Înșelătorie sau nu? (Foc)

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4

Înșelătorie sau nu? (Foc)




de lejustemilieu » 30/03/13, 10:18

bonjour,
Tocmai am dat peste un anunț grozav, prea bun.
Depinde de voi să vedeți, să judecați, să sfătuiți.
Informatii suplimentare:
Fayard (sau fag), stejar. Rasinoase: larice. lemn moale de mesteacan Lemn uscat Iată prețurile noastre inclusiv TVA, costurile de transport incluse (costurile de transport sunt incluse în comandă) 10stere ............ 300 € 25streres ......... .600 € 50stere .......... 1000 € 100stere ......... 1500 € NB: livrarea este pe cheltuiala noastră Veți avea posibilitatea de a testa lemnul pentru a semna actul de vânzare. Contactați-ne prin e-mail: industrie.dubois@gmail.com

http://www.jannonce.be/grande_promotion ... riekId=222
Continuarea întrebărilor și răspunsurilor:





bonjour,

Sunt interesat de oferta dvs. pentru 10 stere.

Locuiesc în Carnières.

Livrați în 33 cm?

Bien à vous,
Cititi mai jos




















































industria lemnului


09:44 (acum 28 minute)








mie










bonjour
Am confirmat primirea mesajului dvs.
Într-adevăr suntem o industrie de vânzare a lemnului de foc și
suntem în plină Promovare. Vindem toate speciile de
bea asta
Doresti.
Într-adevăr, lemnul nostru provine din pădurea Rambouillet și Fontainebleau
Livrăm în 48 de ore acasă și pe orice
Europa.
Plata se face prin ordin de plată.
Livrăm 10 metri cubi tăiați 33 cm pentru o sumă de 300 €.

10stere ............ 300 €
25stéres .......... 600 €
50stere .......... 1000 €
100stéres ......... 1500 €

Pentru o comandă de 100 de metri cubi vă oferim gratuit 10 metri cubi
În prezent avem furnizorii noștri care operează livrări în
în Franța
în Belgia în Elveția în Italia și în Luxemburg.
Vă rugăm să ne trimiteți cu amabilitate
Adresa și identitatea completă a livrării, precum și comanda dvs.
Acestea de spus
*Numele de familie:......................... .........
* Nume: ...................... .........
*Abordare:..................... .....................
*Cod postal:....................... ...............
*Numar de telefon):...................
.
* Numar de telefon de acasa):............................ .............. .
*Oraș:....................... ........................ ...... .....
*ordonat.................................

Vă rugăm să urmăriți.

Cordialement

Dar fii liniștit, deoarece nu este vorba despre plata înainte
să fi primit marfa dar doar este un depozit de lichiditate care
prin urmare, va trebui să faceți acest lucru cu oficiul poștal și chitanța va fi dată
agenții noștri de livrare din partea de jos a camionului imediat ce primiți
comercializăm și aprobăm calitatea lemnului nostru.
Oamenii noștri de livrare nu primesc lichidități pentru că au primit-o
de mai multe ori abuzat și au
au primit uneori cecuri neaprobate de la bănci în special
când este vorba despre un cec bancar emis prin credit agricol
din moment ce oamenii stabilesc acest cec fals !!!

Tu ce crezi? Pentru mine, prețul este prea mic, fără costuri de livrare, 33 cm etc.
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
roy1361
x 17




de roy1361 » 30/03/13, 10:35

hi,

Da, este o înșelătorie. Există deja discuții despre acest lucru pe de altă parte forums.

Dacă validați, vă vor suna în grabă chiar înainte de livrare pentru a vă spune că camionul s-a defectat, nu știu unde și că trebuie să dați codul de deblocare al mandatului dvs. pentru ca comanda să rămână valabilă.

Desigur, odată ce banii au fost colectați, nu veți mai auzi de vânzător sau de lemnul dvs. ...

Rețineți că această înșelătorie funcționează și cu mașini pseudo deosebit de ieftine, sau cu câini de rasă, etc, etc ...

Aș dori să subliniez că nu am văzut niciodată această companie livrând în Elveția, contrar a ceea ce susțin ei.

A+
0 x
lejustemilieu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4075
Înregistrare: 12/01/07, 08:18
x 4




de lejustemilieu » 30/03/13, 11:31

Mulțumesc Roy,
Oricum, povestea este prea mare, am raportat-o ​​poliției belgiene de internet.
Vom vedea
0 x
Omul este, prin natura sa, un animal politic (Aristotel)
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 30/03/13, 11:53

Banana franceză = înșelătorie!

Rambouillet și Fontainebleau


Ah ah ah prea bine! Nu cred că aceste păduri sunt încă exploatate !!! Dar într-adevăr acestea sunt cu siguranță cele mai cunoscute 2 păduri din Franța ...

