Atenție compania de energie eoliană solowatt

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
sylvain560
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 15/02/12, 15:52

Atenție compania de energie eoliană solowatt




de sylvain560 » 16/02/12, 07:07

bonjour

Vă mulțumim administratorilor pentru că ați lăsat acest mesaj
Această societate este periculoasă
Aceștia sunt doar vânzători care apelează la o altă companie pentru a cumpăra și a întreba
Foarte accesibil la început și odată semnat, sa terminat
Personal, am semnat cu ei în noiembrie 2011, aștept în continuare ca factura mea să beneficieze de creditul fiscal și mai mult instalarea este instalată dar nu produce nimic

Aveți grijă, este pe boncoin cu puncte de vânzare foarte tentante
0 x
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1




de antoinet111 » 16/02/12, 08:14

Multumesc pentru informatii.

Pe de altă parte, atrag atenția forum în ceea ce privește denigrarea și defăimarea, altele forum de fapt noi plătim prețul ...
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.
Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 16/02/12, 09:39

Propunere de a fi susținută de dovezi și începând cu numele dvs. complet în mesaj, prea ușor pentru a defăima anonim! : Evil:

Dacă nu produce nimic, este din cauză că studiul din amonte a fost rău sau inexistent.

Adresați-vă unei asociații de apărare a consumatorilor ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1




de antoinet111 » 16/02/12, 09:41

Nu știu dacă ar fi mai eficient să vă publicați corespondența, cu numele dvs., ...
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.

Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 16/02/12, 14:03

Urgență, mai ales inițiați acțiuni în justiție pentru orice manoperă defectă:
scrisoare recomandată prin care se solicită repararea tuturor defectelor în contextul garanția finalizării perfecte pentru mai puțin de un an, cu notificare oficială cu termenul limită înainte de muncă solicitat de la o altă companie pe cheltuiala lor după proceduri sumare.
Raportul executorului judecătoresc tot ce nu este în regulă fără întârziere.
Contactați alte companii pentru estimări ale reparațiilor și cunosc toate defecțiunile datorită expertizei lor, care va fi utilă pentru acțiunea în justiție pentru a dovedi realitatea defecțiunilor, și mai ales prețul lor pentru a solicita o sechestru pe conturile acestei companii pentru a repara pe cheltuiala lor .
Ai plătit totul, sau doar 95% sau 30% ???
cerere în proceduri sumare pentru a obține despăgubiri urgente de către o altă companie (în fața instanței de district dacă este mai puțin de aproximativ 10000 €) fără avocat sau în fața instanței de district dacă este mai mult, cu un avocat.
Instanța va numi probabil un expert criminalist pe cheltuiala dvs. pentru a veni cu un raport și apoi să decidă.

Fii ferm, pentru că atunci compania te va lua în serios, deoarece asigurarea sa nu acoperă erorile de neconformitate.

Personal am semnat cu ei în noiembrie 2011, aștept în continuare ca factura mea să beneficieze de creditul fiscal și mai mult instalarea este instalată dar nu produce nimic

în mod normal fără factură nu ați plătit nimic, ca depozitul maxim 30% ????
Altfel nu ai citit sfaturile juridice minime pentru toată munca !!!

De asemenea, puteți întreba, dacă nu funcționează nimic, depunerea completă și repararea urgentă și rambursarea integrală a depozitelor dvs., având în vedere incapacitatea totală a acestei companii, prin proceduri sumare.

Dar acțiunea ta asupra forum nu speriați mult acest tip de escroci, deoarece înșelă oameni prea încrezători, care nu sunt familiarizați cu regulile legale și tehnice (care, prin urmare, nu citesc forums ) pentru că se tem doar de acțiunile legale, rapide care fac confiscări în contul lor, atât de repede, ceea ce este dificil, deoarece aveți mulți intervenienți, încât ați semnat un contract complex, fără a înțelege termenii și posibile consecințe exacte, cum ar fi armada intervenienților care urmează să fie dați în judecată, ideală pentru încetinirea justiției, cu înainte de falimentul companiei !!

Vezi daca asigurarea dvs. completă de apărare și recurs nu te acoperi ca pentru orice manoperă defectă a casei tale, deoarece m-a acoperit plătind expertize juridice pentru condamnarea unui arhitect !!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 16/02/12, 14:08

Ah dedeleco și bunul său sfat juridic :) :)

Recitește bine: materialul pe care l-a primit, nu aceasta este problema. Acolo vrea doar factura pentru creditul fiscal ... eu în sfârșit asta credeam că am înțeles ...

Există cu siguranță un termen legal pentru a obține factura după instalare / livrare ... trebuie solicitat (asociația consumatorilor) dacă se întâmplă ca firma să se afle în continuare „în limita drepturilor sale”.

Am întâmplat să aștept 4 sau 5 luni pentru o factură de la instalatorul meu ... nu m-a deranjat din moment ce nu aveam nimic avansat : Cheesy:
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 16/02/12, 14:23

Nu m-a deranjat din moment ce nu făcusem nimic
: Mrgreen:

Sper că așa este, că cel puțin 60% rămâne de plătit ????
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 16/02/12, 14:27

???? Keskidiledede ????

Adică aveam lucrurile acasă și le-am plătit doar 4 sau 5 luni mai târziu (erau doar provizii mici, dar câteva sute de euro, la fel, cumulativ ...)
Dernière édition alin Christophe 16 / 02 / 12, 14: 28, editate 1 ori.
0 x
sylvain560
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 15/02/12, 15:52




de sylvain560 » 16/02/12, 14:27

bonjour

Obiectivul meu prioritar este să primesc factura pentru creditul fiscal

Al doilea este de a informa consumatorii care doresc să facă un
gest ecologic, dar datorită companiilor care vor să se îmbogățească .....

Pentru instalare, studiul a fost realizat „din mers”, prin observare este nevoie de mult vânt pentru ca acesta să funcționeze 30/40 KM / h

În caz contrar, pentru finanțare, totul a fost plătit prin intermediul unei organizații care nu a început să se retragă de la mine în iulie 2012, este un punct de vânzare dacă plătiți instalarea ajunge mai repede ..etc.etc .... și sunt plini de ea. valiza (argumente), casa pilot are un pret .... etc scurt
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 16/02/12, 14:30

sylvain560 a scris:mulțumesc companiilor care vor să se îmbogățească .....


Ei bine ... nu știu niciunul dintre care acesta nu este scopul ... după aceea sunt unii care o fac mai sincer decât alții ...


sylvain560 a scris:Pentru instalare, studiul a fost realizat „din mers”, prin observare este nevoie de mult vânt pentru ca acesta să funcționeze 30/40 KM / h


Cu o campanie de măsurare sau printr-un card mai mult sau mai puțin „fals” dat de vânzători?

În mod normal instalarea unei turbine eoliene necesită, dacă vrem să o facem cel puțin, 1 an de măsurători !!
0 x

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 278