TPE pe solar, eolian și altceva

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
Ermine-Blanche
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 29/11/06, 11:31
Locul de amplasare: Bretania

TPE pe solar, eolian și altceva




de Ermine-Blanche » 29/11/06, 16:38

Aici, văd că nu sunt singurul pe acest fofo care se află în primul S și care face ceva cu privire la energiile regenerabile.

Deci iată-ne, „proiectul” nostru este solar, eolian și un proiect al unui nou mod de a produce energie curată (nu este încă super definit pentru asta ^^).

Tocmai am început și avem o mare problemă pe care o are toată lumea, se pare: Problema !!!
Dacă ai avea câteva sfaturi despre asta ... Chui prenneur ^^

În caz contrar, dacă aveți informații, poze sau orice altceva, puneți-le aici.

Ultimul sfat, producția noastră și un site web, este și la început, dar nu ezitați să veniți să mă vedeți și să mă contactați pe adresa MSN pentru a-mi spune ce credeți că trimiteți-mi câteva chestii dacă asta ne poate ajuta.

Va multumesc !!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2

Re: TPE pentru energie solară, eoliană și altceva




de ZAC » 29/11/06, 18:46

Hermine-Blanche a scris:Deci iată-ne, „proiectul” nostru este solar, eolian și un proiect al unui nou mod de a produce energie curată (nu este încă super definit pentru asta ^^).


hi

reduceți TPE. Numai pe solar este suficient pentru a face o duzină : Mrgreen:

un nou mod de a produce energie curată este necunoscut, dar există sute de vechi. : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Nu vă faceți griji cu privire la definiție, nu există probleme fără soluții; dacă nu există soluții, nu a existat nicio problemă.

@+

Pentru Christophe, am găsit cum să vă finanțez și să finanțați site-ul. Trebuie doar să vindeți foarte aproape de TPE.
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Avatar de l'Utilisateur
Ermine-Blanche
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 29/11/06, 11:31
Locul de amplasare: Bretania




de Ermine-Blanche » 06/12/06, 10:42

Bine, așa că voi prezida TPE-ul nostru, așa că va fi solar, eolian și un proiect, dar va fi mai mult pe partea profitabilă și ecologică a lucrului.

Aceasta este în mod normal ultima noastră problemă (în mod normal spun că profesorii nu sunt de acord între ei ^^):

Care ar fi cele mai avantajoase energii regenerabile din punct de vedere economic și ecologic, făcând posibilă satisfacerea unei cereri tot mai mari de energie?

AH !!! Aveam sa uit !!! Producția noastră este un site web (trebuie să fi spus asta deja, dar hei ... ^^). Puteți trece peste ea acolo. Dacă aveți lucruri de spus, puteți merge la Tribune sau să ne trimiteți un e-mail fie prin adresa MSN, fie nu adresa comună, care este disponibilă făcând clic pe „Contact”

Cred că am spus totul : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 06/12/06, 13:13

salut

având în vedere investiția și greutatea apei, aceasta este cea mai profitabilă turbină mareică : Lol:

@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)

Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Avatar de l'Utilisateur
Ermine-Blanche
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 29/11/06, 11:31
Locul de amplasare: Bretania




de Ermine-Blanche » 06/12/06, 17:51

Ne-am gândit la asta, dar pentru moment, deoarece nu este foarte dezvoltat și bine facem și solare și eoliene ^^. Dar adăugăm turbina de maree în proiect.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 154