Deplasați-vă, nu este nimic de văzut, evident că miroase a înșelătorie!
0 x
roy1361
x 17




de roy1361 » 30/03/13, 14:00

lejustemilieu a scris:Mulțumesc Roy,
Oricum, povestea este prea mare, am raportat-o ​​poliției belgiene de internet.
Vom vedea


Da, este o idee grozavă!

Sper că poliția belgiană este mai reactivă decât cea a Elveției, deoarece cu noi ar fi necesar cel puțin să fi fost înșelat și, dacă este posibil, atacat violent, astfel încât să se înțeleagă să reacționeze ...


Ține-ne la curent cu următorul pas, te rog.

A+
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 30/03/13, 17:21

Chiar și în Belgia!

Deoarece este dificil să „demonstrezi” că, dacă ai fi plătit, nu ai fi fost livrat ... Mă îndoiesc foarte mult.

Dar poate că se pot întoarce la „clienții” care au fost înșelați ...
0 x
roy1361
x 17




de roy1361 » 30/03/13, 20:41

0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042




de Christophe » 30/03/13, 20:58

roy1361 a scris:Sper că poliția belgiană este mai reactivă decât cea a Elveției, deoarece cu noi ar fi necesar cel puțin să fi fost înșelat și, dacă este posibil, atacat violent, astfel încât să se înțeleagă să reacționeze ...


Nu, sunt manechine peste tot la fel! Pentru aceasta nu vor face nimic și a continuat!

Cu excepția pedofiliei și a terorismului, „poliția” internetului este complet pe stradă ... în plus, nici măcar nu există legi internaționale! Oricine poate face orice pe net cu impunitate aproape totală!

Internetul este în prezent un pic asemănător cu Far Westul american al cuceririi Occidentului!

Avem nevoie de un interpol pe internet!
0 x
bidouille23
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1155
Înregistrare: 21/06/09, 01:02
Locul de amplasare: Bretania BZH powaaa
x 2




de bidouille23 » 31/03/13, 00:42

Bonsoir,

nu numai pentru lemn este creat acest tip de înșelătorie.

Și pe boncoincoin, recent, un prieten a văzut o remorcă drăguță (prea bună pentru preț), a încercat la fel, fără să plătească un cent.

Evaluare un prim apel pentru a spune că sosea camionul de livrare.
o secundă să spună că nu poate găsi adresa.

un al treilea să spună că a găsit, dar că s-a oprit și că așteaptă un transfer înainte de livrare, deoarece au existat prea multe escrocherii prin agresiune printre altele și că a vrut să fie sigur că nu a avea din nou.
Evident, prietenul meu a indicat că nu va da un cent fără să vadă marfa și că omul care livrează ar putea veni fără pericol :) , foarte surprinzător, agentul de livrare nu a sosit niciodată și reclama a fost eliminată și nu mai există noutăți de la vânzător :) ...

când este prea bine ca să fie adevărat, este pentru că nu este adevărat ...

lol

Sunt moștenitor al coroanei ducon ville, a trebuit să plec din țară, dar am un mare cont bancar plin de brouzouffe care mă așteaptă, cel puțin două milioane, dar pentru a-i putea scoate din țara mea am nevoie de tine ajută, făcând asta, aș împărtăși milioanele mele cu tine. mă poți ajuta plătind taxele bancare și vamale, te rog ... cred că îl numim prizonierul spaniol;) ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 31/03/13, 01:18

Primisem un fax de același fel din Camerun ... aveau nevoie de un coordonator bancar în Franța pentru a scoate o sumă imensă de bani și mi-au oferit un procent destul de scăzut, dar care, având în vedere enormitatea sumei, era interesant

m-a amuzat ... era momentul când mi-am întrerupt curentul ... trebuia să pun un sistem de baterii pentru a rula faxul 24 de ore pe zi pentru a vedea restul afaceri ... mi-au trimis grămezi de hârtie să semnez ... și nu am înțeles unde este capcana ... când au văzut că merg în combinație mi-au spus că este esențial să 'du-te acolo ... Cred că dacă aș fi plecat călătoria m-ar fi costat scump, așa că am încetat să răspund

a fost, de asemenea, un moment în care mi s-a interzis accesul bancar și singurul meu cont era trezoreria publică ... amenințat că nu mai pot face conturi pentru persoane fizice din cauza Europei

în cazul în care această înșelătorie ar fi funcționat, nu aș fi vrut să-mi dau detaliile despre trezoreria publică ... așa că am folosit un pitch mare de vânzări pentru a deschide un cont într-o altă bancă, ceea ce nu mă dorea din cauza situației mele ... Le-am spus că am ocazia să merg să lucrez în Africa și că am absolut nevoie de un cont în Franța pentru a-mi primi salariul ... și a funcționat!

concluzie acest caz m-a învățat să mint
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 219