Cdiscount, concurentul francez al Amazon, vă oferă 10 € pentru prima comandă

Economia actuală și dezvoltare durabilă sunt ele compatibile? Creșterea PIB-ului (la toate costurile), dezvoltarea economică, inflația ... Cum concillier economia actuală cu mediul și dezvoltarea durabilă.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Cdiscount, concurentul francez al Amazon, vă oferă 10 € pentru prima comandă




de Christophe » 27/06/20, 17:42

Du-te pentru ceva consumare post-contenție și pre-conținere! : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:

Dacă nu sunteți încă un client (dar cei deștepți pot reîncărca întotdeauna un cont cu un alt e-mail ... pe un alt browser, desigur : Cheesy: ) Cdiscount (grupul de cazinouri), concurentul francez al Amazon lansează programul său de sponsorizare care vă permite să câștigați 10 € la prima comandă (minim 30 €)... Doar înregistrați-vă aici:

10 € oferite pe Cdiscount

Cdiscount are un întreg departament Made in France

De asemenea, deseori hardware-ul și instrumentele computerului sunt mai interesante pe Cdiscount decât Amazon, am cumpărat deja 1 laptop acolo și o mulțime de instrumente ... livrarea este doar puțin mai lungă decât Amazon Prime (dacă am ...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2485
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 359

Re: Cdiscount, concurentul francez al Amazon, vă oferă 10 € pentru prima comandă




de Forhorse » 28/06/20, 00:10

0 x
Avatar de l'Utilisateur
sherlebeverley
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 07/12/22, 16:06

Re: Cdiscount, concurentul francez al Amazon, vă oferă 10 € pentru prima comandă




de sherlebeverley » 07/12/22, 16:24

Vă mulțumesc pentru partajarea! Este un cod de reducere la îndemână pe Amazon.
0 x
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2212
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Cdiscount, concurentul francez al Amazon, vă oferă 10 € pentru prima comandă




de phil59 » 07/12/22, 16:38

Deschisesem un card floa, pentru soția mea, și unul pentru mine.

Costă 1.25 € pe lună, iar după, după 13 luni, te oprești.

Dar, întrucât cumpărasem 2 telefoane pentru 2 dintre fete, la 250€ fiecare, am avut o reducere de 100€ la fiecare telefon.

De fapt, 100 € - 16.25 taxe de card, ei bine, tot mai mult de 80 €....

Anul acesta mi-am cumparat unul nou, de obicei dupa 2-3 ani, sotia ia unul mai nou, iar eu il termin pe al ei.

Ceea ce am nevoie mai presus de toate este ca acesta să telefoneze și să pot să văd și să „gestionez” stațiile de încărcare EV.
Dar anul acesta nu am reusit sa iau nimic, in afara de 310€, pentru un redmi note pro11, 5G, 8GB, si 128, mult prea mult pentru mine... dar hei... ca mai gasesti la 350€ , vezi puțin mai mult, în general
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2212
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Cdiscount, concurentul francez al Amazon, vă oferă 10 € pentru prima comandă




de phil59 » 12/12/22, 01:23

coada-calului bourso2.jpg
prele bourso2.jpg (29.2 KiB) Vizualizat de 1676 ori


cdiscount2.jpg
cdiscount2.jpg (69.87 KiB) Vizualizat de 1676 ori


Deci comanda anulata de cdiscount!
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:
Avatar de l'Utilisateur
sherlebeverley
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 07/12/22, 16:06

Re: Cdiscount, concurentul francez al Amazon, vă oferă 10 € pentru prima comandă




de sherlebeverley » 20/12/22, 13:42

Internetul face parte din viața de zi cu zi, indiferent dacă socializați cu prietenii, vă faceți temele, ascultați muzică sau vă uitați la bloggerul preferat. Cu toate acestea, este foarte important să fii responsabil și atent. Ceea ce postați online sau ce postează alții despre dvs. pe internet vă ajută să vă construiți reputația pentru tot restul vieții. Cu toții încercăm să ne construim o imagine pozitivă. Același lucru este valabil și pentru dorințele noastre de a cumpăra ceva de pe site-uri web. Este destul de convenabil și accesibil. Vrei să cheltuiești mai puțin fără a renunța la lucrurile pe care le iubești. Pretul creste si salariul ramane acelasi. Iată cum un astfel de instrument bancar vă permite să vă gestionați bugetul în mod inteligent și ușor. Dacă primești un card de cumpărături, scapi de grija banilor. Nu mai trebuie să retrageți bani de pe cardul de salariu, sau să calculați sumele percepute de alte bănci din țară sau din străinătate. Plătiți rapid în orice magazin fizic sau online, fără taxe de gestionare a contului sau de tranzacție.
0 x
phil59
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2212
Înregistrare: 09/02/20, 10:42
x 504

Re: Cdiscount, concurentul francez al Amazon, vă oferă 10 € pentru prima comandă




de phil59 » 20/12/22, 14:14

Telefonul meu, am reusit sa gasesc pe AMAZON de fapt la 318€.

Și miercuri, îl iau de la un punct de ștafetă.
0 x
hmmmmm, hmmmmmmmmmmmm, hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhmmmmmmmm, hh, hmmmmmmmmmmmm.

: Hopa: :strigăt: :( :şoc:

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la „Economie și finanțe, durabilitatea, creșterea, PIB-ul, sistemele fiscale ecologice“

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 143