Puneți iluminatul într-o iurtă

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Matrue
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 26
Înregistrare: 13/03/15, 14:04

Puneți iluminatul într-o iurtă




de Matrue » 20/05/15, 19:13

Bună seara, sunt în proces de amenajare a interiorului unei iurte și mă întreb despre lămpi în general. Există instrucțiuni pentru amplasarea cu înțelepciune a iluminatului într-o cameră rotundă? La periferie? In centru? Un pic în 2 locuri .....?
Aștept cu nerăbdare părerile voastre ... iluminate în această privință;)
0 x
Matrue
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 26
Înregistrare: 13/03/15, 14:04




de Matrue » 21/05/15, 13:50

Bine? Punct de cunoscător în design interior ??
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 21/05/15, 14:09

Dacă nu oferiți mai multe detalii despre amenajarea spațiilor și funcțiile acestora, va fi dificil să vă răspund: există puține extra-lucide în acest sens forum...
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Matrue
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 26
Înregistrare: 13/03/15, 14:04




de Matrue » 21/05/15, 14:19

Întrebarea mea a fost despre principiile generale, cum ar fi, "la periferie, spațiul arată mai mult așa", etc ..., în opinia mea, dacă există principii generale, acestea se aplică în orice caz ... Ei bine, nu e mare lucru, mă voi uita în altă parte :)!
0 x

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 88