TESLA

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
DrBombay
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 05/11/23, 17:11
x 80

TESLA




de DrBombay » 11/01/24, 09:48

bonjour,

Dacă ne referim la elementele fundamentale ale forum, „energie curată” ar trebui să te entuziasmeze, sau doar cearta nesfârșită despre societate este cea care te entuziasmează?
econo.jpg
econo.jpg (35.6 KB) Vizualizat de 1003 ori


Pe tema energiei curate, a fost recent Peterr care pare destul de confuz de urmat, dacă nu imposibil, să mergem mai departe.

Ce zici de acesta legat de TESLA (energie curata) si care pare serios? (echipament, videoclipuri, explicații)
Pentru o dată, un francez inovator iese în evidență din mulțime!

Nu am abilitățile de a evalua tot ce spune, mă bazez pe pluralitatea dumneavoastră de opinii.



0 x
sicetaitsimple
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9841
Înregistrare: 31/10/16, 18:51
Locul de amplasare: Normandia de Jos
x 2678

Re: TESLA




de sicetaitsimple » 11/01/24, 10:35

A trecut ceva timp de când l-am văzut ultima oară pe dragul Christophe Tetard!
invenții-inovații / energie-de-nikola-tesla-christophe-tetard-t16562.html
3 x
Avatar de l'Utilisateur
DrBombay
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 253
Înregistrare: 05/11/23, 17:11
x 80

Re: TESLA




de DrBombay » 11/01/24, 11:30

Vă mulțumesc pentru răspunsul dumneavoastră.

Ce ar trebui să deduc din asta? Că stăpânește arta suspansului de 3 sau 4 ani? (despre ce vorbeste el?)
O să-l rog să vină să se explice aici.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6992
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914

Re: TESLA




de gegyx » 11/01/24, 11:45

Da, Tétardo a condus mai multe persoane, fără urmărire sau explicații onorabile.
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064

Re: TESLA




de Christophe » 11/01/24, 13:33

Tetard își ridică numele: nu s-a terminat...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadeboisTheBack
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 14975
Înregistrare: 10/12/20, 20:52
Locul de amplasare: 04
x 4371

Re: TESLA




de GuyGadeboisTheBack » 11/01/24, 13:46

Mi-am pierdut timpul urmărind câteva videoclipuri cu un escroc care vorbește ca mecanicul meu și care nu a dovedit niciodată nimic din ce spune. Acestea fiind spuse, uneori este foarte comic, dacă nu credibil.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Exnihiloest
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5365
Înregistrare: 21/04/15, 17:57
x 660

Re: TESLA




de Exnihiloest » 11/01/24, 18:30

DrBombay a scris:bonjour,

Dacă ne referim la elementele fundamentale ale forum, „energie curată” ar trebui să te entuziasmeze, sau doar cearta nesfârșită despre societate este cea care te entuziasmează?
econo.jpg

Pe tema energiei curate, a fost recent Peterr care pare destul de confuz de urmat, dacă nu imposibil, să mergem mai departe.

Ce zici de acesta legat de TESLA (energie curata) si care pare serios? (echipament, videoclipuri, explicații)
...

Există mii de dispozitive pe YouTube care pretind că oferă energie gratuită și curată. Și, desigur, în cei 20 de ani în care i-am avut, nu a ieșit vreodată nimic concret din prostia asta venită de la pseudo-inventatori care au nevoie de recunoaștere, care se cred Tesla, sau de la escroci și escroci care își fac banii cu potențiali investitori sau prin vânzarea de planuri, truse sau cărți. Akula care stă de ani de zile pe YouTube și acoliții săi pe forum de energie liberă este cu siguranță un bun exemplu.

Dar micile înșelătorii ale mânuitorului Akula sunt foarte jalnice. Există altele mult mai mari, în special cel actual, Generatorul Electromagnetic Inteligent (AISEG) prezentat la Dubai în cadrul COP28, care s-ar baza pe legile lui Biot-Savart și Faraday cărora le-ar fi fost aplicate noi principii. inteligenţă artificială. Dispozitivul ar avea sprijinul Universității din Seul, în timp ce se pretinde că produce mai multă energie decât este furnizat! Vezi aici : https://www.youtube.com/@sempworld..

Totuși, un simplu tur al site-ului lor https://www.semp.or.kr/en ne arată că au toate simptomele unei înșelătorii (pot detalia despre dezmințirea acestui tip de reclamă dacă este necesar).
1KW la intrare, 5 KW la iesire, nu-i rau?! : Lol: Este în raportul de măsurare al uneia dintre companiile care ar fi evaluat dispozitivul:
certificat notarial.

În fine, nu trebuie să credem că pentru că energia ar fi curată, sistemul ar avea sprijinul lumii ecologiste. Energia ieftină și curată ar declanșa o redresare economică uriașă și noi dezvoltări industriale fără precedent. Prin urmare, i s-ar opune majoritatea ecologiștilor, deoarece ar fi complet opusul unei întoarceri la Evul Mediu.
1 x
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2223
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 510

Re: TESLA




de phil59 » 11/01/24, 20:12

Sunteți amatori.

Pentru a-mi încărca mașina electrică folosesc tampoane de vată, cele mai ieftine posibil, pentru că toate au aceeași putere.

Ei bine, ai nevoie de cel puțin 1000....
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12309
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: TESLA




de Ahmed » 11/01/24, 20:44

Exni afirmă, pe bună dreptate: „Energia ieftină și curată ar declanșa o redresare economică uriașă și noi dezvoltări industriale fără precedent.” El demonstrează astfel că asumarea energiei curate nu poate fi concepută, din cauza consecințelor sale care nu ar fi.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6992
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914

Re: TESLA




de gegyx » 11/01/24, 22:49

„Energie gratuită” este mai presus de toate conceptul de energie gratuită pentru toată lumea, pentru a o face singur sau pentru o sumă mică de bani.

Este, de asemenea, pentru a consuma doar nevoile esențiale casnice.

Însă îngrijorarea dumneavoastră cu privire la supraproducția industrială este înșelătoare, pentru că de fapt este sfârșitul economiilor care trăiesc din impozite în creștere pe sclavii umani.
Boboșii tăi eco-friendly vor fi așadar mulțumiți, dar oricum nu prea mult, pentru că nu vor mai putea trăi ca niște paraziți, din subvenții de la stat sau de la industriașii bandiți.

**
Acum Tournesol a revăzut totul, diferitele lucrări ale cercetătorilor Géo de garages.
Și nu a găsit Graalul.
Deci toți sunt niște idioți, trebuie să se gândească expertul în construcții navale.
1 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 183