Proiect autarkie 2018

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Anthony68
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 22/06/17, 20:23
x 1

Proiect autarkie 2018




de Anthony68 » 22/06/17, 20:42

Bună seara, îmi pregătesc ieșirea din acest sistem, aș avea un pământ cu un pârâu blând.

Ce echipament să cumpăr ca turbină eoliană 2 panouri solare și o turbină Vreau ca toată lumea să fie sigură că va avea întotdeauna curent.

Un congelator, o pompă de apă și un rezervor de apă caldă

Și în afară de luminile 6 și mufa 6.

Nu știu multe, vă mulțumesc și, în cele din urmă, vreau să am o listă de cumpărat pentru a mă asigura că nu voi rămâne niciodată fără suc.

Cordialement.
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79287
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11024

Re: proiect Autarky 2018




de Christophe » 22/06/17, 23:55

Bună și bine ai venit aici!

Uh ce este un flux blând ??

O priză nu înseamnă nimic din punct de vedere energetic, totul depinde de ceea ce veți introduce în ea ...

În rest totul depinde de bugetul dvs. ... pentru a rezuma rapid: autonomia energetică are un preț, cel al stocării ...
0 x
Anthony68
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 22/06/17, 20:23
x 1

Re: proiect Autarky 2018




de Anthony68 » 23/06/17, 09:38

Mulțumesc, cred că au uitat de forța râului așa că doar cu o turbină și o turbină eoliană de 5000 eurod cred că este deja bine.
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13689
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1515
A lua legatura cu:

Re: proiect Autarky 2018




de izentrop » 23/06/17, 10:00

bonjour,
Începeți prin evaluarea debitului mediu anual al curentului și al potențialului eolian, care va determina potențialul energetic susceptibil de a fi produs.
Și pentru a evita problemele http://www.france-hydro-electricite.fr/ ... ementation
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6512
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1635

Re: proiect Autarky 2018




de Macro » 23/06/17, 15:59

Anthony68 a scris:Bună seara, îmi pregătesc ieșirea din acest sistem, aș avea un pământ cu un pârâu blând.

Ce echipament să cumpăr ca turbină eoliană 2 panouri solare și o turbină Vreau ca toată lumea să fie sigură că va avea întotdeauna curent.

Un congelator, o pompă de apă și un rezervor de apă caldă

Și în afară de luminile 6 și mufa 6.

Nu știu multe, vă mulțumesc și, în cele din urmă, vreau să am o listă de cumpărat pentru a mă asigura că nu voi rămâne niciodată fără suc.

Cordialement.


Ei bine, pentru mine ... Este deja foarte foarte rău ... Povestea ta de a părăsi sistemul ....

Veți avea teren cu un flux: propriu.
Ai întotdeauna putere ....
un congelator, o pompă de apă și un rezervor de apă caldă ....

În umila mea părere, va trebui să vă examinați serios fundamentele ...

începe deja prin a vă lega smartphone-ul, computerul, cardul de credit, cardul de securitate ... Ulterior veți afla că tot ceea ce intenționați să cumpărați în cadrul celor 5 linii ale mesajului dvs. ... Nu servește prea mult când locuiți de fapt în afara sistemului ...

noroc ...
2 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 124