Guillermain, o altă minune?

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2

Guillermain, o altă minune?




de denis » 10/06/09, 16:31

Aceasta este ceea ce poate interesa lumea, pentru voi ingineri! : Cheesy:
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!


http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79429
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11087




de Christophe » 10/06/09, 17:35

Ah ah ah, tipul, porecla AIRANDSUNCAR, este încă în viață pe net aparent, a postat în 2004-2005 pe forum:

https://www.econologie.com/forums/voiture-no ... -t54.html

Este atât de vechi încât începutul subiectului a fost trunchiat!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16220
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5270




de Remundo » 10/06/09, 17:43

Jean-Claude Guillermain
http://cf.geocities.com/jguillermain/AT.html
Pragmatic și adaptabil.

Nu ar lipsi un adjectiv? Poate minunat? :D

Nu putem judeca ce oferă, deoarece nu există date tehnice. :?

Folosind doar energia solară, pare optimist ... 24 de ore la 200 W / m² (trebuie să mergeți în Africa pentru a găsi o astfel de radiație) înseamnă doar 4.8 kWh termic pe zi. Mașina sa va produce 5 mecanic doar în timpul zilei. :P

De asemenea, ar consuma CO2 ...

Dacă vrei să știi, semnează contractul : Cheesy:
0 x
Imagine
denis
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 944
Înregistrare: 15/12/05, 17:26
Locul de amplasare: rhone alpes
x 2




de denis » 10/06/09, 17:54

Da, așa e ! o alta idee grozava !!!!! lumea este salvată !!
0 x
alb nu ar exista fără negru, dar încă!





http://maison-en-paille.blogspot.fr/
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16220
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5270




de Remundo » 10/06/09, 17:56

Ah voui ... 2003 pffiuuu ...
airandsuncar a scris:15 octobre 2007 aici
Pentru comportamentul și puterea:

* ozon (O3),
* vapori de apă (H2O),
* dioxid de carbon (CO2).

Vedeți lucrarea LINDAL

Nu vă voi explica totul fără să introduceți cu amabilitate un document de confidențialitate.


Din nou fără răspuns.

Înainte de a critica.
Ați crescut presiunea unui volum, de exemplu, 0,1 m3 la presiunea atmosferică a gazului triatomic închis dopat cu IR teluric? Dacă nu poți răspunde, încetează să mai spui prostii. Este să iei munca LINDAL pentru „gnonote”.

A ta și mereu la dispoziția ta.


Jean-Claude

Deci, ar fi o formidabilă expansiune a gazului de tip CO2 în contact cu infraroșii, provenind fie de la soare, fie de la reemisia terestră.

Moué ... Se știe că CO2 captează infraroșii. Procedând astfel, se încălzește și poate crește presiunea la un volum constant.

Dar pentru a avea efecte energetice atât de grozave ca cele expuse ... :?
0 x
Imagine
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79429
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11087




de Christophe » 10/06/09, 19:04

Ah da, a fost 2003 în sine !!

Nu ne face mai tineri!

În așteptarea mașinii sale este încă un „concept revoluționar care va salva lumea” ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Guillermain
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 26/12/05, 17:25
Locul de amplasare: Agen

Continuam sa traiesc.




de Guillermain » 09/09/09, 17:31

Continuam sa traiesc.

Asta e tot pentru moment.

În curând surprize bune pentru cei care critică fără să știe sau să creadă.

Jean-Claude Guillermain
Dacă doriți știri despre invențiile mele, consultați Blogul lui Jean Dionis du Séjour. Deoarece invenția mea care produce electricitate la mai puțin de 0, 015 € uros pe kWh va funcționa, mă va primi.
0 x
Vă mulțumim că ați făcut mai bine și mai mult decât Colibri.
Avatar de l'Utilisateur
Guillermain
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 26/12/05, 17:25
Locul de amplasare: Agen

Primesc site-uri prin web.archive




de Guillermain » 07/09/10, 13:57

http://web.archive.org/web/200910270029 ... aspillage/


În altă parte, geocities pentru a decide să resusciteze site-urile care au fost eliminate prin ordinul lui Yahoo.
Deci, „jean-claude Guiillermain” pe google va avea peste 10 de site-uri. 8)

Cu stimă, și să aveți o zi frumoasă în ciuda acestei lumi prea „Cambalache”, dar nu „gira .. gira” pentru că mi s-a dat o haină când îmi era frig și pantofi când eram cu picioarele goale.
0 x
Vă mulțumim că ați făcut mai bine și mai mult decât Colibri.
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 07/09/10, 17:22

Totul pentru 7600, pentru că m-am săturat de asta ...

07 martie 2008 la 14:57
Descriere: Bună ziua. Datorită faptului că nu am un loc de muncă în Franța și nu am putut să-mi produc turbina, ceea ce ne-ar permite să facem fără benzină sau Gasoil și kerozen, vreau să plec și pentru asta las tot ce am la 7600 de Euro Numerar sau cec certificat. * Picturi (acuarelă de Pascale Gendrel Veuve Aubert, Ulei și cuțite + desen original cu cerneală indiană reprezentând Place Furstemberg din 1880, din Lairé) * Numeroase timbre (1000), inclusiv primul grec. * Numeroase carduri de vizită (1000) din 1989. * Învățați discul HIFI Tourne de 33 rpm și 45 rpm cu safir nou (factură) * Multe recenzii (geo, Science et vie, Challenge, Tecnometal, Quality, plus air et cosmos + ce am) ) uitat) * Laptop Medion 19 inch + geantă * Macintosh Power PC cu unitate CD și dischetă de 3 și 1/2 inch + internet. * multe cărți franceză, engleză și portugheză, IT, roman, calitate, sexologie, artă, (în jur de 400) * păpușă * cositor * inel de smarald * inel cu un topaz frumos * Radio GRUNDIG, cu aparat de înregistrare OC, OM, FM, GL și 33 T și 45 T (foarte frumos) * Vitrina Art Nouveau. * Renault 19 TXE (recondiționat în ceea ce privește frânele, anvelopele, suspensia, radiatorul, pompa de apă. * Numeroase rafturi din pin. * Compresor de 8 bari. * Burghiu german foarte ușor cu baterie litiu-ion de 35 rpm pentru lucrări delicate. * 000 burghiu 2 de runde pentru munca grea, una cu două baterii litiu-ion. * torță mică de aer și gaz * mai mult de 900 de DVD-uri, inclusiv DVD-uri în valoare de 100 de euro. * Radio portabil., cu CD player. și sistem de operare LINUX. * îmbrăcăminte pentru bărbați de aproximativ 20 metri înălțime și cu IMC de 1. * Cizme de piele lucrate manual împotriva mușcăturilor de șarpe. * Servietă din piele neagră nouă cumpărată 70 de euro în Agen. * Cutie din piele maro (veche) * acoperită și articole din feronerie În plus, tot ce uit ... Nu trebuie ratat. Trebuie să-mi golesc complet cazarea.


Agent de publicitate:
Jean-Claude Guillermain
Telefon. : 0686660350
Mobil: 0686660350
Sunați la: 0686660350, seara ...


Te-ai distrat păcălind oamenii de multă vreme! : Evil:
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 07/09/10, 17:27

http://forum.321auto.com/forum/mes_Topi ... ml#3577646

Distrează-te și verifică acest site, te vei distra! 8)
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 70