Ansamblu Pentone pe un ZX TD

Editări și modificări ale motoarelor, experiențe diferite, descoperiri si idei.
Franch
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 25/02/09, 21:57

Ansamblu Pentone pe un ZX TD




de Franch » 25/02/09, 22:12

buna tuturor, aici ma duc direct la miezul intrebarii si subiectului meu ...... as vrea sa testez ansamblul pentone pe masina mea..un diesel zxturbo, dar din moment ce am foarte putin experiență, aș vrea cine știe să aibă o diagramă detaliată a acestui faimos reactor, dimensiunea și componentele de cumpărat pentru fabricat, și mai ales să știu cum sunt conectate, am luat o mulțime de note și fotografii aici, dar boo, j „Nu aduce nimic acolo, nu că sunt prost, dar hei, având în vedere că sistemul acestui reactor pentru mine nu pare a fi ușor de realizat .... (cel puțin pentru a citi rapoartele aici ) ...... șeful meu îmi spune că nu va funcționa cel mult mă voi sufla mintea ....... Mi-ar plăcea să-i dovedesc contrariul ........ vă mulțumesc anticipat pentru răspunsul
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 25/02/09, 23:15

0 x
Franch
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 25/02/09, 21:57

asamblare pentonă pe un zxtd




de Franch » 26/02/09, 21:16

salut, christophe ..... Am văzut link-ul, dar singurul lucru care mă privește este cum și ce dimensiune ar trebui să fac reactorul meu, să văd și interiorul, înțeleg principiul bubbler măcar mă aplic la el, dar reactorul .... bine pot face unul din oțel inoxidabil, dar pentru zx-ul meu? ce dimensiune și apoi dimensiunea interioară, îmi pare rău dacă par relevant, dar dacă mă lansez în această fabricare, aș vrea cel mult să reușesc și cine știe să se îmbunătățească, dacă aș avea un corp vechi de încercat, ceva pentru mine ar conta puțin, dar aici nu este cazul, dar vreau să încerc aventura chiar eu, acest lucru spunând cu precauții și informații la nivel de fabricație, fiind din Belgia, țară sau aparent acest sistem este mai mult o glumă decât oricare altul lucru, cel puțin eu navigând pe site-urile franceze și vizionând anumite videoclipuri în care cred.
0 x
Dudule
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 15
Înregistrare: 30/04/08, 01:12
Locul de amplasare: Bordeaux / Franța

Re: ansamblu Pentone pe un ZX TD




de Dudule » 01/05/13, 17:38

franch a scris:...
, Nu am nimic acolo, nu că sunt prost, dar hei, având în vedere că sistemul acestui reactor pentru mine nu pare a fi ușor de realizat .... (cel puțin pentru a citi conturile redat aici) ......

Problema este că nu există nimic rațional în opinia mea. Unii au făcut același ansamblu de două ori pe 2 tractoare identice și nu au deloc aceeași performanță.
Unii pun 7 reactoare pe un 4 litri și alții doar 1 pe un 3 litri pentru rezultate similare.

Există încă recomandări care ne permit să facem tot ce este mai bun.
La rândul meu, am ales să fac un G Pentone încercând să fiu cât mai aproape de orificiul de evacuare pentru a avea căldură maximă, pentru a restricționa admisia de aer ... și o mulțime de lucruri necunoscute. a face : Cheesy:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la "Injecția apei în motoare: ansambluri și experimente"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 177