Mașina pentru a vindeca cancerul: Mitul sau realitatea?

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
pierre3131
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 08/05/07, 13:51




de pierre3131 » 16/02/10, 20:56

Obamot a scris:Nu văd ce aș putea găsi mai mult decât ceea ce este disponibil, în special prin biblioteca universitară și rețeaua ei interconectată la mai multe universități...

Așa că luminează-ne cu informații și rezultate precise și vom mai vorbi despre asta...

Pentru că internetul poate fi folosit și pentru a disemina tot felul de lucruri mai mult sau mai puțin științifice și/sau eficiente.

Lucruri care nu sunt în rețelele universitare? usor:
Cele 4 cărți ale lui Gernez sunt disponibile la această adresă, în mai multe bucăți: http://biomedecine-theorique.com/3.html,
si un rezumat printre altele: http://catholiquesdu.free.fr/CORPUS/SIT ... Resume.pdf
Vă garantez, însă, că articolele vechi, sau tezele, sau rapoartele de studii disponibile gratuit, nu sunt obișnuite, nici măcar virtuale, și aici ar trebui să fie curiozitatea elevilor sau profesorilor (e condiționat da, din păcate) să fie cel mai puternic.
(Există viață în afara colegiului!)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 16/02/10, 22:28

Personal nu am absolut nimic împotrivă. Dimpotrivă. Este adevărat că pare inteligent.

Acum, de când protocolul său a fost făcut public, ar trebui să existe mii de oameni care ar trebui să poată depune mărturie.

Problema este că, evident, nu putem detecta/testa 16 nefericite celule canceroase pierdute în organism. De atunci suntem reduși la statistici mai mult sau mai puțin neverificabile și ne confruntăm cu presupuneri.

Încep un traseu (sa-ti spun cat de mult nu sunt ostil)
O modalitate bună ar fi să luați un grup de testare (căruia i s-ar aplica protocolul) printre pacienții care au fost vindecați de cancer prin mijloace convenționale. Am lua un alt grup de testare (cu aceeași natură selectivă) sau am aplica același protocol în timp ce dăm placebo în locul substanțelor active. Rezultatul statistic ar fi atunci probabil incontestabil.

Dar, evident, NIMIC nu stă în calea identificării cauzelor diferitelor tipuri de boli, inclusiv cancerul, nu?... : Cheesy: : Wink:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Cuicui
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3547
Înregistrare: 26/04/05, 10:14
x 6




de Cuicui » 16/02/10, 23:30

Potrivit domnului Gernez, cancerul, oricare ar fi cauzele sale, se poate dezvolta doar dacă apărarea imunitară nu mai este capabilă să distrugă celulele canceroase și să prevină înmulțirea și dezvoltarea lor în tumori cu vascularizare.
Testând calitatea apărării imune a unui subiect, am putea ști dacă aceștia sunt sau nu expuși riscului de cancer. Când aveți îndoieli, tratamentul anual pare a fi o bună măsură de precauție.
Acest lucru evident nu ne împiedică să evităm expunerea organismului la agenți care cauzează cancer (substanțe nocive sau radiații, alimentație necorespunzătoare, stres psihologic).
Dernière édition alin Cuicui 17 / 02 / 10, 10: 30, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 16/02/10, 23:44

Medicii (în medicina „convențională”...) testează de mult răspunsurile imune ale pacienților, dar țin rezultatele pentru ei înșiși (mai ales nu comunică pragurile de exemplu...) este „apărare” secretă. ...

Cei care au laborator în cabinetul lor sunt foarte rari, am avut ocazia să văd celulele sanguine ale soției mele la microscop, la al nostru... Dar el este îngrijorat de cauze, ne întreabă care este hrana noastră și ne tratează în amonte. ...
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10

pentru informații Stormbird




de dedeleco » 02/03/10, 01:18

La BBC o mărturie la final după un articol critic despre Omega 3 util în cazul unei penurii a alimentelor noastre:

http://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/magazine/8543172.stm

Locuiesc într-un oraș de pescari. Somonul este peste tot. Mănânc mult somon la recomandarea medicilor mei. Când nu o fac, artrita mea se agravează foarte repede. Când mănânc cel puțin 6-8 oz de 2-3 ori pe săptămână, durerea artritică și alte simptome par să se diminueze foarte mult în 2-3 săptămâni. Nu știu despre Omega-3 și toate astea, dar dacă somonul are cel mai mare concentrat din el, atunci poate că are ceva.
Larry Weinberg, Gold Beach, SAU SUA


Poate iti fie de folos?????
Dar efectul durează 2 până la 3 săptămâni ca la copiii hiperactivi.
Macroul are mai mult, dar mai alergen daca nu proaspat!!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 21/03/10, 17:21

...2 până la 3 săptămâni este un timp foarte scurt pentru a ieși dintr-o situație de deficit. De exemplu, primele semne încurajatoare le vedem după două luni (pentru un pacient care suferă de alergii de exemplu) și abia după unul sau doi ani subiectul iese din pădure...

Dar consumul de omega-3, omega-6, omega-9 nu ar fi suficient, dar este un început foarte bun dacă eviți acizii grași "trans"...
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Mașina de vindecare a cancerului: mit sau realitate?




de Janic » 29/07/17, 19:54

pentru a vedea
https://www.youtube.com/watch?v=sLA0kUS5g4g
screening sistematic al cancerului: o înșelătorie?

https://www.youtube.com/watch?v=QyRIZ87mjQ4
cancer, gernez, scandal de chimioterapie
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 160