Expoziția InterSolar Fribourg și Energii Regenerabile Paris

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
supercazzola
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 26/01/06, 16:30
Locul de amplasare: Paris

Expoziția InterSolar Fribourg și Energii Regenerabile Paris




de supercazzola » 27/04/06, 12:53

Ma prezint,
Sunt un tehnician electronic cu o bună experiență în electromecanică și instalații sanitare, de ceva vreme mă interesează energia regenerabilă, dar nu pot întâlni oameni motivați în acest sector.
Așadar, am vrut să știu care dintre voi ar fi prezent într-unul dintre cele două saloane?

www.intersolar.de
www.energie-ren.com

Aș fi amândoi!

Este posibil să ne gândim la această ocazie pentru a ne întâlni și a discuta despre o posibilă colaborare?

Mulțumesc anticipat tuturor!
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 27/04/06, 13:59

Aș fi probabil la târgul energiei regenerabile din Paris, dacă nu se impune altfel. M-aș bucura să vă cunosc acolo (sau în altă parte din Paris) cu această ocazie. Ținem la curent prin acest thread sau de către PM.

Cu siguranță, alți economiști vor fi la acest spectacol. Oportunitatea de a avea o gură mare ?? : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
vivi
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 39
Înregistrare: 11/04/06, 16:33




de vivi » 27/04/06, 13:59

Îmi pare rău să reacționez așa, dar, vă rog, moderatori, vă rog să corectați greșelile supercazzola, am avut multe probleme cu citirea mesajului său și apoi ștergeți mesajul meu, vă mulțumesc
:?
0 x
Dacă un fluture poate crea un uragan, imaginați-vă efectul oamenilor !!!
Avatar de l'Utilisateur
supercazzola
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 26/01/06, 16:30
Locul de amplasare: Paris




de supercazzola » 27/04/06, 14:34

pentru vivi:
Îmi cer scuze pentru franceza mea, dar nu sunt vorbitor nativ de franceză ca tine!

Sunt italian.

mulțumesc pentru toleranță!

Pentru Rulian:

Te voi contacta în MP așa vivi nu va vedea vina mea !!! :D

A+
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 27/04/06, 18:29

Vivi a scris:Îmi pare rău să reacționez așa, dar, vă rog, moderatori, vă rog să corectați greșelile supercazzola, am avut multe probleme cu citirea mesajului său și apoi ștergeți mesajul meu, vă mulțumesc
:?

Moderatorii nu sunt verificatori ortografici ...

Și mi-aș permite să-i corectez pe ceilalți atunci când propria mea franceză scrisă este ireproșabilă ... ceea ce este departe de a fi cazul

Și permiteți-mi să am îndoieli cu privire la ortografia semnăturii dvs. : Mrgreen:

Vivi a scris:Dacă un fluture poate crea un uragant, imaginează-ți efectul bărbatului !!!


Pentru Supercazzola: mesaj receptionat. O facem așa!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
vivi
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 39
Înregistrare: 11/04/06, 16:33




de vivi » 28/04/06, 08:45

soite, nu sunt o lumină :strigăt: dar este doar pentru a-l ajuta, s-ar putea să nu fii un verificator ortografic, dar, de asemenea, nu-ți cer să nu faci greșeli, doar pentru a face mesajul tău mai lizibil, este doar un hit de la împingere la economist străin :!:
0 x
Dacă un fluture poate crea un uragan, imaginați-vă efectul oamenilor !!!
bebeours
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 65
Înregistrare: 08/03/06, 11:10




de bebeours » 28/04/06, 09:20

M-am gândit la asta forum vorbea despre energie regenerabilă și nu despre dictarea lui Bernard Pivot :se încrunta:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
supercazzola
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 26/01/06, 16:30
Locul de amplasare: Paris




de supercazzola » 28/04/06, 11:17

Nu o faci pentru mine ,: mrgreen:

Pe de altă parte, vă rugăm să rămâneți la subiect,
Cine vine în Germania și Paris?

Unde ne întâlnim? 8)


Rezervoare!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
yan
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 12/03/06, 17:14
Locul de amplasare: Haute-Savoie




de yan » 28/04/06, 12:12

Vivi a scris:soite, nu sunt o lumină :strigăt: dar este doar pentru a-l ajuta, s-ar putea să nu fii un verificator ortografic, dar, de asemenea, nu-ți cer să nu faci greșeli, doar pentru a face mesajul tău mai lizibil, este doar un hit de la împingere la economist străin :!:


Nu sunt moderator, dar sa te ajut:
boost ==== boost
face mai ușor de citit ==== face mai ușor de citit
străin ==== străin
soite ==== or (pronunția „soite” este o deformare a limbajului (ca Zharicots).
sunt mesaj === mesajul lui

Morală: să încercăm să nu ne uităm la paiul din ochiul aproapelui, ci la grinda care există în noi și, să fim îngăduitori
pentru persoanele a căror limbă maternă nu este franceza și care depun efortul de a aloca câteva propoziții în franceză ....

dar hei, după cum a spus prietenul nostru, subiectul postării nu este „dictarea Pivotului”, dar trebuia spus

fără sentimente grele și
A+
Yan

Ps Postarea mea este cu siguranță și plină de greșeli, nu am scuze pentru asta : Lol:
0 x
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 28/04/06, 14:19

Bine, nu mai dispune de conturi de ortografie.

Revenind la subiect, o mică întâlnire între economiști la spectacolele de la Paris și germane ar putea fi frumoasă.

Cred că ne putem oferi reciproc locuri de întâlnire și momente în care știm cine vine la ce spectacol și în ce zi. Pentru a vedea cu câteva zile înainte de spectacole, așa că ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 189