Bogăție: ajunge omul care valora 1000 de miliarde?

Economia actuală și dezvoltare durabilă sunt ele compatibile? Creșterea PIB-ului (la toate costurile), dezvoltarea economică, inflația ... Cum concillier economia actuală cu mediul și dezvoltarea durabilă.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Bogăție: ajunge omul care valora 1000 de miliarde?




de Christophe » 29/07/16, 14:25

Bine ... Oprim prostii acolo ????

Portretul robot al miliardarilor viitorului

Pentru investitorul Sam Altman, peste 20 sau 30 de ani de acum, cea mai bogată persoană din lume nu va cântări 70 de miliarde, ca Bill Gates acum, ci mult mai mult! Explicații.

(...)

Acest investitor este convins că în următorii câțiva ani - cel mult 20 sau 30 de ani - cea mai bogată persoană de pe Pământ nu va cântări 70 de miliarde de dolari, așa cum se întâmplă acum cu Bill Gates, ci probabil 1.000 de miliarde. de dolari! Deja nu ne-am putut imagina contururile unei averi precum cea a fondatorului Microsoft, ni se spune acum că nu va exista unul, ci mai mulți Bill Gates și că, în plus, vor fi De 10 ori mai bogat decât astăzi ...

(...)


http://trends.levif.be/economie/people/ ... 30513.html
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

Re: Bogăție: ajunge omul care valora 1000 de miliarde?




de Obamot » 04/05/21, 03:41

Bill și Melinda Gates, este toamna: o viață plină de bug-uri (chiar și în căsătorie) se poate termina prost ... 8)


- „După o lungă reflecție și multă muncă asupra relației noastre, am luat decizia de a pune capăt căsătoriei noastre.
În ultimii 27 de ani, am crescut trei copii uimitori și am construit o fundație care funcționează în întreaga lume pentru a permite tuturor să ducă o viață sănătoasă și productivă. Continuăm să credem în această misiune și ne vom continua munca împreună la fundație, dar nu mai credem că putem evolua împreună ca cuplu în această nouă fază a vieții noastre.
Cerem spațiu și confidențialitate pentru familia noastră în timp ce începem să navigăm în această nouă viață. ”


Ca ceea ce banii ....
În opinia mea, nu vom întârzia să cunoaștem partea inferioară fără precedent a anumitor cazuri ...
0 x

Înapoi la „Economie și finanțe, durabilitatea, creșterea, PIB-ul, sistemele fiscale ecologice“

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 170