Videoclipuri gratuite despre energie descărcabile de pe site

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16119
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5239




de Remundo » 08/02/08, 18:23

Studiile sunt întotdeauna folosite pentru a învăța ceva, pentru a vă structura, pentru a face față dificultăților, pentru a vă întâlni cu ceilalți și pentru a vă deschide către lumea academică și profesională.

Problema este în altă parte, este lipsa de posturi de inginer în Franța, în timp ce, în același timp, nu a existat niciodată atât de multă pregătire a inginerilor ... acum, orice burlac mediu ajunge la bac + 5 repetând puțin și căutând „stăpânul” la modă, pentru că multe sectoare iau oameni de nivel mediocru pentru a-și umple clasa.

Până nu vom înțelege în Franța că trebuie să încetăm denigrarea industriei și putrezirea vieții IMM-urilor, vom fi acolo.

Dar fiți siguri, în curând, va exista o mulțime de energie care pedalează pe o bicicletă care alimentează o mașină Meyer ... :P
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
cuarţ
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 640
Înregistrare: 20/01/07, 14:38
Locul de amplasare: Regiunea Paris




de cuarţ » 01/06/10, 17:01

Știri din JLN aici
Subiectul este diferit, arată ca mulineta Tesla.
Acest subiect a fost actualizat de kapanadze.

Va urma............
0 x
Fiecare minut care trece este o oportunitate de a schimba cursul vieții tale.
Pagina YouTube, Dailymotion Page, Albumul Picasa, Pagini personale, Viktor Schauberger
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 01/06/10, 22:32

Aparent, aceasta exploatează o diferență de potențial la sol

ar fi suficient să nu fie prea departe de un transformator, nu?
Electro la salvare :D

trebuie doar să te plimbi cu voltmetrul și cu 20m de cablu
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Avatar de l'Utilisateur
cuarţ
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 640
Înregistrare: 20/01/07, 14:38
Locul de amplasare: Regiunea Paris




de cuarţ » 01/06/10, 22:45

Pentru moment este puțin cam neclar să faci afaceri.
Ceea ce mă deranjează cel mai mult este fiul gri care vine de la cine știe de unde,
ne putem imagina că el este acolo pentru a alimenta oscilatorul.
Îi lipsesc informații scrise, nu există nimic pe site, sper că vom afla mai multe foarte curând.

A+
0 x
Fiecare minut care trece este o oportunitate de a schimba cursul vieții tale.

Pagina YouTube, Dailymotion Page, Albumul Picasa, Pagini personale, Viktor Schauberger
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037




de Christophe » 01/06/10, 22:47

Capt_Maloche a scris:trebuie doar să te plimbi cu voltmetrul și cu 20m de cablu


Padawan a făcut-o sub o linie HT și oferă acest lucru în videoclip: https://www.econologie.com/electricite-l ... -3885.html

În caz contrar, există întotdeauna acest ansamblu care funcționează (dar nu am testat niciodată personal): https://www.econologie.com/forums/charge-d-u ... t1173.html

Este poate singurul ansamblu care există și care pare să dea energie „de nicăieri” cel puțin în aparență.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 123