Rapiță / floarea-soarelui în Corrèze?

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
crocodil24
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 25/09/05, 10:25




de crocodil24 » 25/09/05, 10:57

Bine.
Bună ziua tuturor.
Intenționez din plin să conduc cu combustibil vegetal (înainte de a merge la Pantone). Presupun că 300 TDI al unui Discovery de 8 ani și fără niciun dispozitiv electronic de gestionare a injecției va înghiți 20-30% rapiță sau floarea-soarelui (cu toate acestea voi instala în prealabil un prefiltru Racor). Dacă totuși le găsesc! Sunt în Brive la Gaillarde (19) și, pentru moment, dacă nu devin cel mai bun client al Lidl și al altor ED, nu știu cu cine să contactez local pentru a descoperi un depozit.
Sugestii?

În plus, aștept din SUA un vechi document intitulat „Vapokarb”, evident un DIY datând de aproximativ douăzeci de ani și care descrie un sistem de combustibil alternativ pentru vehiculele care rulează pe benzină.

În același sens, am comandat și am primit de la Eagle Research (în SUA) o broșură referitoare la un sistem de economie de combustibil (pe vehicul pe benzină întotdeauna - de fapt este pentru Jeep-ul meu ...) : pe scurt, folosește vidul creat de funcționarea motorului pentru ... să vedem ... să menținem vasul carburatorului la un nivel ideal.

(aceeași companie vinde componentele unui dispozitiv de dopare a hidrogenului pentru motoare cu ardere internă / tip tehnologie Utopia, a priori).

Recunosc că am încredințat aceste date unui prieten mecanic (care are acasă un gazificator complet!) Care l-a lăsat perplex.

Mult noroc oamenilor de bunăvoință care frecventează acest site și M..de altora, acești nemernici fără scrupule care denigrează, doar pentru principiul sau în numele unora.

Pierre-Alain
0 x

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 117