Folosind un puț pentru a răci o cameră

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
BenBernanke
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 29/06/18, 21:48

Folosind un puț pentru a răci o cameră




de BenBernanke » 29/06/18, 21:55

bonjour,
În primul rând vă mulțumesc pentru site-ul dvs. pe care l-am citit regulat fără înregistrare, dar acolo nu găsesc niciun răspuns la întrebările mele.
Deținem o casă în care am construit o prelungire din lemn cu siding din zinc, izolație din lână de lemn de 18cm în pereți și 35 în tavan, iar în această extensie avem o fântână cu ușă de capcană. acces în placa de beton, precum și un jgheab de 125 de debit în placa pentru a trece o țeavă acolo pentru a uda grădina și altele.
Mă întrebam dacă va fi posibil să folosim acest puț (aproximativ 4 metri adâncime) pentru a răci prelungirea (aproximativ 40m2) iarna?
Va multumesc anticipat
Thomas
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Folosind un puț pentru a răci o cameră




de izentrop » 30/06/18, 07:00

Bună și bunvenit,
Vă răcoriți iarna? sau folosiți temperatura apei pentru a vă proteja împotriva înghețului, dacă nu este încălzită?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 218