Studiu asupra caselor și energiilor regenerabile

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
jen-et-claire
x 17

Studiu asupra caselor și energiilor regenerabile




de jen-et-claire » 09/02/07, 18:53

bonjour, :D

Suntem studenți cu licență profesională și realizăm pentru o companie un studiu privind casele individuale și energiile regenerabile.

Pur și simplu faceți clic pe linkul de mai jos pentru a accesa chestionarul:

http://enquete.tc.univ-savoie.fr/juliette/maisons/questionnaire.htm
Dacă linkul nu funcționează, îl puteți copia și lipi în bara de adrese a browserului dvs.

Acest sondaj nu ar trebui să necesite mai mult de 5 minute.

Participarea dvs. este importantă, deoarece succesul studiilor noastre depinde de acest sondaj. Prin urmare, facem apel la solidaritatea dvs. și la câteva minute din timpul dvs.

Vă rugăm să răspundeți cât mai sincer, răspunsurile dvs. sunt esențiale pentru noi!

Vă mulțumim sincer pentru participare.

Claire și Jennifer
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 09/02/07, 18:59

Dacă am înțeles corect, chestionarul se adresează celor care locuiesc în Ain, Isère, Savoie, Haute-Savoie. Dacă faceți clic pe „altele”, chestionarul este deja terminat ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79327
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 09/02/07, 19:14

Mofă !! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lio74
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 333
Înregistrare: 15/03/06, 23:16
Locul de amplasare: HTE-SAVOIE și Viena

Re: Studiu asupra caselor și energiilor regenerabile




de lio74 » 09/02/07, 20:41

jen-et-claire a scris:Acest sondaj nu ar trebui să necesite mai mult de 5 minute.

Participarea dvs. este importantă, deoarece succesul studiilor noastre depinde de acest sondaj. Prin urmare, facem apel la solidaritatea dvs. și la câteva minute din timpul dvs.


salut domnișoare! : Cheesy:

bine s-a făcut! Nu știu dacă a funcționat bine ... la final există
fie faceți clic pe următor, la 24/24 butonul de ieșire nu funcționează
fie faceți clic pe chestionar (nu l-am testat)

în scurtă speranță că ai multe răspunsuri ...
ușor, sunteți fete și foarte poluate ... moa am postat un sondaj ... destul de important pentru studiul meu ... și am avut doar 28 de răspunsuri (nici măcar 1/1000 din membrii forum) și nu este suficient pentru a fi un eșantion statistic de încredere (cel puțin 40)
în timp ce există un singur buton de verificat (= 30s ... vezi 1min pentru șoareci și bigudiuri lente : Lol: ) ...
eu in sfarsit !!! este ca asta... :|

@+

PS: Profit de această ocazie pentru a repune subiectul pe covor !!!
https://www.econologie.com/forums/pourquoi-le-pantone-et-ou-systeme-g-n-est-pas-industrialise-t2489.html
0 x
„A face ceva este scump, a nu face nimic va costa mult mai mult”. Koffie Annan
următoarea specie pe cale de dispariție: Omul ... și va fi bine făcut pentru el!
OMUL ESTE UN POLUANT NATURAL FOARTE PERICULOS!
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 09/02/07, 21:22

salut

5 minute este asta pentru un șoarece vechi de un secol cu ​​artrită? : Mrgreen:
pentru că bifați 1 casetă chiar și pentru mine care sunt puțin lent, durează mai puțin : Lol:

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79327
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 09/02/07, 21:26

Este adevărat că formularul nu este foarte bine făcut ... dar hei, este pentru o „cauză bună” ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 111