Participare la Wikilivre?

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13

Participare la Wikilivre?




de nonoLeRobot » 09/09/05, 22:41

Ei bine, nu este ușor să fii la curent și să scrii un astfel de document mare și, dacă blochez, îi blochează pe toți. Acesta este motivul pentru care propun să folosesc un instrument creat exact pentru asta: wikilivre mai ales că wikipedia capătă o scară enormă, este momentul de a lua bandwagon, de a disemina informațiile (atenție totuși filosofia wikilivre este de a păstra o minte neutră și detașată, nu întotdeauna ușoară în ecologie).

Deci, iată-l acum, dacă aveți idei, modificări ale adăugărilor, nu ezitați să le faceți singur și nu vă faceți griji, putem anula dacă există o eroare, deci MERGEȚI PENTRU EL. Chiar și pentru a corecta greșelile de ortografie este util.

Este foarte ușor, du-te aici: http://fr.wikibooks.org/wiki/Habitation_éconologique iar dacă aveți lucruri de remediat, mai ales complete, nu ezitați să faceți clic pe Modificați, apoi salvați. Este spiritul cooperării libere, deci nu este nevoie să așteptăm acordul celorlalți, dacă nu suntem de acord, îl vom discuta după.

Cu toate acestea, nu-mi place prezentarea pe internet foarte mult, așa că cred că voi continua să scriu rezumatul în PDF cu un text mai potrivit unei cărți care ar avea un început și un sfârșit.
0 x
sari peste putere
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 13/04/05, 10:07




de sari peste putere » 10/09/05, 14:29

:x Bună Nono,
Spune-mi, pe pagină apare doar titlurile „Locuință ecologică” și „Locație, izolație și încălzire” și nu pot citi conținutul. Ați putea să-mi spuneți cum să accesez conținutul?

O zi frumoasă tuturor!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13




de nonoLeRobot » 12/09/05, 13:53

Există doar încălzirea care este puțin proiectată și trebuie să faceți clic pe ea pentru a merge acolo (este o pagină separată), m-am gândit separat în 3 puncte - Locație, Izolație, Încălzire pentru a nu avea ceva prea prea greu, mai ales că WIKI oferă că pare să se sature puțin.

Dar să uităm toate acestea ;-), http://fr.ekopedia.org/ într-adevăr pare perfect potrivit pentru asta, să nu reinventăm roata (ci să o îmbunătățim).

Vă mulțumim pentru linkul dvs. foarte relevant pe care nu l-am cunoscut.
0 x

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 72