Introduceți problema încălzitorului

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
kevlekvdu02
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 4
Înregistrare: 17/02/14, 01:07

Introduceți problema încălzitorului




de kevlekvdu02 » 17/02/14, 14:58

salut toată lumea Sunt nou pe site, vă cer câteva sfaturi cu privire la insertul meu pentru a îmbunătăți sistemul.
problema mea este că mi-am instalat un insert de 14 kw godin numit thiolet

problema mea este că am probleme cu încălzirea sufrageriei mele de 38 m² (aproximativ 20 de grade
Cred că instalarea mea nu este corectă:
Mi-am instalat inserția într-un șemineu vechi deschis din piatră îmbrăcată, mi-am făcut tavanul de decompresie conform standardelor, mi-am îmbrăcat fundul șemineului în cărămidă refractară, insertul meu „înoată” în șemineul meu de fiecare parte am aproximativ 15cm, este montat pe o bază, sub acesta am trape de aer exterioare care au fost utilizate pentru șemineul deschis, care sunt întotdeauna închise, proiectul meu este corect lemnul este uscat (carpen frasin fag și mesteacăn)
Îl încarc des și nu crește în ciuda unui pat bun de jar
iată o fotografie https://www.econologie.info/share/partag ... GAdv46.JPG
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Philippe Schutt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1611
Înregistrare: 25/12/05, 18:03
Locul de amplasare: Alsacia
x 33




de Philippe Schutt » 05/04/14, 19:50

hi,

imediat văd 2 puncte de verificat

1. unde merge căldura care apare în capotă? trebuie să intre în cameră
2. Conectați intrarea de aer a aragazului direct la intrarea de aer externă
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 296