința de a comunica pe această temă?
Vom fi acoperit ... subiectul?

Credința mea ... să fie continuată. : Idee:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Comunicarea legumelor de-a lungul anilor




de Adrien (ex-nico239) » 27/07/17, 21:42

Profit de această ocazie pentru a adăuga un pic la postarea anterioară ...

La fel cum întâlnim o mulțime de site-uri sau bloguri de grădini de legume abandonate ... pe de altă parte, asistăm la ridicarea unei serii de canale You Tube de indivizi mai mult sau mai puțin serioși, în care fiecare descrie cu naivitate veselă în majoritatea caz experimentele sale personale .... cu uneori destul de multe grămezi de incompetență de tot felul.

Departe de mine ideea de a critica aceste inițiative, chiar dacă nu au nimic care să ne aducă, You Tube devenind un mic radio liber de pe net la scară individuală ...

Nu putem decât să regretăm că majoritatea sunt doar o explorare plană a grădinilor de legume fără nicio valoare adăugată, departe de reflecția adusă de Didier sau de câteva altele rare ....

Pentru a continua din nou în timp și respirația scurtă care va urma ...
0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9774
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2638

Re: Comunicarea legumelor de-a lungul anilor




de sicetaitsimple » 27/07/17, 21:46

nico239 a scris:Profit de această ocazie pentru a adăuga un pic la postarea anterioară ...

La fel cum întâlnim o mulțime de site-uri sau bloguri de grădini de legume abandonate ... pe de altă parte, asistăm la ridicarea unei serii de canale You Tube de indivizi mai mult sau mai puțin serioși, în care fiecare descrie cu naivitate veselă în majoritatea caz experimentele sale personale .... cu uneori destul de multe grămezi de incompetență de tot felul.

Departe de mine ideea de a critica aceste inițiative, chiar dacă nu au nimic care să ne aducă, You Tube devenind un mic radio liber de pe net la scară individuală ...

Nu putem decât să regretăm că majoritatea sunt doar o explorare plană a grădinilor de legume fără nicio valoare adăugată, departe de reflecția adusă de Didier sau de câteva altele rare ....

Pentru a continua din nou în timp și respirația scurtă care va urma ...


Așteptăm cu nerăbdare canalul dvs. Youtube!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Comunicarea legumelor de-a lungul anilor




de Adrien (ex-nico239) » 27/07/17, 22:14

: Cheesy: :D : Mrgreen: Ooh, sunt mult prea ocupat în altă parte ....

Din păcate, am o altă pasiune consumatoare legată de evenimentele actuale ... și evenimentele actuale (cum ar fi bursa) este moartea pentru că nu se oprește niciodată ... când nu este Europa, este Japonia și când nu este Japonia, este America ... :şoc:

Dar, în afară de asta, nu am nimic de spus și nici o experiență notabilă în orice caz nimic care nu justifică videoclipuri ...

În plus, sunt fotograf la bază și să spunem că videoclipul și eu ... seamănă puțin cu motocicleta și cu quad ... nu suntem prieteni : Lol:

Vom vedea
CÂND este timpul pentru pensionare ...
DACĂ eu însumi am perseverat (pentru că nu mă exclud din categoria potențiale dificultăți de respirație)
et
DACĂ experiența pe care am câștigat-o din cultivarea unei grădini de legume de munte este interesantă de împărtășit
et
DACĂ videoclipul începe să mă intereseze, ceea ce este departe de a fi sigur

Pe scurt, după cum vedeți, nu suntem încă acolo ...

Acestea fiind spuse, subiectul nu înseamnă în niciun caz o batjocură față de cei care au aruncat prosopul sau față de începători ...

Este doar o observare a valurilor fenomenului ....

Mai mult, dacă dedic (puțin) timp să le consult, este pentru că de multe ori găsim ceva interesant în experiențele altora ... 1 sau 2 minute într-un videoclip de 20 de minute este suficient pentru fericirea mea ...
0 x

Înapoi la "Agricultura: probleme și poluare, noi tehnici și soluții"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : LudoThePotagiste și oaspeții 259