Soluție turbină eoliană de 2kw shenzou

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
BERNARD Ioan
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 17/12/08, 10:21
Locul de amplasare: 44810 HERIC

Soluție turbină eoliană de 2kw shenzou




de BERNARD Ioan » 07/09/10, 21:21

Sunt aici să vă dau câteva știri despre instalarea mea. După cum știe toată lumea, am avut multe probleme cu acest material și cu importatorul. Pentru cei din urmă, imposibil de găsit un punct comun, mă întreb și dacă această companie mai există. Pentru turbina eoliana am reusit in sfarsit sa rezolv problema de echilibrare rezolvand in principal problema porozitatii (si da domnule Karzoc). Am folosit vopsea pentru barcă și de atunci a fost impecabilă. Pentru echilibrare am facut 3 operatii: una pe greutatea palelor, alta pe punctul de echilibrare si alta pe masa. De atunci turbina eoliană este mult mai stabilă. Pentru rentabilitatea sistemului, cu firma ELECOLOGIK, am montat 4 panouri solare. Acest sistem face posibilă furnizarea în medie de 1KW8 pe zi, pentru a stabiliza și poate regla turbina eoliană la nivel electric. Am montat si turbina eoliana la 15 m, ceea ce ofera performante mai bune si mai presus de toate impiedica ca turbina eoliana sa devina o girueta. După 2 ani, turbina mea eoliană încă funcționează, ceea ce nu este cazul altora datorită competenței și seriozității Elecologik. De acolo să spun că este profitabil, departe de asta nu sunt cei 650KW/an ai acestui sistem mixt care vor rentabili 12000 de euro de investiție. Mai mult, aș dori să știu cum pot afla despre persoanele care răspund la mesajele mele.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2486
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 360




de Forhorse » 07/09/10, 21:49

Ar fi bine dacă site-urile tale ar avea un pic mai puțin nume de companie și/sau marcă de echipamente în mesajele tale, pentru că, sincer, aproape că arată ca spam.
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 07/09/10, 23:06

Forhorse a scris:Ar fi bine dacă site-urile tale ar avea un pic mai puțin nume de companie și/sau marcă de echipamente în mesajele tale, pentru că, sincer, aproape că arată ca spam.


Mulți dintre noi își vor aminti problemele experimentate cu această turbină eoliană chinezească de către Bernard Jean și știm foarte bine că comentariile lui nu sunt SPAM și cred că este bine să îi numim pe cei care i-au ajutat la rezolvarea problemelor!

Probabil că ar fi mai bine să cităm link-urile unde a fost tratat acest subiect.

https://www.econologie.com/forums/achat-et-m ... 10-30.html

https://www.econologie.com/forums/eolienne-c ... 01-10.html
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 163