Există soluții? Secretele de stat?

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Jerome Gorriz
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 25/03/06, 16:49
Locul de amplasare: Franţa

Există soluții? Secretele de stat?

de Jerome Gorriz » 25/03/06, 17:41


:!:
Bună dimineața tuturor!

SECRETE DE STAT IMENE!

Vrei schimbare, nu mai plătești pentru petrol sau gaz, este posibil, aceste energii există și, în plus, sunt 100% CURATE și APROAPE GRATUITE și UȘOR DE UTILIZAT TEHNIC!

Toyota și Ford au, cu siguranță, cel puțin din anul 2000, mașini din fabricile lor care funcționează la asta, totul este doar să le comercializeze.

Fiecare casă ar putea fi echipată cu ea individual și independent.

Cele mai mari secrete de stat sunt dedesubt, este atât de mare încât încă mulți oameni nu o cred, și este pentru că este atât de mare încât se ascunde, revista „Science magazine” nr. 7 din Martie / aprilie 2006 vorbește puțin despre asta, Nikola Tesla știa chiar și unele dintre aceste soluții.

Secretul și complotul trebuie să cadă.

VOR FI Ceva ce va adormi prost în această seară

Să reacționăm și să lăsăm aceste informații să treacă prin toate mijloacele pașnice, timpul petrolierei trebuie să se încheie astăzi, dacă nu vrem să avem o catastrofă economică, socială și de mediu majoră, este deja puțin târziu ...

A sosit timpul pentru a avea „mingi”!


A ta cu adevărat!
minuni



Sunt Jérôme Gorriz
:P :P :P
0 x
Sfântul Toma s-a terminat!
Avatar de l'Utilisateur
nonoLeRobot
Domnul Kyot'Home
Domnul Kyot'Home
posturi: 790
Înregistrare: 19/01/05, 23:55
Locul de amplasare: Beaune 21 / Paris
x 13

de nonoLeRobot » 25/03/06, 17:55

Ei bine, acest mesaj arată ca un mesaj de propagandă fără informații utile.

Vă sugerez închiderea sau ștergerea subiectului ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12

de abyssin3 » 25/03/06, 18:14

este destul de atractiv, ca titlu: „energiile extraterestre curate” ...

Și care este numele sectei?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12

de abyssin3 » 25/03/06, 18:20

Și în plus, dacă „Shernobyl” este o minciună, așa că ... :şoc:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12

de abyssin3 » 25/03/06, 18:37

„Fața luată de Vicking în 1976 este o dovadă absolută că pe Marte au existat„ extraterestri ””

Cu toate acestea, acest lucru a fost negat de mulți ani, a fost doar un munte ... Cu atât mai mult cu cele mai recente expediții ...

Într-adevăr, ne învecinăm cu nebunia ... Ar fi o idee bună să închidem subiectul, într-adevăr.

înainte ca extratereștrii să atace din nou forum..
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6

de Cuicui » 25/03/06, 19:10

Până acum, nimic nou sub soare. Atâta timp cât instrucțiunile pentru aceste noi energii lipsesc, nu are prea mult rost să le provocăm. Siouplait, ET-urile, un efort jalnic ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 25/03/06, 20:32

Ajutor !!! : Evil: : Evil: : Evil:

Nu știu dacă ar trebui să închid sau să las acest subiect deschis, dar sincer ... Când kk1 va oferi dovada FORMALĂ a existenței mașinilor cu energie liberă, voi fi primul care le promovează.

Dar cred că nu este mâine cu o zi înainte ...
0 x
zero
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 298
Înregistrare: 12/02/06, 12:47

de zero » 25/03/06, 20:46

Cu riscul de a suna ghindă, ar trebui să închideți acest subiect și chiar să concediați pe oricine a început-o, forum din france3, și se dovedește că personajul care o postează este un uzurpator, este unul dintre acei oameni care apără energia nucleară, am înțeles bine subiectul și tipul care postează asta este unul urât care își propune să discrediteze oameni care lucrează și fac schimb de informații pe internet despre energiile alternative.
Amestecarea OZN este energie liberă nu înseamnă nimic. Și asta nu are nimic de-a face aici.
Aceasta este părerea mea.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

de Christophe » 25/03/06, 20:59

Ei bine, închid, dar nu mă întorc ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 324