Cazan / arzător Bmax rotund 25

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
chris59
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 43
Înregistrare: 04/07/12, 03:03
Locul de amplasare: Nord, Avesnois
x 1

Cazan / arzător Bmax rotund 25




de chris59 » 11/11/19, 16:55

bonjour
După 6 ani de serviciu bun, mi-am vândut Férroli Sun P7, mi-am spart banca de salvare (aproximativ 3500 €) și mi-am cumpărat un kit BMAX ROUND 25.
Cele mai multe:
- Micul buton magic pentru a transforma viermele.
- Ușa de jos a cratiței.
Problema mea:
- Arzătorul bmax funcționează întotdeauna, cu SUN P7, când temperatura termostatului din casă atinge 20.5 ° c Soarele a oprit șurubul, a terminat să ardă ceea ce era în scrumieră, când temperatura a scăzut la 19 ° C, Soarele era din nou în drum.
- Pe Bmax arzătorul se învârte la atingerea temperaturii, începe să moduleze, am impresia că nu se oprește niciodată, că termostatul meu nu are nicio acțiune, deoarece temperatura ambiantă crește la 23.5 ° c .
Merci d'avance.

Documentație

Instrucțiuni de utilizare B-Max Home Burner.pdf
(1.63 Mio) S-au descărcat ori 2814
1 x
Trăiască ecologia
bducange
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 25/01/24, 11:10

Re: Cazan / arzator Bmax round 25




de bducange » 25/01/24, 11:13

bonjour,

Am aceeasi problema. Termostatul de cameră este dezactivat implicit de software și pentru a-l activa trebuie să accesați setările avansate protejate de un cod.

Cum să obțineți acest cod?
A ta
BD
0 x
bducange
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 25/01/24, 11:10

Re: Cazan / arzator Bmax round 25




de bducange » 26/01/24, 19:10

bonjour,

Codul de acces pentru activarea termostatului de cameră este 5555
Restul este destul de simplu.
Ajutor aici:


Mulțumesc lui Jules!
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 378