Insert pentru pelete Ecoforest

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
guyduc
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 22/01/12, 10:33

Insert pentru pelete Ecoforest




de guyduc » 01/02/12, 17:02

bonjour
În noiembrie 2011, am avut o companie din Lille 59 (granule concept) instalată o inserție Ecoforest ecoair mini 2.
După o lună problemele au început zgomot! cursele fanilor. După mai multe intervenții,
pe 26 s-a decis schimbarea plăcii de bază care a fost făcută la 12 și au apărut și alte probleme la comandarea pieselor o sondă de data aceasta
12/01 sondă de schimb încă probleme Recomandați o placă de bază !! 26/01 schimb placa de bază și pare să funcționeze! DAR pe 31/01 aceleași probleme ale fanilor care sunt curse.
Tocmai am contactat din nou serviciul post-vânzare. Dispozitivul a funcționat 1 1/2 luni de la instalare, care datează de 3 luni
Ce sa fac ? a avut cineva aceleași probleme sau le cunoaște?
multumesc pentru raspunsuri

un document tehnic care specifică modelul și marca dispozitivului instalat, precum și:
- eficiență energetică (număr precis)
- concentrația de monoxid de carbon (număr precis)
îmi este imposibil să îl obțin de la programul de instalare Sau de la Ecoforest care este nul și nu răspunde nimănui
Vă mulțumesc pentru ajutor
0 x
 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 251